dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukke

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Biokominki, salon w Warszawie, ktos byl?

    Witam,

    interesuje mnie temat biokominków ( kominki, które można umieszczać
    w mieszkaniach, gdyż nie potrzebują instalacji kominowych i
    wentylacyjnych) odwiedziłem stronę producenta firmy Planika i
    okazało się, iż jest salon biokominków w Warszawie. Czy może już
    ktoś był i wie coś na ten temat? Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Oczywiście, jeżeli sam się wybiorę i ktoś będzie chętny to również
    napisze o swoich wrażeniach.
    Podaje link do informacji o salonie dla zainteresowanych
    www.planika.pl/?pg=96&pr=180

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    biokominek ładna ozdoba mieszkania ale mam kilka zastrzeżeń:


    1. cena. za tego typu urządzenie kosmiczna.
    2. użytkowanie tego w mieszkaniach nie przystosowanych do tego może być szkodliwe. budując tradycyjny kominek planujesz doprowadzenie powietrza, system odprowadzania spalin, tu niestety partyzantka. na stronie nie ma informacji o ilości zużywanego tleny na godzinę, ilości CO2 itp


    co do tych szklanych wazonów na stół to już przegięcie maxymalne. kawałek szkła hartowanego za 2500 plnów. lepiej zabawić się w adama s. i można mieć coś takiego taniej
    Tu była reklama...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukke

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie co do ceny

    co do ceny to powiem tak. z jednej strony sporo, jednak z drugiej, tradycyjny kominek kosztuje o wiele wiele wiecej.

    z tego co czytalem na stronie to poziom co2 ksztaltuje sie na poziomy podobnym do tego w wydychanym przez czlowieka powietrzu. natomiast wlasnie to jest w biokominkach ok, ze wlasnie nie trzeba zadnych instalacji. bo nie jest to potrzebne ze wzgledu na bezpieczenstwo.

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    co do emisji co2 powinna być in formacja dokładna i poparta protokołem pomiaru. napisać można wszystko. informacja na temat składu spalin jest lakoniczna.

    a cena?? mój kominek tradycyjny łącznie z systemem GPD kosztował 8 tys. więc raczej w normie.

    po za tym mam wrażenie że jest to próba kryptoreklamy
    Tu była reklama...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogacek
    co do emisji co2 powinna być in formacja dokładna i poparta protokołem pomiaru. napisać można wszystko. informacja na temat składu spalin jest lakoniczna.

    a cena?? mój kominek tradycyjny łącznie z systemem GPD kosztował 8 tys. więc raczej w normie.

    po za tym mam wrażenie że jest to próba kryptoreklamy
    nie tylko ty masz takie wrażenie - ta osoba oba swoje posty-tematy założyła o biokominkach

  6. #6

    Domyślnie

    hehe. możliwe

    widziałem biokominki na targach wyposarzeni wnetrz. gadałem ze sprzedawcą i okazało się że nie jest on biegły w zagadnieniach technicznych. gadkę miał , lekcje z technik sprzedaży też odrobił. ale nie potrafił udowodnić tego że produkty spalania nie szkodzą. żadnej opinii technicznej nie miał
    Tu była reklama...

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukke

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    dla spostrzegawczego czytelnika. otoz tak, napisalem dwa posty. bo wlasnie temat biokominkow mnie interesuje i chcialbym odnalezc jak najwiecej opinii. mam nadzieje, ze to nie przeszkadza.


    co do braku szczegolowych informacji to rzeczywiscie, kiepsko. sprobuje wyslac im maila i zobacze co odpowiedza.


    pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    nie przekonało mnie to
    Tu była reklama...

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukke

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie trudno

    no coz trudno panie Holmes.

    Jade odwiedzic salon w poniedzialek.


    pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukke

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, otoz bylem w tym salonie.


    Oto moje wrazenia:
    salon posiada 9 biokominkow, wiec jest juz co zobaczyc. Mozna zobaczyc
    zarowno wkomponowane w meble( stoliki, bardzo mi sie podoabaly) jak
    i do zabudow, a takze wolnostojace.

    pani, ktora tam pracowala wydawala sie kompetentna. na koniec dali mi materialy z
    dokladna specyfikacja techniczna.

    minusem, choc nie do konca jest polozenie. otoz salon miesci sie na
    ulicy Kordeckiego 49. Troszke daleko od centrum( w okolicach placu
    szembeka, przy grochowskiej) Otwarte maja od 9-16, ale zaznaczyli,
    ze istnieje mozliwosc indywidualnego umowienia sie o dowolnej porze.

    tyle z mojej strony. no i chyba sie zdecyduje. na razie na taki
    mniejszy. pozytywne jest, ze ceny maja mniejsze niz w internetowym
    sklepie Planiki.

    pozdrawiam,

  11. #11

    Domyślnie

    a co ze spalinami??? jaki skład chemiczny spalin??? ilość CO2 na godzinę itp???
    Tu była reklama...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Hmmm, piszą, że podczas spalania powstaje tylko H2O i CO2. To co to, do licha się spala? C2H5OH? Zgroza...
    A tak poważnie- skład jak w wydychanym powietrzu.. dobra, a w jakich ilościach?

  13. #13

    Domyślnie

    własnie ciekawi mnie dokładny skład chemiczny tego paliwa
    Tu była reklama...

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukke

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    niby jesta tam glownie alkohol. a co do skladu to nie wiem, ale jezeli z tego co wyczytalem posiada atest pzh, a nie wydaje mi sie by chcieli truc swoich klientow i musi byc to bezpieczne. niedlugo sam bede wlascicielem, wiec opowiem czy sie dusze.

    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    atest możliwe że ma ale czy podają informację jakie wymagania ma kominek odnośnie wentylacji, dopływu powietrza, ilości spalin i ich składzie chemicznym, minimalej kubaturze itp.

    za mało informac ji by wydać kilka tys pln na urządzenie które może mnie zabić
    Tu była reklama...

  16. #16

    Domyślnie

    wyglada mi na to, ze kominki te to innego rodzaju "grzejniki olejowe"- kominki te sie rozgrzewają,a wewnętrz spala sie biopaliwo. Wydziela sie para wodna i CO2. Ja też sie zastanawiam nad biokominkiem albo elektrycznym- chcialabym miec kominek w sypialni ale trochę sie obawiam czy mnie czad nie zabije ? w salonie bede miec tradycyjny kominek, ale w sypialni marzy mi sie tez "kominek" dla klimatu moze ktoś jednak użytkuje kominki na biopaliwa?

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mdmisiek

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Na wstepie chciałbym rozwiac watpliwosci co do bezpieczeństwa uzytkowania biokominka. W kazym salonie mozna na miejscu dostac do przegladniecia sprawozdanie z przeprowadzonych badań , jest tam zawarte co jak sie spala , w jakiej temp...itd Prawda jest ze pan ukka strasznie reklamuje ten salon i ze super jest wszystko , nawet napisał jak tam sie dostac chociaz mało kogo to interesowało . Ja osobiscie uwazam ze jest to produkt pierwszej jakosci, i nierozumiem dlaczego u nas tak sie martwia ludzie o uzytkowanie tego typu kominków skoro jest to uzywane na całym swiecie i jeszcze nie słyszałem aby sie ktos tym zaczadził jak tu ktos głupkowato zasugerował. Chyba bardzie szkodliwe i niebezpiecznie jest palenie świeczki w pokoju. Ja swoj kielich szklany testowałem w łazience i nie było absolutnie nic czuc , był co prawda włączony wentylatorek ale naprawde mało wydajny:)) Naprawde robi sie super klimat , a jak są olejki aromaterapeutyczne to juz jest totalnie bomba jezeli ktos oczywiscie lubi ogień . Aha jeszcze jedna ciekawostka, w restauracjach nie mozna uzywac palenisk z otwartym ogniem , a biokominki mozna własnie dzieki ich super hiper bezpiecznej konstrukcji. Naprawde świetny produkt . Warto zakupić - nie koniecznie w Salonie w Warszawie.
    Pozdro

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdmisiek
    Witam,
    Na wstepie chciałbym rozwiac watpliwosci co do bezpieczeństwa uzytkowania biokominka. W kazym salonie mozna na miejscu dostac do przegladniecia sprawozdanie z przeprowadzonych badań , jest tam zawarte co jak sie spala , w jakiej temp...itd Prawda jest ze pan ukka strasznie reklamuje ten salon i ze super jest wszystko , nawet napisał jak tam sie dostac chociaz mało kogo to interesowało . Ja osobiscie uwazam ze jest to produkt pierwszej jakosci, i nierozumiem dlaczego u nas tak sie martwia ludzie o uzytkowanie tego typu kominków skoro jest to uzywane na całym swiecie i jeszcze nie słyszałem aby sie ktos tym zaczadził jak tu ktos głupkowato zasugerował. Chyba bardzie szkodliwe i niebezpiecznie jest palenie świeczki w pokoju. Ja swoj kielich szklany testowałem w łazience i nie było absolutnie nic czuc , był co prawda włączony wentylatorek ale naprawde mało wydajny) Naprawde robi sie super klimat , a jak są olejki aromaterapeutyczne to juz jest totalnie bomba jezeli ktos oczywiscie lubi ogień . Aha jeszcze jedna ciekawostka, w restauracjach nie mozna uzywac palenisk z otwartym ogniem , a biokominki mozna własnie dzieki ich super hiper bezpiecznej konstrukcji. Naprawde świetny produkt . Warto zakupić - nie koniecznie w Salonie w Warszawie.
    Pozdro
    mdmisiek, naprawde nie trzeba nikogo obrazac swoimi postami- poczulam sie dotknieta tekstem "...jak tu ktoś głupkowato zasugerował." Gdyż dotyczyło to mojego postu.Zas komentowana kwestia dotyczyla zaczadzenia- na marginesie, w swoim poscie sam wskazujesz na swoją kompletną ignorancje w kwestii czadu i zaczadzenia wyjaśniając (cyt)" ja swój kielich szklany testowałem w łazience i nie było absolutnie nic czuc..." Gdy tymczasem- CZAD JEST BEZWONNY! W zasadzie jest to prawda powszechnie wiadoma i na tym polega całe niebezpieczenstwo. Pozdrawiam i polecam wiecej kultury na forum.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mdmisiek

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Bardzo przepraszam jezeli Panią uraziłem . Czad owszem jest bezwonny i gdyby istniała choc 0,01% ze w trakcie spalania biopaliwa produktem bedzie czad to nie otrzymali by zadnych atestów które zezwalałyby na powszechne uzytkowanie (bardzo czesto w miejscach publicznych) . I nie jest to atest tylko PZH(Polskiego Zakładu Higieny ) poniewaz przy sprzedazy w innych krajach równiez musieli otrzymać zgode tamtejszych instytucji . Podam link do strony gdzie jest o tym napisane http://www.decofire.com.pl/informacje-techniczne/ Produkty tak znanej marki jaką jest Palnika ( wystawiali sie na targach milonerów w Amsterdamie jako jedyny Polski producent) bardzo popularne na zachodzie i w Stanach są naprawde pierwszej jakości. Szkoda tylko ze nie potrafimy uwierzyc w jakość wyrobów polskich tylko zachwycamy sie zagranicznymi markami które i tak wszystko robią w Chinach. To jest polski patent sprzedawany za granicami naszego kraju a powinien byc rozpowszechniony przede wszystkim w Polsce. A tymczasem ( przynajmniej mi sie tak wydawało na początku) ze jest to producent Niemiecki. Jeszcze raz prosze mi wybaczyc jezeli moje stwierdzenie było niemiłe.
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    zgodze sie planika jest bardzo dobrym producentem, natomiast uwazam ze jednak troche za drogim. Juz niemieckie marki jak chocby Blomus sa duzo tansze, natomiast faktycznie widzialem jak to sie sprawuje. Tylko to paliwo tez nie za bardzo tanie, no ale coz to produkt tylko do dekoracji w koncu.
    Sprzedawca marzeń

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony