dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 996 z 998
Pokaż wyniki od 19.901 do 19.920 z 19943
  1. #19901
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    No tak. Ale jak już ktoś ma węgiel .
    W aptece podobno jest.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #19902
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roccobarocco

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-544
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam wszystkich po długiej nieobecności. Chcę to opublikować link do filmu z rozpalania kotła górnego spalania z użyciem żaru. Może ktoś znajdzie w tym filmie coś wartościowego dla siebie.
    https://youtu.be/Bj7NVcLMAKY

  3. #19903

    Domyślnie

    Cytat Napisał roccobarocco Zobacz post
    Witam wszystkich po długiej nieobecności. Chcę to opublikować link do filmu z rozpalania kotła górnego spalania z użyciem żaru. Może ktoś znajdzie w tym filmie coś wartościowego dla siebie.
    https://youtu.be/Bj7NVcLMAKY
    No i zaje fajnie – co to masz za kocioł – jak on w środku wygląda – widzę obyty w temacie jesteś – nie myślałeś by go podrasować trochę – o alarmach smogowych gadali u Ciebie – co oni chcą ludziom zabronić ogrzewać się tym co mają i tylko dlatego, że tym jeszcze ogrzewać się mogą ???
    Ta tzw. antysmogowa u Ciebie mi znana i nie wiem czy wiesz jak to w Rybniku z tym było co dopadli gościa który z brew nakazom se tzw. śmieciuchem kopcił – ot tak – sam na siebie nie jako złożył doniesienie i jeszcze w maniakalnym uporze kontrolę na siebie ściągnął.

    O tzw. palniku z popiołu wiadomo Ci co czy raczej niczym podobnym zainteresowany nie jesteś, bo że niby palenie od góry w Gs-ie jest panaceum na czyste spalanie i tu do tego nic więcej nie potrzeba a te alarmy smogowe u was to tylko przez tych kopciuchów co im się nie chce współprądowo spalać, bo se węgla nakupili po 760 zł/t tak, że oszczędności z tym związane ich walą – do tego zawsze tak se palili i jak im niby to wytłumaczyć, że lepiej i taniej ogrzewać się można.

  4. #19904

    Domyślnie

    Tej zimy może czuć się bezpieczny. Jest przyzwolenie władz najwyższych do palenia wszystkim ( no może poza oponami )

  5. #19905
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roccobarocco

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-544
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Tej zimy może czuć się bezpieczny. Jest przyzwolenie władz najwyższych do palenia wszystkim ( no może poza oponami )
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim postem. Czym i jak palę w moim kotle może Pan zobaczyć tutaj:
    https://youtu.be/wX9LGukP0sM

    Na marginesie powiem, że moim zdaniem lepiej prawidłowo spalać węgiel w kotle górnego spalania niż palić pieluchami od dołu w piecu kaflowym. Moim zdaniem, to spalanie odpadów jest w Polsce problemem, a nie ludzie ogrzewający dom węglem.
    Ostatnio edytowane przez roccobarocco ; 20-12-2022 o 08:04 Powód: Literówki

  6. #19906

    Domyślnie

    W pełni się zgodzę - to nieumiejętność spalania jest problemem - warto by trochę podnieść świadomość spalaczy propagując własnie lepsze sposoby palenia i usprawnienia w kotłach już istniejących. Bo to mistrzowie szybkiej rozpałki budują 90 proc smogu - wpada z pracy do zimnego mieszkania zasypuje kocioł bele czym i podpala od spodu i..... trzy godziny osiedla nie widać. Na koniec jeszcze skarga że mu dużo opału zeszło. Te ustawy anty może i wymuszają pewne rzeczy ale nic n nie zastąpi edukacji i zapewne temu służy film powyżej przywołany. Każda akcja w ta stronę ma sens. Osobiście mam za soba spalanie w górniaku węgla i drewna i naprawdę dało się palić bez zaciemniania słońca.

  7. #19907

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Tej zimy może czuć się bezpieczny. Jest przyzwolenie władz najwyższych do palenia wszystkim ( no może poza oponami )
    Ale jak to po za oponami
    Jedna opona skutecznie nabija bufor do pełna.
    ----regulamin forum-----

  8. #19908
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, dawno tu nic nie pisałem, więc wtrącę swoje trzy grosze.
    Właśnie, przez takich ludzi, jak kolega wyżej pisze, te głąby zabraniają palić węglem
    Cytat Napisał Chris Zielonka
    Bo to mistrzowie szybkiej rozpałki budują 90 proc smogu - wpada z pracy do zimnego mieszkania zasypuje kocioł bele czym i podpala od spodu i..... trzy godziny osiedla nie widać. Na koniec jeszcze skarga że mu dużo opału zeszło.
    .
    Wystarczyło, by albo ludzi z edukować, albo po prostu robić lepsze kotły.
    Te z podajnikiem, wcale nie są takie super. U znajomka czasem w jak dołoży opału podajnik, to na zewnątrz, takim czadem czuć, jak nie wiem.
    Pozdrawiam.

  9. #19909
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Te z podajnikiem, wcale nie są takie super. U znajomka czasem w jak dołoży opału podajnik, to na zewnątrz, takim czadem czuć, jak nie wiem.
    Pozdrawiam.
    Nie wkładaj wszystkich do jednego wora, mój z podajnikiem spala prawidłowo, nie ma dymu i nie czuć niczego, możesz stać cały dzień.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #19910
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Nie wkładam, tylko napisałem, co udało mi się zaobserwować.
    Jak dobrze zrobiony i palacz rozgarnięty, to i z kopciucha nie będzie smierdzieć.
    Pozdrawiam.

  11. #19911
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Jeżeli coś tam czuć to musisz mu powiedzieć, nie dopala mu paliwa, to strata na węglu a teraz drogi.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #19912

    Domyślnie

    Cytat Napisał roccobarocco Zobacz post
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim postem.
    Ten węgiel – nazwa kopalni nic nie mówi – typ i kaloryczność węgla podaj – proszę !!!

    Coś zauważam, że niedopału masz trochę, to z powodu rusztu wodnego czy braku klinów na nim dookoła. Próbowałeś komorę paleniskową zmniejszać kiedy – taka ona trochę przepastna jak na obecne potrzeby.
    Do przesiewania popiołu mam dwa plastikowe wiadra (po farbie emulsyjnej) w tym z wciskaną pokrywą jest dno wycięte i zamiast niego jest wstawiona siatka coś 4/4 mm oczka – jedno wiadro w drugie wkładam i zimy popiół wsypuję – pokrywą to zamykam i w czasie przesiewania nic mi się z tego nie kurzy.

    RCK-a pokazujesz i opowiadasz o nim – cóż to masz za komin, że przy rozpalaniu tak tym targa a co się dzieje gdy nad kominem wiatr szaleje – RCK powinno tak się zachowywać w czasie wiatru szału anie rozpalania raczej chyba – po co ma to komin wychładzać i ciąg kominowy osłabiać w czasie wypalania koksu !!!
    O kotłowni coś opowiesz – masz w niej jakieś napowietrzenie – czy kocioł do spalania o powietrze walczy z otoczeniem ???

    Jak zauważyłem idea palnika w Gs-ie – rzecz ci znana i nie obca : Palnik https://www.youtube.com/watch?v=CTsEpvhanbI – coś opowiesz o tym ???
    To tak dla przypomnienia jeszcze :
    Najbardziej oszczędne rozpalanie i palenie od góry z dodatkiem popiołu. Zaoszczędziłem 3 tony. https://www.youtube.com/watch?v=mile6uFbUE0 - ja zamiast popiołu użył mym miału węglowego.
    To ciekawostka taka :
    Kocioł bez podajnika. Prace nad gazowaniem węgla - #gazowaniewegla

    A tu jeszcze taki jeden o paleniu w kotle od góry :
    Palenie od góry w kotle CO – RICHARD https://www.youtube.com/watch?v=yAP8b08vJCM

  13. #19913
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Prace nad gazowaniem węgla - #gazowaniewegla


    Zapytam, czy to idzie na ciągu naturalnym, czy jest potrzebna dmuchawa, żeby się tak paliło ?

  14. #19914

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Zapytam, czy to idzie na ciągu naturalnym, czy jest potrzebna dmuchawa, żeby się tak paliło ?
    Na ciągu naturalnym tak to iść nie będzie – oni myśleli, że świat tym podbiją ale najpierw wywalili za to cenę droższą od pieniędzy a później nie wiem co się z tym stało – do tego tak jak to jest to raczej tak to być nie może i tu pewnie tego jest przyczyna, że tego ni ma.
    Tu przykład jeszcze taki :
    SAS NWT, palenie od góry wersja poprawiona, piroliza

    Z tym smrodem z podajnikowego w opisywanym przypadku masz rację – nie który pojęcia o tym mieć nie chcą i przez to kopcą nawet podajnikowym a przez to ciągle jest o to draka.
    Gs-a palonego od góry możemy porównać z palnikiem retortowym tylko, że w retorcie spala się trochę na powierzchni małej a w Gs-ie jak to wszędzie widać – dla tego tu temat ten nie jest zamknięty tylko otworzyć go trzeba i w ten czy inny sposób doprowadzić do sytuacji takiej by jak w retorcie się na początku jarało a jak już czarne zostanie na czerwone zamienione, to niech se idzie jak chce bo z koksu ani dymu ani smrodu ni ma.

  15. #19915
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Samsu podziękował, za pomoc.
    Pozdrawiam.

  16. #19916

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Samsu podziękował, za pomoc. Pozdrawiam.
    Aalleeż dziękować nie masz za co – PODAJ DALEJ – pomóż bezinteresownie i wszystko jedno w jaki sposób trzem inny osobom i będziemy kwita !!!
    Również pozdrawiam i wszystkiego dobrego na Święta.

  17. #19917
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie


    Również Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku dla Ciebie i Wszystkich tu zgromadzonych.

  18. #19918

    Domyślnie

    Taki oto filmik z 1953 roku pojawił mi się na YT:



    Już wtedy propagowano palenie kroczące i mówiono o tym, by nie wrzucać węgla na żar...

  19. #19919

    Domyślnie

    Uszczelnić okna i drzwi, a później rozpalić 2 paleniska...
    Co do kroczącego spalania, robiłem także kiedy mi się nie chciało rozpalać w kotle, albo czasu zabrakło.
    Generalnie, to od góry lepsze i czystrze spalanie.
    Viadrus u22 ze sterownikiem boleckiego.
    Skończyłem tak palić ponad 6 lat temu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #19920
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Uszczelnić okna i drzwi, a później rozpalić 2 paleniska....
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 996 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony