dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki projekt wybraliście?

Głosujących
70. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Muratora

    23 32,86%
  • Inne

    47 67,14%
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    no tylko mi nie gadajcie, ze nikt nei zamawial jakiegos prjektu...

    Ja swój kupiłem w " Salonie Muratora"
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  2. #42

    Domyślnie

    zakupiłem w salonie i co?
    jak rozumiem masz problem bo chcesz otrzymać pocztą/kurierem?

  3. #43

    Domyślnie

    Przestań chrzanić, do czego NIP.
    Wystawia Ci zwykłą fakturę.
    PS. Nie karmic trolla.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    odwiedz formularz muratora

  5. #45

    Domyślnie Re: zamawial ktos projekt z muratora?

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    witam
    mam pytanie
    chce wlasnei zamowiec projekt ale wymagany jest NIP
    a ja nei mam pojecia jaki mam NIP
    musze go tam wpisac?
    jaka korzysc mam z faktury vat? rozpoczynajac budowe w 2005?

    NASTĘPNA KRETYŃSKA PROWOKACJA!

    Chyba na studiach inzynierskich uczą co to jest NIP?

    A jak nie, to się zapytaj we właściwym Tobie Urzędzie Skarbowym.
    I mi nie mów, że nie wiesz gdzie się znajduje Twój Urząd Skarbowy... bo to by świadczyło, że kręcisz wałki na czarno i nie rozliczasz PIT'ów.


    Z poważaniem
    BLONDYNKA

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    ale atak
    no no
    krece walki a jakze

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Po przeczytaniu poprzednich postów Leona nie sądziłem, że może kiedyś podzielę Jego argumentację. Na wiele z pośród postów Leona nawet nie odpowiedziałem gdyż do chwili obecnej nie mogę jeszcze ochłonąć....

    Niemniej w sprawie NIP Leon rzeczywiści może mieć rację.

    W któryms ze swoich postów Leon napomknął, że mieszka i pracuje za granicą. Jeśli tak jest to z pewnością nie odprowadza swoich podatków do Polskiego Urzędu Skarbowego.
    Zasadą jest, że US przyznaje nr NIP podatnikowi. Podatnikiem każdy staje się w momencie osiągnięcia pierwszego przychodu podlegającego opoodatkowaniu. Czyli jeśli założymy, że Leon nigdy w Polsce nie osiągnał dochodu podlegającego opodatkowaniu to US nie miał prawa przyznać mu numeru NIP.
    Jest to sytuacja całkiem odmienna niż przyznanie nr PESEL który nadawany jest w momencie sporządzenia aktu urodzenia.

    Kwestia czy numer NIP osoby fizycznej jest wymagany na fakturze?
    Nie, nie jest wymagany. Fakturę można wystawić bez tego numeru. Zresztą gdyby taki obowiązek istniał to byłaby to pewnego rodzaju nonsens gdyż każdy podmiot gospodarczy będący płatnikiem VAT ma obowiązek wystawić fakturę. Powiedzcie w takim razie czy w takim układzie żaden cudzoziemiec (nie posiadają przecież nr NIP) byłby pozbawiony możliwości legalnego, udokumentowanego zakupu.
    Podobnie nie mógłby kupowac i otrzymywać faktury Vat np. student który utrzymuje się ze stypendium czy też małej darowizny (nie jest to opodatkowane)

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  8. #48

    Domyślnie

    Dokładnie Tak

    a w dodatku podatnik sam nie występuje o nadanie NIP, tylko pracodawca
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Ale jak sie kupuje na fakture VAT na osobe fizyczna to NIP nie jest potrzebny, przynajmniej nigdy nie podawałem NIP-u a faktury mam.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  10. #50

    Domyślnie

    Dokładnie, kupiłem już 90% materiałów na dom i nikt nigdy mnie o NIP nie zapytał. patrzcie jakiego leon ma pecha. On powinien mieć ksywke leon_pechowiec.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    niektorzy sa baaaardzo dowcipni

    zycze wam, zeby odpowiedzi na wasze pytania byly tak samo cenne jak te ktorych wy udzielacie

  12. #52

    Domyślnie murator - problemy z zakupem projektu

    Wydawaloby sie , ze firmie Murator powinno zalezec na sprzedaży swoich projektów. Usiłujemy wraz z męzem skontaktowac sie z nimi za pomoca maila jako, ze nie ma nas w kraju i zwyczajnie nie mozemy podejsc do ich biura. Trwa to juz grubo ponad tydzien, gdzie wysylamy zapytania emailowe odnosnie wybranego przez nas projektu i nie otrzymujemy zadnych odpowiedzi. Wyslylamy wiadomosci do ich glownego biura i do oddzialu w Krakowie. Nic. Cisza. Zero zainteresowania.
    Jednoczesnie w tym samym czasie firma extradom wyslala nam juz dwokrotnie odpowiedz na zadane przez nas pytania odnosnie konkurencyjnego projektu.
    Czy mieliscie podobne problemy? Ja musze kupic projekt przebywajac za granica wiec nie mam duzego pola manewru....

  13. #53

    Domyślnie

    Witaj!
    WM 08

  14. #54

    Domyślnie

    Mnie sie wydaje, ze to murator jest autorem projektu. Chodzi mi o projekt "murator C34 komfortowy", tam jako architekt podana jest pani Joanna Bochynska i nie znalazlam jej ani na google ani na onecie. Pracowni projektowej niestety nie podano. Podejrzewam , ze pani ta pracuje dla muratora. Moze jednak sie myle?

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie http://www.projekty.murator.pl/news

    bylo sporo nowych domków a teraz nie ma, co sie stało?
    m. in. estetyczny p. Biryło...bardzo mi sie podobał.[/url]

  16. #56

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Wielkie dzieki
    to "magic",bo kiedy ja wpisuje te symbole w wyszukiwarke to mi pisze ze takich nie ma

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    Wielkie dzieki
    to "magic",bo kiedy ja wpisuje te symbole w wyszukiwarke to mi pisze ze takich nie ma
    Żadnej magii. Dodałem do ulubionych, gdy projekty były prezentowane w dziale nowości. Teraz na stronie nowości nie ma tylko linków do stron z danymi. Natomiast dane jak widać są

    Pozdr.

  19. #59

    Domyślnie Czy kosztorysy projektów z muratora są rzetelne????

    Czy przedstawione kosztorysy projektów na stronie muratora sa rzetelne???
    W jakim stopniu odbiegają od realiów jeśli chodzi o rejony Polski .Chcę wybudować dom blisko Krakowa i nie jestem pewny jak mam się nastawić finansowo???Mam również kilka projektów domów z innych stron internetowych z III kwartału 2006- nie wiem jaki wspólczynnik przyjąć do aktualizacji kosztów na dzień dzisiejszy ?? CZy ktoś może mi coś poradzić na ten temat ??
    Tomek
    Tomek

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar zakreconaelfa
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie pytania do samego projektu

    Witam,
    rozmawiałam z architektem wnętrz, który ma spore doświadczenie w projektowaniu i wykańczaniu wnętrz zarówno z gotowych projektach jak i indywidualnych i jej zdanie na temat gotowych projektów jest takie, że są dość niedokładne i w trakcie budowy powstaje wiele wątpliwości i pytań.

    Czy w trakcie budowy mieliście takie odczucia? Mam tutaj szczególnie na myśli projekty z muratora, bo chcę taki projekt zakupić.
    Pozdrawiam Ola

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony