dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 997 z 998
Pokaż wyniki od 19.921 do 19.940 z 19943
  1. #19921
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    I z czego tu się śmiać - mądrze gadają a nie mieli Internetu.
    Regulamin forum

  2. #19922

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Tak w tym filmiku pokazali z 1953r.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #19923
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    I z czego tu się śmiać - mądrze gadają a nie mieli Internetu.
    Przecież takie paleniska posiłkują się tlenem z mieszkania.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #19924
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Przecież takie paleniska posiłkują się tlenem z mieszkania.
    Widzę że co poniektórzy zapomnieli jak kiedyś zimą utykało się okna dwuszybowe watą. Obowiązkowo tez musiała być bombka.
    Mieszkanie przewietrzane posiada wystarczająca ilość tlenu do spalania. Poza tym kiedyś dawali pod parapetem kratki nawiewowe a w kominie był kanał wentylacyjny.

    PS.
    Wszystko co najważniejsze wymyślono kiedyś. Teraz to świat wirtualny, naszpikowany kłamstwami przeżywa renesans.
    Regulamin forum

  5. #19925
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Widzę że co poniektórzy zapomnieli jak kiedyś zimą utykało się okna dwuszybowe watą. Obowiązkowo tez musiała być bombka.
    Mieszkanie przewietrzane posiada wystarczająca ilość tlenu do spalania. Poza tym kiedyś dawali pod parapetem kratki nawiewowe a w kominie był kanał wentylacyjny.

    PS.
    Wszystko co najważniejsze wymyślono kiedyś. Teraz to świat wirtualny, naszpikowany kłamstwami przeżywa renesans.
    Witam, dokładnie tak, lepiej bym tego nie ujął
    Pozdrawiam.

  6. #19926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Widzę że co poniektórzy zapomnieli jak kiedyś zimą utykało się okna dwuszybowe watą. Obowiązkowo tez musiała być bombka.
    Mieszkanie przewietrzane posiada wystarczająca ilość tlenu do spalania. Poza tym kiedyś dawali pod parapetem kratki nawiewowe a w kominie był kanał wentylacyjny.
    Tak, i na dom taki jak mój trzeba było 3-4 tony węgla
    )
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #19927
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, i na dom taki jak mój trzeba było 3-4 tony węgla
    )
    Jak się nie umie palić lub oszczędza na jakości opału, może tyle iść.
    Regulamin forum

  8. #19928

    Domyślnie

    Eh/ech.
    Do spalania węgla, potrzebny jest tlen zawarty w powietrzu.
    W materiale z 1953r, zatkano wszystkie możliwe kanały, którymi można dostarczyć to powietrze.
    A tutaj, nikt tego nie widzi.
    To prosta droga do zaczadzenia domowników.
    Inaczej, dojdzie do wydzielania tlenku węgla i wszyscy umrą/poniosą śmierć w wyniku zatrucia tlenkiem węgla/czadu.
    Tyle.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 18-01-2023 o 01:52
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #19929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Jak się nie umie palić lub oszczędza na jakości opału, może tyle iść.
    Taaaa, jasne. Zrobisz z domu namiot i ogrzejesz go toną węgla
    Mamy 2023, nie 1953.
    Nośniki energii zdrożały i drożeć będą, więc liczy się dobra izolacja, szczelność i odzysk energii.
    A nie "kratki pod parapetami"

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #19930

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Dawno tu nikogo nie było, ale może ktoś tu zagląda.
    Na to forum trafiłam na jesieni, kiedy w trakcie węglowej paranoi udało mi się kupić węgiel a znajomy mi powiedział "ta kopalnia sprzedaje węgiel koksujący". Jak tym palić? Poszukałam, znalazłam, Palił się bardzo dobrze. Byłam zadowolona. Ale czytając o tym węglu dowiedziałam się dużo na temat kotłów i kotłowni. Osoby, które udzielają tu odpowiedzi mają ogromną wiedzę, więc stwierdziłam, że zapytam, bo może mi też ktoś pomoże.
    Mam dwa problemy
    1. Pięć lat temu musiałam na szybko wymienić kocioł, bo stary na początku sezonu zaczął cieknąć. Sprawa jest w sądzie, bo kocioł ma mniejszą moc niż deklarowana przez producenta. Było dwóch biegłych i co jeden to głupszy. Żaden nie wykonał pomiarów w celu obliczenia rzeczywistej mocy kotła, ale były twierdzenia, że kocioł jest zgodny z DTR a "producent przy produkcji dochował należytej staranności". Tylko , że DTR jest dla wszystkich kotłów tego typu, ale nawet z DTR ten kocioł jest niezgodny, co znalazł mój adwokat. Drugi biegły na oględzinach najpierw chciał, żebym mu pokazała, gdzie robiłam pomiary, a później zażyczył sobie, że mam rozpalić w kotle, bo kotła, który jest wypełniony żarem nie da się zmierzyć. W opinii napisał, że w kotle da się rozpalić a kocioł jest zgodny z DTR. Sąd jednemu i drugiemu zatwierdza opłatę nie wnikając, że nie udzielili odpowiedzi na pytanie " JAKA JEST RZECZYWISTA MOC TEGO KOTŁA", co było w zleceniu dla nich. W uzasadnieniu zatwierdzenia opłaty było napisane, że biegły wszystko wyjaśnił i do tego tak prosto, że nawet laik zrozumie. Adwokat pisze, że biegły niczego nie wyjaśnił, ale sąd każe zapłacić. Problem z biegłymi jest taki, że nie ma jednej listy wszystkich biegłych, tylko trzeba szukać w wykazie każdego sądu po kolei. Do tego nikt nie weryfikuje ich wiedzy i efekty są jak widać na moim przykładzie. W związku z tym mam pytanie pierwsze. Z wpisów wynika, że udzielają tu odpowiedzi osoby z dużą wiedzą, więc czy któraś z tych osób jest instalatorem - biegłym sądowym, albo zna takiego biegłego. Chciałabym zlecić prywatną ekspertyzę i skończyć tą szopkę.
    2. Na jesieni kupiłam używanego "kopciucha" i po sezonie jestem z niego bardzo zadowolona. Ale w beczce miodu jest łyżka dziegciu i piec z miarkownikiem nie ma rozety w drzwiczkach zasypowych. Pytałam instalatorów, czy mogliby mi zrobić taki otwór z klapką jak jest opisane w jednym miejscu na forum, ale patrzyli na mnie jakbym mówiła o kosmitach w kotłowni. "Może pani robić przeróbki , bo kocioł już nie jest na gwarancji, ale ja tego nie zrobię". Więc jest pytanie drugie. Czy ktoś, kto potrafi przerabiać kocioł mógłby mi takie coś w drzwiczkach zrobić.

  11. #19931
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał olga524 Zobacz post
    Dzień dobry
    Dawno tu nikogo nie było, ale może ktoś tu zagląda.
    .......czy mogliby mi zrobić taki otwór z klapką jak jest opisane w jednym miejscu na forum, ale patrzyli na mnie jakbym mówiła o kosmitach w kotłowni. "Może pani robić przeróbki , bo kocioł już nie jest na gwarancji, ale ja tego nie zrobię". Więc jest pytanie drugie. Czy ktoś, kto potrafi przerabiać kocioł mógłby mi takie coś w drzwiczkach zrobić.
    Klapki się kupuje i montuje miarkownik do niej.
    Tu jest klapka
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/kl...rkownika-ciagu

    A tu do powietrza wtórnego.
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/ki...ka-miarkownika

    Można też zrobić samemu, albo wymontować ze starego kola na złomowisku.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 18-09-2023 o 18:55
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #19932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Hmm, myślałem, że handel kopciuchami nie jest juz możliwy/legalny

    Drzwiczki spróbuj poszukać na allegro i olx, ja znalałem do swojego kotła. Producent powinien mieć części zapasowe, kwestia dojścia do niego.

    ps. animuss mnie ubiegł
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #19933

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Klapka zamówiona, szukam ślusarza..
    Pytanie o biegłego aktualne.

  14. #19934
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał olga524 Zobacz post
    Pytanie o biegłego aktualne.
    Proszę napisać do ZawiJana, może on pomoże, ma uprawnienia do budowy kotłów.

    https://forum.muratordom.pl/member.php?98830-zawijan
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #19935

    Domyślnie

    Zawijany nie udzielają... p.Jacek zlikwidował swoją stronę i ma 78 lat, a drugi 73 lata. Nie wiadomo, czy żyją

  16. #19936
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Zawijany nie udzielają... p.Jacek zlikwidował swoją stronę i ma 78 lat, a drugi 73 lata. Nie wiadomo, czy żyją
    Kurde, jak ten czas leci.
    A Minertu abo Jarecki, może kogoś polecą.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  17. #19937

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Eh/ech.
    Do spalania węgla, potrzebny jest tlen zawarty w powietrzu.
    W materiale z 1953r, zatkano wszystkie możliwe kanały, którymi można dostarczyć to powietrze.
    A tutaj, nikt tego nie widzi.
    To prosta droga do zaczadzenia domowników.
    Inaczej, dojdzie do wydzielania tlenku węgla i wszyscy umrą/poniosą śmierć w wyniku zatrucia tlenkiem węgla/czadu.
    Tyle.
    Wtedy się wietrzyło mieszkanie i to wystarczyło. Zaczadzonych nie było Poza tym nigdy nie uszczelnisz watą tak dokładnie jak uszczelką gumową

  18. #19938

    Domyślnie

    Cześć
    Mam kocioł zasypowy noname, bez miarkownika, z rusztem wodnym. Nauczyłem się palić węglami 31,32 tak, że dymu praktycznie po 15 minut od rozpalania nie ma (rozpalanie od góry). Mam problem z marcelem, którego w tym roku kupiłem. Ten węgiel bardzo szybko się zapala i dymi tymi smolistymi spalinami, które trudno dopalić. Jedynym sposobem do tej pory jaki znalazłem jest rzucenie małego suchego drewna na góre węgla, który został doładowany (gazy spalające z drewienka dopalają troche te spaliny z węgla). NIe zmniejszam dopływu powietrza, bo najlepiej się pali jak jest silny cug. To jest cecha tego węgla czy jest na niego jakiś sposób?

  19. #19939
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #19940

    Domyślnie

    Jestem napisane, że trudno się spala czysto. Ja nie mam problemu ze spalaniem tego węgla w miare czysto, ale pytam się czy jest możliwość spalania go w fazie odgazowywania praktycznie bez dymu z komina w kopciuchu (mam wlot powietrza wtórnego bez kierownicy). Czy to mrzonka. Wole grzać komin i osiedle niż spalinami zasyfiać sąsiadów.

Strona 997 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony