dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Kto wstawiał drzwi do salonu?

    Zastanawiam się czy wstawić drzwi pomiędzy holem a salonem.
    Czy teraz jeszcze ktoś praktykuje oddzielenie salonu od całości domu czy raczej tylko wolne przestrzenie.
    Musiałyby to być drzwi skrzydłowe, ok 1.50 m.

    Jeżeli ktoś tak zrobił to niech się podzieli spostrzeżeniami, czy warto.

  2. #2

    Domyślnie

    Warto sobie zrobić zamknięty watrołap, sień. Ale jeśli już masz wiatrołap a chcesz zamknąć kolejny korytarz, to chyba nie warto. Optycznie zmniejszasz powierzchnię, funkcjonalnie też. Te drzwi przeciż muszą się gdzieś otwierać.

  3. #3

    Domyślnie

    ja mam ....

    tzn. w jednym wejsciu mam, a w drugim nie mam ....

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam miedzy salonem a jadalnią (drzwi 1,6 m)
    Ale do salonu wejście otwarte i poprzez hol do kuchni.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5

    Domyślnie

    Dla mnie drzwi w takim miejscu to zbedny wydatek.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Drzwi będą ale przesuwane (chyba chowane w ściane). Wykonane oczywiście z drzwi normalnych zamawianych tak by nie było zawiasów i zbędnych otworów jak przy drzwiach skrzydłowych.
    Drzwi gotowe przesuwne są w chorych cenach a prostota przerobienia zwykłych na przesuwne jest banalna.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie jestem przed wyborem drzwi przesuwnych czego te systemy są tak rozbiezne cenowe ,czy im wyzsza cena tym są lepsze?
    Zrobiłam rozeznanie są systemy Laguna ,WIM ,Elitess(Chyba taka się nazwa najdroższa) a kupujac u producenta który sprzedaje drzwi sam system kosztuje 1600 czym te systemy tak się róznią interesuje mnie system do zabudowy kartonowo -gipsowej,czy ktos ma doswiadczenie w tem temacie ,boe nie mam ochoty kupować czegoś co nie warte jest tego

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też się nad tym ostatnio zastanawiam bo w holu jest klatka schodowa na poddasze, które będzie sporadycznie zamieszkiwane przez gości i rodzinkę.
    Takie drzwi pomiędzy salonem a holem zatrzymałyby ciepło tam gdzie jest najbardziej potrzebne. Ale muszę to jeszcze przemyśleć i przetestować.
    pzdr.
    -romwis

  9. #9

    Domyślnie

    Czy warto drzwi do salonu, to zalezy od jego usytuowania i trybu życia.
    Jeśli jest np. w domu nastolatek, do którego przychodzą korowody przyjaciół, a Wy lubicie wieczorem po kapieli posiedzieć w piżamkach przed telewizorem i oddawać się ulubionym nałogom, a z holu i schodów na górę jest pełny widok na pokój dzienny, to lepiej mieć drzwi.
    Albo ukochane sporych gabarytów zwierzątko w dzień pieknie wychowane, a w nocy potajemnie idzie wysypiać się na nowiutkiej kanapie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony