dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki projekt wybraliście?

Głosujących
70. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Muratora

    23 32,86%
  • Inne

    47 67,14%
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1

    Domyślnie projekty z kolekcji MURATOR - opinie

    Co myslice tak "ogolnie" o projektach Muratora? Ciekawe jak wielu z was ma lub zamierza zrealizować swe marzenia za pomocą projektów Muratora? Czy też może z jakiś innych znanych źródeł? Ja osobiście intuicyjne czuje ze Muratorowe projekty są po prostu życiowo praktyczne...Mówię to z dużą dozą kredytu, ponieważ z powodu braku powodu do jeszcze tak dogłębnego ich studiowania....(Dopiero rozglądamy się za działką...), czy też inne też są ciekawe?

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj projektow pracowni "Archipelag" , jak dla mnie sa bardzo dobre (pomyslowe, praktyczne, niedrogie). Brat buduje jeden z nich.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    My mamy projekt Muratora, ale jesteśmy dopiero na etapie ław fundamentowych. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że projekt jest niesamowicie dokładny. Z wyliczonym materiałem co do jednego gwoździa, z rysunkami....praktycznie można samemu wybudować dom własnoręcznie, bo to jak instrukcja obsługi....
    Natomiast Archipelag ponoć słynie z przesadnej więźby i mniej lub bardziej drobnych błędów w projektach. Ale fakt, że domy ma prześliczne

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Witam
    Jestem na etapie wyboru działki ( prawie wybrana ). Na chwilę obecną planujemy tylko jeden projekt - Muratora D24 "Z wykuszami".
    Moim zdaniem jest to kwintesencja dobrego układu pomieszczeń, ich ilości, kształtu domu iwielu innych rzeczy.
    Projekt zawiera w sobie wszystko a cena - obecnie 1390 zł brutto nie wydaje mi się zbyt wygórowana, jak na ilość zawartych w nim materiałów.

    Zdrówka

  5. #5

    Domyślnie

    Kończę budowę D22L Muratora. Domek cały czas bardzo mi się podoba i jeszcze nie znalazłem takiego, na który chciałbym go zamienić - w tej samej kategorii wielkości i kosztów.
    W projekcie znalazłem kilka błędów w rysunkach i zestawieniach materiałów. W opisie projektu i na obrazkach w katalogu, czy na stronie Muratora domek ma szaro-niebieski dach i płytki elewacyjne z "piaskowca", a w kupionym projekcie stoi: dachówka ceramiczna w kolorze ceglasto-czerwonym i ciemno-brązowe drewniane okładziny elewacyjne. Do pozwolenia na budowę nie zmieniałem tego i jakby nadzór budowlany chciał, to ma się do czego przyczepić.
    Pozdrowionka
    Metal

  6. #6

    Domyślnie

    Witam

    Kończę budowę D-24 Muratora.
    Wg opinii gościa, który stawial mi stan surowy z więźbą - to najlepszy i najbardziej przejrzysty projekt z jakim pracował.
    Wg mojej opinii (generalnie laika budowlanego), jest na tyle przejrzysty, że mogłem go spokojnie "rozczytać".

    Pozdrowienia B.

    PS. Brakowało mi rozrysowania jednego szczegółu - zabudowy nad wykuszami, więc polazłem do miejsca gdzie kupiłem projekt (bezpłatne porady architekta). Pani (Iwona Dzierżko - Bukal z Gdańska) pomogła mi z usmiechem na twarzy. Serwis posprzedazny tez się liczy.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    belfi

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie.Troche bladzilam ale w koncu znalazlam topik gdzie moge pytac o rade. Mam nadzieje ze mi pomozecie. Otoz mam dzialke i chcielibysmy wybudowac malutki, funkcjonalny domek w granicach do 100 -120 m2. Przegladnelismy z mezem mnostwo projektow tego typu domkow, przyznam ze prawie wszystkie standartowo na jedno kopyto. Brak mi juz pomyslow gdzie szukac takiego projektu. Fakt ze moglabym zamowic indywidualny projekt ale cena ......... dla mnie jak z kosmosu. Obecnie mieszkamy w centrum Rzeszowa i do momentu przejscia na emerytury musimy tu pozostac. Marzy nam sie domek taki na starosc. Dlatego mamy czas i bedziemy szukac. Moze ktos orientuje sie gdzie taki projekt zdobyc?
    Mysle o spelnieniu swoich marzen.......
    belfi

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał belfi
    Witam wszystkich serdecznie.Troche bladzilam ale w koncu znalazlam topik gdzie moge pytac o rade. Mam nadzieje ze mi pomozecie. Otoz mam dzialke i chcielibysmy wybudowac malutki, funkcjonalny domek w granicach do 100 -120 m2. Przegladnelismy z mezem mnostwo projektow tego typu domkow, przyznam ze prawie wszystkie standartowo na jedno kopyto. Brak mi juz pomyslow gdzie szukac takiego projektu. Fakt ze moglabym zamowic indywidualny projekt ale cena ......... dla mnie jak z kosmosu. Obecnie mieszkamy w centrum Rzeszowa i do momentu przejscia na emerytury musimy tu pozostac. Marzy nam sie domek taki na starosc. Dlatego mamy czas i bedziemy szukac. Moze ktos orientuje sie gdzie taki projekt zdobyc?
    Proste bryłki ma Murator, atrium, i ładne domki. jeżeli chodzi o takie mniejsze do 120m2
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    belfi

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzieki Gosia, jutro przepatrze. Atrium znam bo pierwsze tam szukalismy, pozostale popatrze i poszukam, dam znac czy cos znajde. Narazie.
    Mysle o spelnieniu swoich marzen.......
    belfi

  10. #10

    Domyślnie Projekt Muratora czy inny?

    Jestem ciekawy jak wielkim powodzeniem wśród nas cieszą się projekty Muratora? A jakim "inne", niestety nie wiem jakie mogą być te inne...więc napisałem po prostu inne...

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam "inny", ale wzorowany na projektach muratorowych

  12. #12

    Domyślnie

    ... , jak u Alanty...

  13. #13

    Domyślnie

    Jakoś żaden projekt Muratora nam do końca nia "przypasował".
    Uważam, że Murator "specjalizuje" się w parterówkach, zwłaszcza w tzw. bungalowach (z kopertowymi dachami). A my chcieliśmy dom z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym - te w zbiorach Muratora jakoś są słabsze.

  14. #14

    Domyślnie

    Toczka w toczkę jak w przypadku magmi.
    Dodatkowo, domy Muratora są z reguły nieco mniejsze niż mamy zamiar wybudować.

  15. #15

    Domyślnie

    inny

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    My wybraliśmy domek z Archipelagu - parterowy z użytkowym poddaszem.

  17. #17

    Domyślnie

    My tez wybralismy dom z Archipelagu, parterowy z użytkowym poddaszem (i jestesmy bardzo zadowoleni)

  18. #18

    Domyślnie

    Możecie dać jakiś namiar www na ten Archipelag???

  19. #19

    Domyślnie

    Senser, ale naprawdę, trochę inicjatywy...
    Adres najprostszy z możliwych:
    www.archipelag.pl

  20. #20

    Domyślnie

    A my jesteśmy "dziwni" i chcieliśmy mieć "kostkę" (ale taką ładną ) - przeglądaliśmy sporo projektów gotowych i wśród nielicznych domów tego typu nic nie znaleźliśmy. Czyli - projekt inny (nawet bardzo ) - indywidualny.[/b]
    Tomek

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony