dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 805 z 998
Pokaż wyniki od 16.081 do 16.100 z 19943
  1. #16081

    Domyślnie

    .. Z komentarzem @Petii sprawa ma się nieco lepiej. Cztery tysiące lat temu zapewne kosmici pokazali jak wytapiać brąz. Aby osiągnąć potrzebną temperaturę, hutnicy pilnowali pieca nie mniej starannie niż podajnik peletu uzbrojony sterownikiem. Możemy też przyjąć tezę, że po czterch tysiącach lat udało się ludzkości przegonić technologię epoki brązu. W materii indywidualnego ekologicznego spalania węgla dotarliśmy do ściany. Gdyby nawet ktoś dokonał jakiegoś rewolucyjnego odkrycia, to system, branża i polska bezinteresowna zawiść upupi każdy pomysł. Ile lat LastRico propaguje swoje rozwiązanie? Ilu producentów wprowadziło Jego innowację? Ilu producentów, bądź który instytut zbadał tę innowację? W końcu, oprócz publiczności, ktoś docenił Jego pracę?

  2. #16082
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Nikt z branży(przemysł,państwo,handel,i.t.p.) nie mają z tego zysku tylko straty.Pozdrawiam.

  3. #16083
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Dość ciekawy temat. Ale żeby tak z węglem zrobić. Ja natomiast jeszcze raz pytam: Czy ktoś kupował węgiel z Wesołej od nich http://www.hurtowniaopalu.pl ? Lub cokolwiek innego, jakieś opinie?

    Bo kolesie w odpowiedziach na mail są niesamowici. Najpierw chciałem poznać szczegółowo parametry węgla (fizyko-chemiczne), to odpisali, że napiszą jutro. Dostałem odpowiedź: węgiel 29kg/j i nic więcej. Później poprosiłem o ilość popiołu i spiekalność, to podana spiekalność 8, a popiołu cyt:"bardzo niewiele". Po tych wiadomościach odpisałem, że jeśli oszukują na węglu, to proszę nic więcej do mnie nie odpisywać. I wiecie co? No cisza totalna z ich strony
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  4. #16084

    Domyślnie

    Witam, w niedługim czasie przeprowadzam się do domu, który ogrzewany jest piecem SWK 21/S. Piec współpracuje ze sterownikiem Geco G-406-P08. Ze względu na to, że po raz pierwszy w życiu przyjdzie mi się mierzyć z paleniem w piecu sporo czasu poświęciłem na zapoznanie się co i jak robić. Chciałbym palić w sposób opisywany w tym temacie ale nie wiem czy w tym piecu jest to możliwe? Jeśli tak to przy jakich ustawieniach sterownika? Czy ewentualnie potrzebna jest jakaś przeróbka?
    Wrzucam 2 fotki. 1) Piec + inne urządzenia 2) sterownik
    1) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e143fa73c.html
    2) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6f28f8447.html

    Z góry dziękuje za pomoc

  5. #16085

    Domyślnie

    Proponuję zapoznać się z tym tematem http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...nego-spalania/
    Poza tym przejrzeć kocioł pod kątem szczelności drzwiczek, połączenia do komina, czystość komina. No i próbować

  6. #16086
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał definicjusz Zobacz post
    W końcu, oprócz publiczności, ktoś docenił Jego pracę?
    Parę wyjątków, którym się chce walczyć z własnej nieprzymuszonej woli -- spotykają się w tym wątku. Reszta LUDZI vel UŻYTKOWNIKÓW ma to zwyczajnie w nosie -- i to jest problem. I to zwykłych LUDZI (leniwych ignorantów) proponuję tutaj ganić, a nie branżę i producentów. To branża się dostosowuje do zapotrzebowania na rynku a nie odwrotnie. Innymi słowy, kotły wyglądają jak wyglądają, bo większość chce wrzucić paliwo, zapalić i zapomnieć -- a przy paleniu od góry to takie proste nie jest i nigdy nie będzie żeby nawet producenci zainwestowali miliardy w konstrukcję i edukację użytkowników.

    Cytat Napisał stach909 Zobacz post
    Witam, w niedługim czasie przeprowadzam się do domu, który ogrzewany jest piecem SWK 21/S. [...]
    Nie chcę Cię martwić, ale trafił Ci się niezły pasztet (wiem, bo mam taki sam).

    Oceń na początek jakie jest zapotrzebowanie budynku na ciepło i czy piec jest odpowiedniej wielkości.

    Cytat Napisał stach909 Zobacz post
    Chciałbym palić w sposób opisywany w tym temacie ale nie wiem czy w tym piecu jest to możliwe?
    Jeśli tak to przy jakich ustawieniach sterownika? Czy ewentualnie potrzebna jest jakaś przeróbka?
    Zależy jaki rezultat chcesz uzyskać. Jeśli ma być ekonomicznie to musisz przede wszystkim sprawdzić szczelność pieca (w tym zdjąć boczne ścianki i uszczelnić ruszt ruchomy). Jeśli czysto, to zdemontować wentylator i zastosować miarkownik. Dokupić lub wykonać we własnym zakresie powietrze wtórne na drzwiczkach górnych. W sklepie internetowym Zębca, drzwiczki z PW kosztują 300 zł (ale wykonanie to żal straszny).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #16087

    Domyślnie

    Wielkosc domu to 100 m2. Nie ocieplany tylko podwojna sciana. Na poziomie ziemi garaz i kotlownia. 1,5 m wyzej salon i kuchnia. Kolejne 1,5 m wyzej (nad garazem i kotlownia) sypialnie. Wydaje sie ze piec jest za mocny.

    Myjk czy Ty swoj piec przerabiales? Z jakim skutkiem?

  8. #16088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał stach909 Zobacz post
    Wydaje sie ze piec jest za mocny.
    Niestety, i to ze dwa razy za duży. Będziesz musiał go zatkać szamotem (jeśli nie ma buforu).

    Cytat Napisał stach909 Zobacz post
    Myjk czy Ty swoj piec przerabiales? Z jakim skutkiem?
    Ja pojechałem trochę na "ostro", ponieważ całkowicie usunąłem ruszt ruchomy (straszna męczarnia -- nie polecam). Usunąłem wentylator na rzecz miarkownika "analogicznego". Dokupiłem drzwiczki z PW i następnie dorobiłem kierownicę powietrza wtórnego w czym pomógł ojciec - ślusarz. Cały zeszły sezon walczyłem ze zmniejszaniem komory zasypowej (dla mnie piec jest za mocny ponad 2x) oraz dodatkowo z piekielnie mocnym węglem zalegającym w zsypie przez co miałem od cholery problemów (spiekanie i gaśnięcie zasypu) -- ale i tak było o niebo lepiej (czyściej) niż przy podpalaniu od dołu. W tym sezonie liczę na łatwiejsze zadanie, bo za radami kolegów z forum kupiłem mniej kaloryczny węgiel. Ale i tak mistrzami od spalania w Zębcu jest lysy1 i QIM.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 26-09-2014 o 20:47
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #16089
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    Witajcie , ja w tą zimę będe palił w nowym GS oczywiscie po konkretnym dostosowaniu .. oceńcie sami . myśle że po opanowaniu viadrusa ten kociołek będzie tylko miłym doświadczeniem . a odnośnie tych "aryjczyków " przypominam o dzwonie Kuźniecowa.. pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0156.jpg
Wyświetleń:	474
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	281774   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0155.jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	281775   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0159.jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	281776   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0158.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	281777  

  10. #16090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ale i tak mistrzami od spalania w Zębcu jest lysy1 i QIM.
    Bardzo mi jest przykro to powiedzieć, ale niestety nie masz racji co do mojej osoby.

  11. #16091

    Domyślnie

    Myjk czy jest mozliwosc zobaczyc jak aktualnie wyglada Twoj "zestaw"? I jak aktualnie wyglada wnetrze pieca?

  12. #16092
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    a odnośnie tych "aryjczyków " przypominam o dzwonie Kuźniecowa.. pozdrawiam
    Przypomniałeś o dzwonie Kuzniecowa, a na przykład, tam jest bardzo ciekawe doprowadzenie PW do paleniska. Podobne rozwiązanie przyszło mi do głowy zeszła jesienią, ale nic nie chciałem sugerować górnopalaczam , bo raczej nikt by na to nie zwrócił uwagi, bo pale w DS i nie jestem jakimś tam autorytetom w paleniu gorą A z miesiąc temu temu trafiłem na podobne rozwiązanie. Szczególnie by to pasowało właścicielom przewymiarowanych kotłów. Nie trzeba przerabiać drzwiczki zasypowe, a PW i PP dozowane jedna klapa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuznecov.jpg
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	281871
    Najlepiej to widać na środkowym schemacie.
    A jak ktoś ma kocioł super-przewymiarowany, to można wybudować tam cale palenisko na zasadzie dzwona Kuzniecowa.
    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 27-09-2014 o 23:12
    Dom ponad 200m² cegła pełna 50cm+10cm styropian, góra 20cm wełna+5cm styropian

  13. #16093
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczka662

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    no sezon do palenia w piecach za pasem, Widze ze niejaki Myjk nadal radzi i daje wskazówki jak palić , a sam ma problemy z paleniem to mu fuka , to wygasa , napewno kamieniami będzie ci się paliło o niebo lepiej, Podstawowa zasada dobrego spalania - dobry piec i dobry wysoko kaloryczny opał - a wtedy kotłownię będziesz odwiedzał raz na 48 h. Myjk widać pojęcia pomylił, Zresztą nie pierwszy raz

  14. #16094

    Domyślnie

    Śmiać mi się zachciało jak to przeczytałem.

    "W naszym kotle, można też górne spalanie całkowicie eliminować poprzez zamontowanie cegły lub termicznej przegrody - uzyskujemy wówczas kocioł typowego dolnego spalania. Niestety nasz produkt z racji jego niezajomości oraz brutalnej walki konkurencji jest czasami niefachowo opisywany i system dolno - górnego spalania tym samym błednie interpetowany"

    Szkoda tylko że nie wspominali o tym w instrukcji jak go sprzedawali.
    Logica 20-27kW DS (nadmuch ~100),common air zatkane, klapy dolne odsunięte, ST-81 zPID dmuchawa z C = 2 mikro farady zawór 4D, czujnik spalin wpięty za regulator ciągu, powód -> fałszywe temp. spalin. CWU 23kW ; Pompa CO 25-55 /~1,2 bieg , start 56 stopni. Próg wygaszania 56 stopni. Czas wyga. 7 min. Pochylony ruszt!! Klapka went. bez przerwy. CO zad. 80 (Spięty powrót z zasilaniem)

  15. #16095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    Witajcie , ja w tą zimę będe palił w nowym GS oczywiscie po konkretnym dostosowaniu .. oceńcie sami . myśle że po opanowaniu viadrusa ten kociołek będzie tylko miłym doświadczeniem
    Wygląda na maleństwo...

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Bardzo mi jest przykro to powiedzieć, ale niestety nie masz racji co do mojej osoby.
    Skromność to największa cnota.

    Cytat Napisał stach909 Zobacz post
    Myjk czy jest mozliwosc zobaczyc jak aktualnie wyglada Twoj "zestaw"? I jak aktualnie wyglada wnetrze pieca?
    NIE! Ja nie potrafię palić!

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    Witam mam pytanie czy piec z podajnikiem w kotłowni może być tak ustawiony? Szerokość pieca 65cm.
    Abstrahując od pytania właściwego (bo to nie miejsce na takie pytania) -- budujesz nowy dom i z własnej nieprzymuszonej woli wstawiasz w nim węglowca? Masakra, Panie, masakra.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #16096

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Abstrahując od pytania właściwego (bo to nie miejsce na takie pytania) -- budujesz nowy dom i z własnej nieprzymuszonej woli wstawiasz w nim węglowca? Masakra, Panie, masakra.
    Jeszcze nic nie wstawiam planuje bufor, pompę ciepła i solary "własnymi rencami", ale muszę mieć alternatywę gdybym z kasą nie wydolił.
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  17. #16097

    Domyślnie podłączenie bufora 900l z istniejącym piecem i podgrzewaczem CWU,schemat.

    Gdyby ktoś mógł poradzic mi jak połączyc piec węglowy ,podgrzewacz CWU,i bufor 900 litr.
    Jakie rury,śrubunki,regulatory,redukcje,no i przede wszystkim schemat połączeń.
    Będę bardzo wdzięczny.
    W poprzednio wskazanym adresie nie znalazłem potrzebnych informacji.
    piast47

  18. #16098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    Jeszcze nic nie wstawiam planuje bufor, pompę ciepła i solary "własnymi rencami", ale muszę mieć alternatywę gdybym z kasą nie wydolił.
    Nie ten temat.
    Zapytaj kiedy będziesz przed zakupem. Może zamień to cudo na kospela?
    Wtedy dasz radę.
    Do usunięcia, mój post także

    Cytat Napisał piast47 Zobacz post
    Gdyby ktoś mógł poradzic mi jak połączyc piec węglowy ,podgrzewacz CWU,i bufor 900 litr.
    Jakie rury,śrubunki,regulatory,redukcje,no i przede wszystkim schemat połączeń.
    Będę bardzo wdzięczny.
    W poprzednio wskazanym adresie nie znalazłem potrzebnych informacji.
    Inny temat
    Wejdź na http://forum.info-ogrzewanie.pl/
    Tam pytaj.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 30-09-2014 o 00:08
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #16099

    Domyślnie

    Wiele osób pyta czy moczyć miał węglowy czy nie, ja nigdy nie byłem zwolennikiem tego procederu ale ostatnio okazało się, że jest pewna granica w "suchości" miału. Był on kupowany kompletnie suchy, po długotrwałych upałach, z oczywistą korzyścią na wadze. Miał po zasypaniu do kotła i zapaleniu na nim rozpałki nie zapalił się, tzn zapalił ale tylko miejscowo, tam gdzie są dysze powietrza wtórnego i w tamtym miejscu stopniowo się wypalał a reszta się koksowała w kłębach dymu produkując szklistą sadzę na całym wymienniku. Kocioł nie był w stanie osiągnąć temperatury zadanej mimo wyłączonej pompy i ostatecznie zgasnął po kilku godzinach a 3/4 zasypu do wybrania, niestety zmieszanego z popiołem. Miał polany powierzchownie wodą, kolejna próba ale wynik ten sam, później jeszcze bardziej zmoczony ale wynik nadal podobny, dopiero całkowite przemoczenie, wymieszanie i odstawienie na kilka dni pomogło i wypalił się tak jak powinien i co ciekawe powstała z niego sucha szara sadza zamiast szklistej. Myślę, że po ostatnim przemoczeniu naciągnął trochę wilgoci przez ten czas i trochę się zbrylił w większe grudki i dopiero wtedy dmuchawa była w stanie przepchnąć powietrze przez zasyp od spodu. Ostatecznie to co zyskałem na suchym miale, straciłem na próby palenia nim, także przestrzegam, że suchy miał jest dobry ale kompletnie przesuszony to może być prawdziwa tragedia. Okazuje się znów, że prawda leży gdzie po środku czyli miał węglowy musi mieć przynajmniej kilkunastoprocentową wilgotność a powierzchowne moczenie na krótko przed rozpalaniem to tylko transport nadmiaru wody do kotła, co ma swoje konsekwencje.
    Ostatnio edytowane przez PaulAdmin ; 02-10-2014 o 19:15

  20. #16100
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    ....A woda się nie pali ... Oglądałem dzisiaj stalowy komin po 1 sezonie palenia drewna "suchego inaczej"... Kto to oczyści trudno powiedzieć ..może gruby Mikołaj wpadając z worem prezentów..
    Darek B

Strona 805 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony