dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

Domyślnie Łata wibracyjna czy zwykła przy zalewaniu stropów

Czy ktoś z Was stosował przy zalewaniu stropów łate wibracyjną ? Zastanawiam się czy jest sens wynająć np. 2 takie łaty i jak przyjedzie gruszka to kazać wygładzać zaprawę taką łatą. Chodzi mi o efekt końcowy powierzchni oraz uzyskany poziom całego stropu.
    Z tego co się pytałem to koszt wynajecia łaty na dobę to ok 90 zł.

Z góry dzięki za poradę

Domyślnie

Łatą wibracyjną nie uzyskasz idealnie równej powierzchni. Ale jej zastosowanie jest jak najbardziej uzasadnione. Chodzi o dobrze zagęszczoną górną warstwę stropu ale wibrator wgłębny też musisz mieć do zagęszczenia betonu w podciągach i wieńcach. Wystarczy jedna łata.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

Domyślnie

Wielkie dzieki za odpowiedz
    Juz sie balem ze nikt takich o tym nawet nie slyszal.
    O wibratorze wglebnym tez slyszalem i tewz sie nad nim zastanawiam.
    Nie wiem tylko czy przy laniu betonu bedzie czas by to wszystko dokladnie zawibrowac.

Domyślnie

Bez wibratora wgłębnego nie zaczynaj robót.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

Domyślnie

Czy może mi ktoś powiedzieć czy ł atą wibracyjną można mimo wszystko zastąpić inne maszyny ?

Domyślnie

...przy rozkładaniu betonu jego zawibrowanie jest konieczne.... to znaczy tak jak już ktoś napisał bez wibratora nie powinieneś w ogóle zabierać się za betonowanie....
    nawet w karcie techniecznej mieszanki betonowej jest zapis, że aby uzyskała ona swoje optymalne parametry musi być zawibrowana....
    czas na wibrowanie musi się znaleźć podczas betonowania bo jest to jeden z etapów wykonania tej pracy....
    łatą wibracyjną można dokładnie i równo rozprowadzić beton, jednak wymaga to dość dużej wprawy, dając w "łapę" majstrowi łatę z poleceniem aby nią pracował pewnie nie uzyskasz zadowalających efektów jak będzie to robił po raz pierwszy...
    łata zawibruje beton o grubości max 10-15 cm w zależności od modelu łaty, beton głębszy, belki, podciągi, słupy, fundamenty, stopy, itp - tylko wibrator wgłębny....
    przy wibrowaniu wibratorem wgłębnym elementów zazbrojonych trzeba pamiętać, że nie można dotykać wibratorem do zbrojenia....
    miłego betonowania
    ...

Domyślnie

Cytat Napisał Rat31
    Czy może mi ktoś powiedzieć czy ł atą wibracyjną można mimo wszystko zastąpić inne maszyny ?
    ...łatą wibracyjną nie zastąpisz innych maszyn ...
    tak samo działa to w drugą stronę, tzn innymi maszynami nie zastąpisz łaty wibracyjnej łatą możesz jednocześnie wibrować i wyrównywać warstwę betonu...
    samo wibrowanie możesz wykonać wibratorem wgłębnym...
    ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia