dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Internet w Ozorowicach miałem z Plusa, ale zrezygnowałem ze względu na limity. Teraz mam z Playa (przez BTS Orange) i NjuMobile (to też Orange).
    O okna też kiedyś pytałem w Exterm2 (to chyba w Psarach), ale nawet nie odpowiedzieli. Finalnie mam z Oknoplastu.
  2. Cytat Napisał forgetit
    Internet w Ozorowicach miałem z Plusa, ale zrezygnowałem ze względu na limity. Teraz mam z Playa (przez BTS Orange) i NjuMobile (to też Orange).
    O okna też kiedyś pytałem w Exterm2 (to chyba w Psarach), ale nawet nie odpowiedzieli. Finalnie mam z Oknoplastu.

Wlasnie czytalam o Oknoplascie
    Do Psar mam niedaleko, to sobie podjade. Chyba maja taniej niz Oknoplast.

Dziekuje, Forgetit. Wesolych Swiat
  3. Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8518
    moderator grupy
    Moja instalacja PV dobija roku i właśnie rozmawiałem z kolegą który ma taką "od zawsze". Mamy ten sam wniosek - uzysk przekracza wartości teoretyczne. Jeżeli dla mojego obszaru zamieszkania powinno to być 900-980 kWh rocznie na 1kWp, po skorygowaniu o kierunek wschodni (dokładnie to 120 stopni) czyli -8%, powinienem wygenerwać 828-902 kWh z kWp. Tymczasem na dziś mam już ponad 15% przekroczenia ponad maksymalną wartość tego przedziału. Zresztą firma która mi montowała instalację przysłała mi symulację generacji. Łączne przekroczenie w obserwowanym okresie to 23.64%. Teoria mówi, że generacja różni się +/- 10%.
    Czy to jest efekt globalnego ocieplania?
    Tak czy owak - gdybym kiedykolwiek miał budować nowy dom, będzie on ogrzewany/chłodzony pompą ciepła zasilaną z fotowoltaiki.
Pokaż wyniki od 59621 do 59623 z 59623