dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Z-12 domek Isi z Dobiesza

    No to zaczynamy. Isia z Dobiesza (juz niedługo): lat troche ponad 30, rozwódka z córą (13 lat), 3 psy, kot, rybki w akwarium. Aby w tym dziwnym stadzie działo się dobrze i wygodnie postanowiłam przenieść z 48 m w bloku do domku 70 + 17 pod Warszawą. Zakup ziemi w Dobieszu (1026 mKw) był przypadkowy aczkolwiek okazał się jak wygrana w małego totka (podobno super cena). Pomyslałam dobry znak. Idziemy dalej.
    Wybór projektu - długo trwało ale znalazłam coś co mi odpowiada w 100 % ( Z-12 z przeróbkami). Projekt nie drogi, adaptacja też wyszła niedrogo: całość projektowa jedyne 2000 PLN. Myśle sobie długo ale cenowo jest OK.
    Pozwolenie na budowę bez niespodzianek i szybko. Pomyślałam "super" lubię Górę Kalwarię -urząd ok.
    I tu nagle ceny materiałów latem 2007 poszybowały w kosmos i mój zapał spadł do "0". Myślę sobie: fachowcy oszaleli (nie chca robić, a jak chcą to za grube tysiące i to jeszcze z łaską) , ceny materiałów w kosmosie - więc nie ma co się naginać, przyjdą lepsze czasy.
    Teraz myślę sobie: chyba przyszły lepsze i spokojniejsze czasy więc trzeba spróbowac 2 raz zorganizować sprawę. teraz robię wyceny, kosztorysy, rozmowy z bankami, poszukiwania wykonawcy. jedną rzecz udało mi się zrobić przygotować wjazd z drogi asfaltowej ( stabilizacja gruntu gliniastego cementem - kosztowało 3500,- ale podobno trzeba było od tego zacząć). To tyle do dziś. Zobaczymy jak będzie dalej. Wkleje zdjęcia jak się naumniem jak

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Mój obiecany generalny wykonawca niestety odpadł -więc szukam dalej. Mam nadzieje, że znajdę jakąś dobrą firmę. Niestety musze szukać kogoś od "0" aż do stanu tzw. developerskiego. Jesli nie znajdę kogoś na moją miare finansową to będę musiała zmniejszyć dom o tyle o ile go powiększyłam przy adaptacji projektu (garaz i kotłownie) - mój wykonawca mówił żeby spokojnie powiększać bo się wyrobimy finansowo. Teraz jak muszę szukać nowego g. wykonawcy to może się okazać że 70 a 87 mKw to będzie duża różnica. Kurdę - no nic plany są od tego by je zmieniać.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie teraz na tapecie e-domek

    Może uda się dogadać z e-domkiem w sprawie budowy tego mojego małego domku. Jutro spotkanko. Mam nadzieje, że będzie mnie na nich stać. Ciągle ta kasa
    Moi przyjaciele kupili w Dobieszu działkę i jestem przeszczęśliwa - nie ma to jak miec przyjaciół blisko

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Spotkanie z e-domkiem

    Spotkanie się odbyło, jak zawsze miły kontakt z Panem Piotrem S. Wycena bardziej wiążąca w środę. tak jak sie obawiałam powiekszenie domu o 17 mKw stanowczo powiększa koszt budowy wię teraz będe musiał to odkręcić pozostawiając dom takim jakim był przed adaptacją
    No cóż skoro mnie nie stać to trzeba zmniejszyc do wymiarów na jakie mnie będzie stać. Oczywiście gdybym słuchała się siebie to bym nic nie zmieniała ale posłuchałam się mądrzejszych Nauczka na przyszłość - najlepszym doradcą jest własny rozum i kobieca intuicja. Mam nadzieje, że wycena nie powalimnie z krzesła i będe mogła rozpoczać na wiosnę.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Ciągle brak wyceny

    Niestety nadal nie mam wyceny muszę poczekać do przyszłego tygodnia. Pan Piotr z e-domka był tak miły i doradził, jak prawnie można rozwiązać wycofanie się z drogich zmian jakie wprowadziłam do projektu za radą Pana który miał mi ten dom stawiać. Moze jeszcze uda sie tą sytuację uratować Może dzis naumiem się jak to zrobić z tymi zdjęciami

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Projekt po adaptacji wyszło użytkowej 70 mKw +17 mKw garaż

    elewacja

    przed adaptacją: 70 mKw pow. użytkowej


  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    STABILIZACJA GRUNTU - DROGA DOJAZDOWA
    KOSZT 3477,70 PLN:
    Robocizna 1500 PLN
    Transport 270 PLN
    Cement 1260 PLN
    Wypożyczenie zagęszczarki 134,20 PLN
    Paliwo do zagęszczarki: 13,50 PLN
    Prace ziemne (traktor): 300 PLN





  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Koszty projektu i pozwolenia na budowy

    Koszty projektowe i pozwolenia na budowę:

    Projekt - 1390 PLN

    Adaptacja projektu - 500 PLN (znajomy) powinno być ok 1500 PLN

    Mapki geodezyjne - 600 PLN

    ZEWT warunki - 146 PLN

    Wodociągi warunki - 65,88 PLN

    Opłaty wieczysto księgowe - 60 PLN

    Kopie projektu do pozwolenia + szycie - 130 PLN

    Książka budowy - 10 PLN

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie czekania cd

    Ciągle nic - musze sie przypomnieć e-domkowi. Siedzę jak na szpilkach.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie e-domek

    Wszystko ok . Dogadałam się z e-domkiem. Pan Jacek i Pan Piotr robią wrażenie poważnych ludzi i licze na miłą z nimi współpracę. Teraz formalności: umowa kredytowa, prąd woda, umowa z e-domkiem i ruszamy do przodu. Opłacało sie poczekać, aż to letnie szaleństwo przeminie. Wszyscy jakby teraz bardziej rozsądni i nie ma już tego wrażenia, że musisz brac cokolwiek i to od ręki bo zaraz i tego nie będzie UFFF
    Teraz relacja z prac będzie systematyczna i będzie co pokazać

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Kredyt z dopłatą PKO BP

    Czekam na podpisanie umowy kredytowej - około 16/01/2008 ma sie pokazać w banku moja umowa kredytowa i wtedy z kopytka do przodu - mam nadzieje, że juz nic nie będzie się opóźniać.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie JEST WODA

    HURA, wczoraj Pan Majszyk przyjechał 2 autami ze sprzętem i wywierdził mi wode na 30 m. Bardzo sprawnie: zaczeli ok. 08.00 o 12.00 leciała woda a o 14.00 sie rozliczyliśmy - chciałbym aby na mojej drodze stawali sami tacy sprawni i mili wykonawcy (ale to tylko marzenie).
    Koszt 3900 PLN (wraz z pompą taką do celów budowlanych ruską za 200 PLN). Teraz podłączenie prądu, umowa kredytowa (poniedziałek), sobota podpisanie umowy z e-domkiem i niech mój domek rośnie i rośnie .

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie raz słońce raz deszcz ;-)

    Umowa z E-Domkiem podpisana w sobotę
    Dziś umowa kredytowa PKO BP z dopłatą
    Na elektryka przyjdzie mi wydać ok 2000 PLN mimo że słup stoi na mojej działce (ze słupa na słup prowizorki ok 6 metrów)
    No cóż zrobić trzeba napiąć mięśnie i sięgnąć dalej do pustej już kieszeni i robic dalej

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Puk, puk .... można? Nie wiem czy można, bo nie masz komentarzy ..... załóż to Edzia mój wpis przeniesie.

    Trafiłam do Ciebie przypadkiem ..... też jestem Isia - rodzinna i przyjacielska (odkąd pamiętam tak na mnie wołają )- bo urodzeniowo to Agnieszka

    Będę zaglądała i dopingowała, trzymam mocno kciuki.
    Pozdrawiam

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Budowa ruszyła
    pierwsze fotki:





  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie I już kroczek dalej ;))

    Każda cegiełka cieszy - ciekawe czy tak będzie cały czas.










  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie marzec 2008

    Tak mój domek buduje e-domek

    29 luty:






    12 marzec:













    [/img][/list]

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie 27 Marzec 2008

    No już coś widać - teraz wydaje mi się że jest wystarczająco duży, do tej pory miałam wrażenie że budują mi Kurnik

















  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Idziemy jak burza ;))

    Ostatnie zdjęcia z 13/04/2008
    Teraz zaczynamy kolejny etap: dach - oby tak dalej. Teraz widze że sama metodą gospodarczą to bym sie ....... po pachy a tak to jadę raz lub dwa w tygodniu, zdjecia porobię i cieszę się każdym dniem budowy. Oby tak do końca.








  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isia1972

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Idziemy jak burza ;))

    Ostatnie zdjęcia z 13/04/2008
    Teraz zaczynamy kolejny etap: dach - oby tak dalej. Teraz widze że sama metodą gospodarczą to bym sie ....... po pachy a tak to jadę raz lub dwa w tygodniu, zdjecia porobię i cieszę się każdym dniem budowy. Oby tak do końca.








Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony