dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 994 z 998
Pokaż wyniki od 19.861 do 19.880 z 19943
  1. #19861

    Domyślnie

    wraz z faktura dostałem tez świadectwo jakości paliw stałych z numerem i data 2019 rok

  2. #19862

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyta123 Zobacz post
    wraz z faktura dostałem tez świadectwo jakości paliw stałych z numerem i data 2019 rok
    Katalizator do spalania węgla i drewna w kotłach CO.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ot%C5%82ach-CO

    Witam serdecznie.
    Pod tym adresem jest o tym :*https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7825388*- a tu do tego : między innymi o wapnie budowlanym w procesie spalania węgla kamiennego oraz tym samym i drewna.

    Chcąc co nie którym przypomnieć a nie wiedzących o tym poinformować, że zwykłe wapno budowlane ma zbawienny wpływ na efekty procesu spalania, które objawiają się nie tylko w aspekcie ekonomicznym, bo węgiel zostaje w kotłowni a nie jest wywalany przez komin jak i ekologicznym, bo wapno nie tylko redukuje ale i neutralizuje w spalinach substancje szkodliwe.*
    Co jest między innymi w niżej dołączonych artykułach opisane.*
    https://esterownik.pl/forum/posty,35...postrzezenia,1.*
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...lementy-do-co/.
    http://elektroenergetyka.pl/upload/f...r_10_11_e1.pdf.
    https://se.min-pan.krakow.pl/publikacje/05_02ul_sep.pdf.
    http://czysteogrzewanie.pl/opal/cudo...atki-do-wegla/.*
    Bardziej dociekliwym polecam Google wyszukiwarkę – wystarczy skopiować tytuł i w okienku wyszukiwarki wkleić – nacisnąć ENTER i już gotowe.*
    Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.

  3. #19863

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A co to takie i po co to komu?
    Każdy węgiel jest dobry tylko większość kotłów jest zepsutych i nie nadających się do spalania węgla.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7825400

    Grasz dalej czy już więcej z tego swojego bufora nie wyleziesz i na zawsze tam zostaniesz - TROLU MORDECHAJU.

  4. #19864

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A propo mułu to może chcesz osadów z oczyszczali bo się troche mi nazbierało?
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Jak byś czytał ze zrozumieniem to byś przeczytał, że podajniki ale nie w 5 klasie.
    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak byś rozumiał co wypisujesz, to Cipolajzą Mineli byś się nie nazywał.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Zależy kto ma jaką normę. Tutaj też w normie
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A co to takie i po co to komu? Każdy węgiel jest dobry.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    No wywaliłem dolnego kopciucha bo się rozciekł to teraz zamontuje górnego kopciucha z dmuchawą by mocniej kopciło.
    Znowu prawda jest naga – złej baletnicy, to i rąbek u spódnicy wszak baranów siać nie trzeba o czym, to zakończenie mówi jednoznacznie.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7833309.

  5. #19865

    Domyślnie HG do drewna i biopaliwa Jacka M. samsu.pl

    Witam serdecznie.
    Chcę za prezentować HG do drewna i biopaliwa Jacka M. samsu.pl do grzania CWU oraz przepalania.

    Foto nr. 1 - przedstawia w komorze paleniskowej na ruszcie – blachą w kształcie litery „L” wygrodzoną pod HG zagrodę.
    Foto nr. 2 – obrazuje garstkę rozpałki, tylko do tego aby palnik złapał – co jest kolejną porcją uzupełniane i nakrywane blachą tak jak widać na :
    Foto nr. 3 - co ma na celu to aby przed i w palniku się tylko jarało.

    Dzięki temu w lecie - już w tym momencie mam ZERO nad kominem.

    Na tym pionowo przed palnikiem ustawiam następną porcję rozpałki co widać na :
    Foto nr. 4 – dzięki takiemu ustawieniu szczapki są bardzo dobrze napowietrzone przez co od płomienia palnik dostaje prawie szału. Tak jak to się ma z paliwem rakietowym czyli gałązkami.
    Tak kilka porcji ustawiam by dźwignąć temperaturę na kotle i w kominie na tyle żeby dym z paleniska nie wydostawał się na kotłownię po ściągnięciu blachy z HG zagrody. Po zdjęciu której można HG zagrodę załadować drewnem do odgazowania, która po załadowaniu jest z powrotem nakrywana blachą – po czym na sztorc jest dokładana kolejna porcja przed palnik.

    Foto nr. 5 - przedstawia zagrodę HG z porcją, która zaczęła się odgazowywać – bardziej odgazowanego drewna nie mogę pokazać, bo zdjęcie blachy skutkuje tym, że momentalnie cała zagroda HG staje w ogniu i w wyniku tego - odgazowania na zdjęciu nie widać.
    Steruję tym przez podanie powietrza dopalenia "PD" do komory dopalającej, dawkowaniem paliwa i PW, które bezpośrednio przed palnik dmucha.

    HG zagrodę ładuję w zależności od ciągu - max dwa razy, bo mam już w tedy na zegarze ok. 60*C – z tego powodu, że jak ciąg lichy oraz temperatura na kotle i w kominie nie za wysoka, to przy ładowaniu biopaliwa (teraz sianem z wysuszonym zielskiem jaram – z zachowaniem warunku ZERO nad kominem) potrafi się płomień zerwać i się zaczyna walka o ogień przed i w palniku oraz dymem w kotłowni a jak jest ciąg dobry, to nie ma problemu - po jednej porcji w HG zagrodzie – trochę drewna przed palnikiem poziomo układam tak by palnik był zakryty - z boku zagrody trochę biopaliwa wkładam i zagrodę wyciągam oraz ładuję biopaliwo np. do zagrzania CWU w ilości takiej by starczyło go gdzieś do 85*C na kotle – po czym palenisko zamykam szczelnie i przez kanał pod palnik "pPP" podaję - jak się przepali jeszcze dokładam i nakrywam dołożony załad blachą Jacka M samsu.pl tak by do 90-95*C kocioł nagrzać i przy okazji go nie zagotować - dzięki czemu bojler gdzieś do 90*C nabijam.

    HG zasadnicze - obrazuje opis od momentu załadowania biopaliwa i paleniska zamknięcie.

    Jak już wszystko jest dobrze przepalone i nie słychać dudnienia w palniku – "PD" i pod palnikowe "pPP" zamykam a otwieram "PP" z pod rusztu i prawie do czystego popiołu wypalam. Prawie, bo żeby faktycznie do czystego popiołu wszystko wypalić, to żar przegarniam na połowę paleniska i odkrytą część rusztu blachą zakrywam – dzięki temu węgla drzewnego zostają drobne okruchy.

    Jeśli chodzi o modulację mocy przy grzaniu CWU, to HG z zagrodą przy grzaniu kotła i rozgrzewaniu komina – nie ma żadnego problemu, bo tu jak wyżej napisałem a jeśli chodzi o HG zasadnicze, to pompkę cyrkulacyjną na CWU muszę załączać i na stałą szczelinę tak płomień muszę ustawić by spokojnie miarowo się jarał. Spokojnie, bo w górę z temperaturą na kotle nie ma jak tego sprawdzić z tego względu, że nie ma odbioru mocy a przy grzaniu CWU temperatura potrafi bardzo szybko wzrastać i miałem już taki przypadek, że od instalacji CO zawór musiałem otworzyć.

    Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.

    Ps. Uprzedzam, że zabawy z tym nie ma, bo przy głupawym podejściu do tego - potrafi fuknąć i łepetynę głąbowi opalić.

    Powyższe jest ciągiem dalszym niżej przedstawionego wpisu, którym propaguję ideę zgazowywania drewna w kotłach domowych Ds z palnikami.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=453066
    Zainteresowanych posiadaczy Ds-ów z palnikami uprzedzam, że - różnica polega na tym, iż w "HG zagrodzie" podaję powietrze górą na palnik - później w "HG zasadniczym" dołem pod palnik a np. MPM wspaniale się nadaje do tego tupu zastosowań czyli przez zasadniczo bez nakładowe zmodyfikowanie rusztu i odpowiednie podawanie powietrza - HG w MPM-ie jest gotowe !


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 1. Jacka M. samsu.pl.jpg
Wyświetleń:	527
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	434023   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 2..jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	434024   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 3..jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	434025   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 4..jpg
Wyświetleń:	433
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	434026   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG 5..jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	434027  

    Ostatnio edytowane przez samsu ; 29-08-2019 o 20:51 Powód: Uzupełnienie.

  6. #19866

    Domyślnie Wymiennik HG na bio-paliwie Jaka M. samsu.pl.

    Witam serdecznie.
    Zacznę od tego, że jakiś czas temu zmieniłem palnik rurowy na większy - prawie okrągły i na dzień dobry ZERO z komina szlak trafił ale po nie wielkich zmianach w dopalaczu, ZERO z komina wróciło. Do tego w komorze paleniskowej zrobiłem jeszcze jeden palnik, który jednocześnie pełni rolę oddymienia komory paleniskowej. Działa to w ten sposób, że do oddymienia palnik rurowy jest cały odkryty a do palenia jest przesłonięty palnikiem prostokątnym 55 szer./115 wys. w mm.

    Używam teraz jedynie drewna do rozpalania i na moją świce a paliwem jest zgrabka z pod drzew/siano/zielsko – wszystko suche i w kotłowni dosuszane przed spaleniem.

    Wyczyściłem, komin/czopuch i kocioł, który za komorę dopalenia i wymiennik u mnie robi i uszczelniłem PWppP (powietrze podawane pod palnik) w komorze paleniskowej oraz w komorze dopalającej PD (powietrze dopalenia) zrobiłem podgrzane.

    Moje HG działa i na bio-paliwie j/w bez konieczności grzania CWU.
    Efekt widoczny na zdjęciu – wymiennik pokryty białym nalotem – stetu przy + 7*C nad kominem pojawiła się para, która w odległości ok. 2 m od komina się w powietrzu rozpływa.

    Do palenia Jacka M. samsu.pl już nie używam blachy, teraz ładuję ile do komory paleniskowej wcisnąć zdołam t/j jakieś 50 l towaru i komorę paleniskową zamyka a po rozpaleniu HG mojego, co trwa chwilę – palenisko szczelnie zamykam i tylko PD podaję oraz przez kanał PWppP podaję w ilości stosownej by HG kotła nie zagotowało - ale się stabilizuje w granicy 80*C, bo odbioru energii cieplnej jeszcze nie mam na tyle aby poganiać i do tego grzejniki były liczone na taką temperaturę pracy kotła.
    Jak już załad się spali – zamykam PD i PWppP a PP i oddymienie komory paleniskowej otwieram by załad dopalić. Po wypaleniu - proces mogę prowadzić od nowa tylko, że z uwagi na to, że wszystko jest nagrzane, to temperatura pracy kotła stabilizuje się w granicach 90*C na zegarze.
    Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wymiennik z HG Jacka M. samsu.pl..jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	435590  

  7. #19867

    Domyślnie

    Witaj @tomek 1980 tomek w związku z pytaniami twoimi :

    Witam, panowie panowie może podrzucie jaki duży musiałby być ruszt w viadrusie u22 23kv ?
    Chodzi mi o tą przegrodę.
    Czy reszta rusztu poza przegrodą jest zasłonięta, czy nie ?
    Jeśli nie jest zasłonięta, to czy to nie wychładza dodatkowo kociołka ?
    A może poprawia to proces spalania ?
    Jeśli możesz to pokaż na fotce, jak u Ciebie wygląda ten palnik rurowy i jak go przysłaniasz palnikiem prostokątnym, nie umiem sobie tego wyobrazić ?
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

    HG zagroda służy tylko do rozpalania aby układ kotłowo-kominowy temperatury nabrał, bo w tedy palnik tak drze, że dymu z paleniska nie wypuszcza – jak już osiągnę temperaturę pracy – z boku HG zagrody część załadu układam by płonące drewno przed palnikiem się nie rozjechało – zagrodę wyciągam – drewna na to dokładam i całe palenisko po sufit załadem dopycham. Takie działanie ma na celu by z kotłowni nie robić komory gazowej i by płomienia nie zerwało, bo w tedy z komina lokomotywa i walka o odzyskanie płomienia w palniku się rozpoczyna.

    Jeśli chodzi o ciebie, ty też powinieneś spróbować 2/3 rusztu zaślepić i po bokach kliny z szamotowych cegieł wsadzić.

    Front spalania zawsze podąża w kierunku napływającego powietrza, więc jesz szansa, że w części odsłoniętej rusztu węgiel będzie się jarać – reszta z boku będzie się odgazowywać i na miejsce wypalonego węgla osypywać. Do tego palnik np. z popiołu i HG w górniaku prawie gotowe.

    Jeśli chodzi o twojego brata i jego mpm-a, to polecam : palenisko jak u @maronki zbudować : https://www.youtube.com/watch?v=Z_GNNs7gt40
    Z domieszką @piecucha – nie do końca ale chodzi o te cegły z tyłu : https://www.youtube.com/watch?v=Qbbpizga8zM
    Tu masz wszystko na ten temat : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...go-bez-bufora/ i koniecznie mój pionowy rusz przedpalnikowy, którym można i szczelinę @piecucha zastąpić i którym można tą szczelinę regulować dowolnie.

    Palnik rurowy, to zwykła rura z szamotu przesłonięta moim przedpalnikowym rusztem pionowym, przed którym mam teraz palnik prostokątny o wymiarach 55 mm szer. i 115 mm wys. Tak jak na zdjęciu widać z prawej strony – jedna warstwa szamotu został usunięta – ta pęknięta została całą zastąpiona i jest przesuwana – jak jest od sunięta, to cały palnik rurowy jest odkryty a jak jest dosunięta to palenisko działa na palniku prostokątnym. Używam tego rozwiązania zasadniczo do tego aby palnik bez problemu szybciej złapał i paleniska wypalania, bo jakoś nie zauważam różnicy by miało, to jakiś wpływ decydujący na oddymienie paleniska – może nawet wręcz przeciwnie. Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.

  8. #19868

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Jak się dobrze poustawia cegły to nie trzeba nic robić tylko dokładać i cieszyć się że stałego komfortu cieplnego i małego zużycia opału bez siedzenia w kotłowni...Tylko żeby dobrze poukładać cegły to trzeba mieć wiedzę, a nie na pałę i co chwilę zmieniać, bo to nic nie da. Ja 3 lata zmieniałem na pałę a teraz w dwa tygodnie doprowadziłem kocioł do ładu mając wiedzę.
    @tomek 1980 – zadał pytanie na które tyle żeś mu odpowiedział „?”, więc czego tu znowu putano ryjesz – co znowu sam do siebie piszesz i sam ze sobą gadasz !!!

  9. #19869

    Domyślnie

    Problemem jest zapotrzebowanie małej mocy przy przeciągłej pracy. Praktycznie nawet poniżej 3 KW.
    W starym domu trochę ocieplonym i przy starej instalacji grawitacyjnej z grubymi rurami i starymi żeliwnymi grzejnikami najlepiej sprawdza się okresowe przepalanie z wykorzystaniem bezwładności cieplnej całego budynku. Przy jeszcze długich dniach najlepiej rozpalać tuż przez zachodem słońca w starym górniaku.
    W zupełności wystarczy 4-6 KG węgla + rozpałka z drewna. 1KG węgla to daje około 7KW. Efektywnie pali się to przez nie dłużej niż 6-8 h, resztę załatwia bezwładność. Nie potrzeba żadnej elektroniki czy innej automatyki tylko doświadczenie palacza. Jak opał w miarę przygotowany to cały proces związany z rozpalaniem zajmuje poniżej 15 minut,

  10. #19870

    Domyślnie

    Witaj Andrzeju. Coś więcej może byś o tym napisał, bo jak na razie informacja jest nie pełna i może być dla potrzebujących zwodnicza a do tego jeszcze inni mogą cię atakować za to czym się dzielisz. Mnie osobiście w tym układzie interesuje moc kotła i czy ma palenisko zmodyfikowane do mocy odbiorczej czyli zapotrzebowania budynku na ciepło w granicach o których napisałeś przy utrzymaniu zasady, że nasze kominy nie kopcą. Pozdrawiam.

  11. #19871

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej144 Zobacz post
    W zupełności wystarczy 4-6 KG węgla + rozpałka z drewna. 1KG węgla to daje około 7KW. Efektywnie pali się to przez nie dłużej niż 6-8 h, resztę załatwia bezwładność.,
    Jak już to 7kWh.
    Ciepła może i jest te 25MJ, jednak realnie to trochę kuminem ucieknie.
    A sam węgiel także bywa różny. Nie zawsze idzie go dobrze nawet od góry spalić.
    Coś o tym wiem, bo paliłem tak kilka lat.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #19872
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, serdecznie dziękuję samsu
    za objaśnienie co i jak.
    W wolnej chwili będę robił próby i dam znać.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomek 1980 ; 14-10-2019 o 21:02

  13. #19873

    Domyślnie HG Jacka M samsu.pl z Wymiennikiem.

    Witam serdecznie. W nawiązaniu do tego : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7845393 – prezentuje kolejne foty z wymiennikiem.

    Na komorze dopalającej leżą deflektory z cienkiej blachy stalowe i pokrywą komory z otworem do płomienia podglądania – wszystko na potrzeby czystego spalania pokazania – obrócone do góry nogami.

    Paliwo w pierwszym załadzie i rzucie : HG zagroda a jak układ kotłowo-kominowy się trochę zagrzał - drewno na świce i cienka zrębka miałem węglowym przysypana, w drugim załadzie i rzucie – drewno na świcę i wysuszone liście z drzew - do pełna ile się dało do komory paleniskowej napchać.
    Fota wymiennika została zrobiona po zakończeniu liści spalania, które się odbyło z udziałem nie dużych ilości białej pary z komina oraz bez udziału blach Jacka M samsu.pl.

    Powietrze było podawane różnie, zasadniczo się paliło tylko na PP podawanym z pod rusztu i PD podawanym w komorze dopalającej ale by HG rozpalić i by płomienia nie zerwało na początku też było podawane PW i pPP. HG było tak wyregulowane by paliło się pomału i bez szału - temperatura na kotle doszła do 80*C.

    W uzupełnieniu dodaję, że tak jak na zdjęciu wymiennika widać i elementach deflektorów z cienkiej blachy stalowej – ten biały na opłomenkach i ściankach płaszcza ciągnie się aż do czopucha a co w czopuchu – tego nie wiem bo nie zaglądałem.
    Jeszcze w kwestii ciśnienia atmosferycznego i wiatru słowo – ciśnienie nie było wysokie a wiatr wiał lekki – tak tylko by para nie dalej jak na jakieś 2 m doleciała i na wysokość 2 m się wzniosła – po czym puf i znikała.

    Jeszcze dorzucić chciałem słowo o mojej metodzie rozpalania, która polega na tym, że startuję tylko na naczynku wyrównawczym a gdy kocioł osiągnie temperaturę ok. 60*C, bo zalecaną dla powrotu jest 55 – 57*C, to puszczam wodę z kotła na instalację CO z grzejnikami i bojlerem.

    Metoda ta pociąga za sobą wiele pozytywnych skutków – między innymi : ułatwia i wspomaga proces rozpalania – szybciej w kominie ciąg wzrasta. W dużej mierze ogranicza wydzielanie się i osiadanie kondensatu na ściankach i wymienniku kotła co również zmniejsza proces osiadania syfu na wymienniku. To samo odnosi się do komina oraz dzięki temu wszystkiemu mniej paliwa jest wywalane przez komin w czasie rozpalania.

    Obrazowo jest to pokazane na tym filmie : https://www.youtube.com/watch?v=30BXHsWC2KQ - Обвязка котла, борьба с конденсатом - a takich filmów na YT jest więcej.
    Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG Jacka M samsu.pl 1.jpg
Wyświetleń:	461
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	435981   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG Jacka M samsu.pl 2.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	435982   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG Jacka M samsu.pl 3.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	435983   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG Jacka M samsu.pl 4.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	435984   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HG Jacka M samsu.pl Wymiennik..jpg
Wyświetleń:	425
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	435985  

    Ostatnio edytowane przez samsu ; 19-10-2019 o 12:26 Powód: Uzupełnienie.

  14. #19874

    Domyślnie Modyfikacja palnika mpm-a.

    Ciekawy i skuteczny pomysł @Ryni na modyfikację palnika w mpm-ie :
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=528915
    Daszek – przypominający ssawkę od odkurzacza, którym PW z za palnika wirowego jest podawane.

  15. #19875

    Domyślnie

    Patrząc na ilość wyświetleń – po dacie publikacji – coś mi się tu widzi, że z jakimiś chyba ciulami mam do czynienia lub może z jakimiś popaprańcami z jakiegoś alarmu antysmogowego – bo temat się rozwinął i poszedł na przód – a bez mojego uczestnictwa tak to wygląda, że stoi w miejscu.

    Tak więc mpm-owcy i rzeszo czystospalaczy – uzupełniam zaczęty wątek : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=529120 – tak to właśnie wygląda jak się czysto spala na małej mocy – przy paleniu ciągłym węglem kamiennym – wymiennik widziałem – nie jest czarny – jest brązowy.

    Tu jest jak ssawka w oryginale wygląda : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=529128 – więc do prawdy pojąć tego nie mogę – w czym problem, by pójść przetartym i sprawdzonym szlakiem – trza tylko przeczytać co jest o tym napisane, by zasadę tego skopiować i zaadoptować dla swoich potrzeb i dobra ogólnego.

    Tu zaznaczyć tylko muszę, że do póki antysmogowych syjonistycznych bredni nie stanęły zegary, to na legalu można wszelkiego rodzaju kotły zasypowe bez bufora modyfikować - w celu osiągnięcia czystego spalania i zadowolenia oraz oszczędności z tego – swojego jak i sąsiedzkiego – w brew tej całej hołocie, która uważa, że tylko spalacze paliw stałych kopcą i CO2 wytwarzają ale nie oni co w kotłach gazowych jarają i w większości przypadków w korkach kilometrowych stoją pyrkocząc na paliwach kopalnych, że bo niby jest jakaś w tym różnica – CO2 z komina czy z rury wydechowej.

  16. #19876
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

  17. #19877

    Domyślnie

    Pojawiły się perełki nowe – związane z paleniem i palnikiem mpm-a – z tych tez powodów – uzupełnienia ciąg dalszy : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=529675

    Bardziej ambitnym – polecam by na to rzucić okiem : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=254187 – w czym jest bardzo istotne zdanie:
    „ Zacznę od kształtu komór wirowych, jak widać na wideo tylko część komory wirowej bierze udział w wirowaniu, bo kształt komory jest nie właściwy, jest za wąska, więc przy szybszym przepływie prawie niema wirowania. Dalej jest brak gzymsu, jak widać w początkowej fazie spalania ruch płomienia jest bardzo chaotyczny, spora część jego po prostu leci do góry, również jest w tym wina za dużej dyszy, ale w przypadku komercyjnego kotła niema innego wyjścia, jeżeli nie dawać wyciągu.”

    Dołączone foto palnika Dikija Peti obrazuje – jak palnik wirowy powinien w istocie wyglądać – czyli nie tylko nad wyjściem z dyszy wlotowej daszek ale i coś w rodzaju rantu w części gdzie płomień po odbiciu zaczyna się zawijać – nabierając tym sposobem ruchu wirowego – tak jak to na wielu filmach widać z płomieniem w palniku mpm-a.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik D.P. z betonu.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	448637  

  18. #19878
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To jest zdjęcie Palnika Dikij Petji a nie pokazujesz zdjęcie jakiegoś gruzu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4318 (2).jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	448638
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7003544
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 28-09-2020 o 18:56

  19. #19879

    Domyślnie

    Ośla łąko – tyś z nim gadał i na bieżąco GO czytał – więc z czym mi tu wyjeżdżasz.
    To że masz problem ze zrozumieniem tego co zobaczyłeś i przeczytałeś – niczyja w tym wina tylko to twój problem – pewnie od dziecka.

    Rant – to – rant – może być w odlewie przyklejony palcami – tak jak o tym pisał Dikij Petia – może być ze stali jak to pokazał – może też być wycięty – o czym jest tutaj : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post6631117 – i co obrazuje dołączone foto.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rant w palniku wirowym D.P..jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	448644  

  20. #19880
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ten palnik co pokazałeś na ostanim zdjęciu nie działa.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post6632306

    Radzę ci najpierw przeczytać co napisał autor a nie wprowadzać ludzi w błąd.

Strona 994 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony