dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1012 z 1012
Pokaż wyniki od 20.221 do 20.238 z 20238

Domyślnie

Witaj. @pyta123 – dziwnie piszesz – wiesz. Trudno coś wywnioskować z tego zwłaszcza, że porównujesz węgiel z mułem a gdzie były w obrocie muły, to był i folt.
    O spalaniu węgla źle się wyrażasz tak jak byś na mule czyste spalanie miał a na węglu nie.
    O zamiarze zmiany kotła wspominasz – za pewne podajnikowego masz ma myśli i po tym co napisałeś, to wychodzi na to, że to z Twojej strony nie jest pomysł zły a zanim się zdecydujesz może w okresie przejściowym po próbujesz metody palenia od góry ale sposobem bocznym kroczącym, natomiast na zimę może byś coś z tego dla siebie wykombinował : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7817113 .
    Z tym, że ja nie optuje by załad po wierzchu popiołem zasypywać ale by popiół zastąpić miałem i blachami z których by coś w rodzaju palnika powstało.

Tak z ciekawości zapytam o stratę kominową – ciekawi mnie ile stopni miałeś na czopuchu przy paleniu mułem a ile przy paleniu węglem, bo mi wychodzi, że muł tląc się oddawał temperaturę do wymiennika – z kolei węgiel, który za pewne by się palić mógł grzał by Ci komin, bo wymiennik nie był w stanie odebrać temperatury ze spalin zwłaszcza, że przy tym na kotle nie można było by utrzymać zadanej temperatury.

Do tego o kotle żeliwnym piszesz a one z reguły do spalania koksu były i są. Teraz jak sobie to policzysz i porównasz, to może wyjść na to, że jak nie opanujesz spalania węgla w tym kotle, to Ci zostanie do wyboru spalanie tylko koksu, by ogrzewanie domu miało jakiś ekonomiczny wymiar – wszak w dostępnych legalnych paliwach już nie ma : mułu, flotu i miału z węgla. Pozdrawiam samsu.

Domyślnie

muł zawsze wolałem jak flot z uwagi na to że długo się palił,dymienia praktycznie nie było po tym jak temperatura weszła na te 80 stopni na pełnej grawitacji,po około 30 minutach w duży mróz,dlatego jestem zawiedziony węglem i to ze względu tez na zadymienie,gdzie wszyscy teraz jadą na węglu,a poprawa powietrza w okolicy mało co,wina kotłów ?że nie w 5 klasie,ale głównie podajniki,wiem od gościa który to montuje.

Domyślnie

To żeliwny GS i nadaje się tylko do koksu bo do tego był projektowany na węglu będzie kopcić i .

Domyślnie

Witaj. @123 nie mogę uwierzyć w to co przeczytałem. Z jednej strony piszesz o kotłach w 5 klasie a z drugiej o braku poprawy powietrza.
    Czyż byś nie wierzył w to, że to nie kotły dymią a tylko ich właściciele i że tu nie ma znaczenia czy kocioł z atestem czy bez.
    Z jednej strony opowiadasz jak świetnie Ci szło na mule a z drugiej, że z węglem Ci tak dobrze nie wychodzi.
    Cierpliwości jeszcze nic nie napisałeś odnośnie pytań które wcześniej Ci zadałem a z tego co do tej pory napisałeś wychodzi na to, że oczekujesz, iż węgiel sam Ci się spali bez dymu i sadzy do tego.

Na marginesie węgiel byle jak palony szybciej się wydymi od mułu.

Może jednak byś coś konkretniej napisał o swoich doświadczeniach związanych ze spalaniem tych tak różniących się między sobą paliw.
    Nie zaszkodziło by również jak byś i o kotle coś więcej nadmienił, bo jak wiesz za pewne - kotły z żeliwa są po dziś dzień produkowane i też mają 5 klasę.
    Co sądzisz na temat tego – co po otwarciu podanego linku znalazłeś. Pozdrawiam samsu.

Domyślnie

Jak byś czytał ze zrozumieniem to byś przeczytał, że podajniki ale nie w 5 klasie.

Domyślnie

Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Jak byś czytał ze zrozumieniem to byś przeczytał, że podajniki ale nie w 5 klasie.
    Jak byś rozumiał co wypisujesz, to Cipolajzą Mineli byś się nie nazywał.

Domyślnie

A propo mułu to może chcesz osadów z oczyszczali bo się troche mi nazbierało?

Domyślnie

i nabyłem promocyjnie przed sezonowo orzech piast-ziemowit na nie tym składzie co ostatnio brałem też piasta i jest to całkiem inny węgiel in plus,trudno go rozbić,w przekroju jednolicie czarny bez warstw,w piecu nie spala się jak drewno czy te gazety-ale świeci żarem puchnie i się rozpada potem na popiół.

Domyślnie

Ilość sadzy +100%

Domyślnie

Ilość sadzy +100%
    tego akurat nie wiem bo spaliłem trzy czy cztery łopatki,a i tak musiałem puścić grzanie na kaloryfery,ale z komina nie kopciło za bardzo,raczej tak w normie bym powiedział

Domyślnie

Zależy kto ma jaką normę.
    Tutaj też w normie
    WĘGIEL NA CZYSTO !!! NIE NA ŻÓŁTO !!!

Domyślnie

wraz z faktura dostałem tez świadectwo jakości paliw stałych z numerem i data 2019 rok

Domyślnie

A co to takie i po co to komu?
    Każdy węgiel jest dobry tylko większość kotłów jest zepsutych i nie nadających się do spalania węgla.
    WĘGIEL NA CZYSTO !!! NIE NA ŻÓŁTO !!!

Domyślnie

Cytat Napisał pyta123 Zobacz post
    wraz z faktura dostałem tez świadectwo jakości paliw stałych z numerem i data 2019 rok
    Katalizator do spalania węgla i drewna w kotłach CO.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ot%C5%82ach-CO

Witam serdecznie.
    Pod tym adresem jest o tym :*https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7825388*- a tu do tego : między innymi o wapnie budowlanym w procesie spalania węgla kamiennego oraz tym samym i drewna.

Chcąc co nie którym przypomnieć a nie wiedzących o tym poinformować, że zwykłe wapno budowlane ma zbawienny wpływ na efekty procesu spalania, które objawiają się nie tylko w aspekcie ekonomicznym, bo węgiel zostaje w kotłowni a nie jest wywalany przez komin jak i ekologicznym, bo wapno nie tylko redukuje ale i neutralizuje w spalinach substancje szkodliwe.*
    Co jest między innymi w niżej dołączonych artykułach opisane.*
    https://esterownik.pl/forum/posty,35...postrzezenia,1.*
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...lementy-do-co/.
    http://elektroenergetyka.pl/upload/f...r_10_11_e1.pdf.
    https://se.min-pan.krakow.pl/publikacje/05_02ul_sep.pdf.
    http://czysteogrzewanie.pl/opal/cudo...atki-do-wegla/.*
    Bardziej dociekliwym polecam Google wyszukiwarkę – wystarczy skopiować tytuł i w okienku wyszukiwarki wkleić – nacisnąć ENTER i już gotowe.*
    Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.

Domyślnie

A co to takie i po co to komu?
    Każdy węgiel jest dobry tylko większość kotłów jest zepsutych i nie nadających się do spalania węgla.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7825400

Grasz dalej czy już więcej z tego swojego bufora nie wyleziesz i na zawsze tam zostaniesz - TROLU MORDECHAJU.

Domyślnie

No wywaliłem dolnego kopciucha bo się rozciekł to teraz zamontuje górnego kopciucha z dmuchawą by mocniej kopciło.

Domyślnie

A propo mułu to może chcesz osadów z oczyszczali bo się troche mi nazbierało?
    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak byś rozumiał co wypisujesz, to Cipolajzą Mineli byś się nie nazywał.
    Zależy kto ma jaką normę. Tutaj też w normie
    A co to takie i po co to komu? Każdy węgiel jest dobry.
    No wywaliłem dolnego kopciucha bo się rozciekł to teraz zamontuje górnego kopciucha z dmuchawą by mocniej kopciło.
    Znowu prawda jest naga – złej baletnicy, to i rąbek u spódnicy wszak baranów siać nie trzeba o czym, to zakończenie mówi jednoznacznie.

https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7833309.

Domyślnie HG do drewna i biopaliwa Jacka M. samsu.pl

Witam serdecznie.
    Chcę za prezentować HG do drewna i biopaliwa Jacka M. samsu.pl do grzania CWU oraz przepalania.

Foto nr. 1 - przedstawia w komorze paleniskowej na ruszcie – blachą w kształcie litery „L” wygrodzoną pod HG zagrodę.
    Foto nr. 2 – obrazuje garstkę rozpałki, tylko do tego aby palnik złapał – co jest kolejną porcją uzupełniane i nakrywane blachą tak jak widać na :
    Foto nr. 3 - co ma na celu to aby przed i w palniku się tylko jarało.

Dzięki temu w lecie - już w tym momencie mam ZERO nad kominem.

Na tym pionowo przed palnikiem ustawiam następną porcję rozpałki co widać na :
    Foto nr. 4 – dzięki takiemu ustawieniu szczapki są bardzo dobrze napowietrzone przez co od płomienia palnik dostaje prawie szału. Tak jak to się ma z paliwem rakietowym czyli gałązkami.
    Tak kilka porcji ustawiam by dźwignąć temperaturę na kotle i w kominie na tyle żeby dym z paleniska nie wydostawał się na kotłownię po ściągnięciu blachy z HG zagrody. Po zdjęciu której można HG zagrodę załadować drewnem do odgazowania, która po załadowaniu jest z powrotem nakrywana blachą – po czym na sztorc jest dokładana kolejna porcja przed palnik.

Foto nr. 5 - przedstawia zagrodę HG z porcją, która zaczęła się odgazowywać – bardziej odgazowanego drewna nie mogę pokazać, bo zdjęcie blachy skutkuje tym, że momentalnie cała zagroda HG staje w ogniu i w wyniku tego - odgazowania na zdjęciu nie widać.
    Steruję tym przez podanie powietrza dopalenia "PD" do komory dopalającej, dawkowaniem paliwa i PW, które bezpośrednio przed palnik dmucha.

HG zagrodę ładuję w zależności od ciągu - max dwa razy, bo mam już w tedy na zegarze ok. 60*C – z tego powodu, że jak ciąg lichy oraz temperatura na kotle i w kominie nie za wysoka, to przy ładowaniu biopaliwa (teraz sianem z wysuszonym zielskiem jaram – z zachowaniem warunku ZERO nad kominem) potrafi się płomień zerwać i się zaczyna walka o ogień przed i w palniku oraz dymem w kotłowni a jak jest ciąg dobry, to nie ma problemu - po jednej porcji w HG zagrodzie – trochę drewna przed palnikiem poziomo układam tak by palnik był zakryty - z boku zagrody trochę biopaliwa wkładam i zagrodę wyciągam oraz ładuję biopaliwo np. do zagrzania CWU w ilości takiej by starczyło go gdzieś do 85*C na kotle – po czym palenisko zamykam szczelnie i przez kanał pod palnik "pPP" podaję - jak się przepali jeszcze dokładam i nakrywam dołożony załad blachą Jacka M samsu.pl tak by do 90-95*C kocioł nagrzać i przy okazji go nie zagotować - dzięki czemu bojler gdzieś do 90*C nabijam.

HG zasadnicze - obrazuje opis od momentu załadowania biopaliwa i paleniska zamknięcie.

Jak już wszystko jest dobrze przepalone i nie słychać dudnienia w palniku – "PD" i pod palnikowe "pPP" zamykam a otwieram "PP" z pod rusztu i prawie do czystego popiołu wypalam. Prawie, bo żeby faktycznie do czystego popiołu wszystko wypalić, to żar przegarniam na połowę paleniska i odkrytą część rusztu blachą zakrywam – dzięki temu węgla drzewnego zostają drobne okruchy.

Jeśli chodzi o modulację mocy przy grzaniu CWU, to HG z zagrodą przy grzaniu kotła i rozgrzewaniu komina – nie ma żadnego problemu, bo tu jak wyżej napisałem a jeśli chodzi o HG zasadnicze, to pompkę cyrkulacyjną na CWU muszę załączać i na stałą szczelinę tak płomień muszę ustawić by spokojnie miarowo się jarał. Spokojnie, bo w górę z temperaturą na kotle nie ma jak tego sprawdzić z tego względu, że nie ma odbioru mocy a przy grzaniu CWU temperatura potrafi bardzo szybko wzrastać i miałem już taki przypadek, że od instalacji CO zawór musiałem otworzyć.

Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.

Ps. Uprzedzam, że zabawy z tym nie ma, bo przy głupawym podejściu do tego - potrafi fuknąć i łepetynę głąbowi opalić.

Powyższe jest ciągiem dalszym niżej przedstawionego wpisu, którym propaguję ideę zgazowywania drewna w kotłach domowych Ds z palnikami.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=453066
    Zainteresowanych posiadaczy Ds-ów z palnikami uprzedzam, że - różnica polega na tym, iż w "HG zagrodzie" podaję powietrze górą na palnik - później w "HG zasadniczym" dołem pod palnik a np. MPM wspaniale się nadaje do tego tupu zastosowań czyli przez zasadniczo bez nakładowe zmodyfikowanie rusztu i odpowiednie podawanie powietrza - HG w MPM-ie jest gotowe !

Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 1. Jacka M. samsu.pl.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	434023   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 2..jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	434024   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 3..jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	434025   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 4..jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	434026   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 5..jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	434027  

Ostatnio edytowane przez samsu ; 29-08-2019 o 20:51 Powód: Uzupełnienie.

Strona 1012 z 1012

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia