dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Folia paroprzepuszczalna-jeszcze raz

    Witam,
    Mam pytanie: Czy zabrudzenie folii pyłem powstającym przy cięciu dachówki ceramicznej (moi fachowcy cięli ją na dachu )-ma niekorzystny wpływ na jej funkcję? Pozostał na niej ceglany nalot i obawiam sie że mogą zatkać się w niej pory. A może się mylę?
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie Re: Folia paroprzepuszczalna-jeszcze raz

    Cytat Napisał niemen
    Witam,
    Mam pytanie: Czy zabrudzenie folii pyłem powstającym przy cięciu dachówki ceramicznej (moi fachowcy cięli ją na dachu )-ma niekorzystny wpływ na jej funkcję? Pozostał na niej ceglany nlot i obawiam sie że mogą zatkać się w niej pory. czy może się mylę?
    Pozdrawiam
    sam jestem ciekaw , uczono mnie , ze nie szkodzi ,
    ale powiedzmy , ze nie jestem o tym przekonany

    a ten nalot to niech chociaz splukają wodą

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Kiedyś już wyraziłem swoje zdanie na podobny temat - ale łączący sie z powyższym i będący jego kontynuacją

    Powtórzę w skrócie - karygodne jest cięcie dachówek ceramicznych na dachu , powstałe zabrudzenia dachówek / i uszkodzenia angoby na powierzchni dachówek na które spada snop iskier z palonej tarczy / i między innymi folii wpływają destrukcyjnie na ich jakość / przede wszystkim dachówek / .
    W przypadku przestrzegania tej zasady nie ma żadnego niebezpieczeństwa uszkodzenia czy zabrudzenia czegokolwiek .
    / U mnie podczas wykonywania dachu / dachówka ceramiczna Roben - brązowa angoba / dekarze znosili dachówki do cięcia na balkon i tam je cięli ... - nie było mowy o cięciu dachówek na dachu / .
    --
    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Powtórzę w skrócie - karygodne jest cięcie dachówek ceramicznych na dachu
    i znowu sie zaczelo .... , pozwolisz , ze sie z tobą niezgodze

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    Cytat Napisał pablitoo
    Powtórzę w skrócie - karygodne jest cięcie dachówek ceramicznych na dachu
    i znowu sie zaczelo .... , pozwolisz , ze sie z tobą niezgodze
    Pozwolę
    --
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Tak wyglada dach po fachowcach, cieli dachówki na dachu itp.
    Puściło dopiero po 2 zimach, uwaga na czarne dachy cementowe!!!!



  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    - a tak wygląda dach na drugi dzień po skończeniu układania dachówki i zakończeniu robót dekarskich ...



    - wszystkie dachówki docinane na balkonie nad wejściem do budynku / żadna nawet nie tknięta piłą tarczową na dachu / ...

    To tak na marginesie dla sceptyków - i w kontekście mojej kontrowersyjnej jak widać wypowiedzi ...

    --
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    - a tak wygląda dach na drugi dzień po skończeniu układania dachówki i zakończeniu robót dekarskich ...



    - wszystkie dachówki docinane na balkonie nad wejściem do budynku / żadna nawet nie tknięta piłą tarczową na dachu / ...

    To tak na marginesie dla sceptyków - i w kontekście mojej kontrowersyjnej jak widać wypowiedzi ...


    tak wszystko fajnie , tylko widzę że Ty masz normalny daszek i niewiele było tego cięcia tej dachówki jak przy dachach kopertowych z wieloma lukarnami.
    Konrad

  9. #9

    Domyślnie

    Podobno w przypadku membran dwu i trzywarstwowych dochodzi po jakimś czasie do zapychania się porów w membranie i membrana przestaję spełniac swoje funkcję.

    Podobno inczej jest w przypadku membran jednowarstwowych.

    Piszę podobno bo to nie sprawdzona informacja.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał KonradJot
    (...)

    tak wszystko fajnie , tylko widzę że Ty masz normalny daszek i niewiele było tego cięcia tej dachówki jak przy dachach kopertowych z wieloma lukarnami.
    Konrad
    No nie tak mało , nie tak mało - dom sfocony został z jednej strony - z drugiej jest taka sama lukarna - było trochę docinek w koszach i przy styku dachówke ze ściankami lukarn , no i całe dwie połacie dachu nad garażem w styku ze ścianą szczytową ... - i również muszę wspomnieć o 7 sztukach okien dachowych Veluxa w rozmiarze 170cm zamontowanych później - troche tego było , oj było - pył i nalot z podłogi balkonu / po cięciu dachówek / nie doczyściłem dokładnie - dopiero zakryłem to wylewką na balkonie ...
    --
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał KonradJot
    (...)

    tak wszystko fajnie , tylko widzę że Ty masz normalny daszek i niewiele było tego cięcia tej dachówki jak przy dachach kopertowych z wieloma lukarnami.
    Konrad
    No nie tak mało , nie tak mało - dom sfocony został z jednej strony - z drugiej jest taka sama lukarna - było trochę docinek w koszach i przy styku dachówke ze ściankami lukarn , no i całe dwie połacie dachu nad garażem w styku ze ścianą szczytową ... - i również muszę wspomnieć o 7 sztukach okien dachowych Veluxa w rozmiarze 170cm zamontowanych później - troche tego było , oj było - pył i nalot z podłogi balkonu / po cięciu dachówek / nie doczyściłem dokładnie - dopiero zakryłem to wylewką na balkonie ...
    Faktycznie dach skomplikowany miałeś , tylko po co te cięcie dachówki przy ścianie szczytowej ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony