dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie Zimno na poddaszu

    Witam. Mam taki problem. Otóż na poddaszu mam strasznie w zimie zimno a w lecie gorąco. Mam zrobione ocieplenie z wełny 20 cm ale widzę że nie zdaje to egzaminu. Na skosach mam położone płyty GK i teraz się zastanawiam czy można na te płyty położyć panele? Wydaje mi się, że zawsze to jakoś zwiększy szerokość ściany i powinno być trochę cieplej. Co prawda zastanowiałem się też nad rozebraniem całości i dołożenia jeszcze wełny ale to bardzo duży koszt.
    marcioszek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A jaka to wełna? Jakie ma magiczne lambda?
    Sam wykonywałeś ocieplenie czy ekipa - może jest niedokładnie położona i skądyś wieje chłodem.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Sprawdziłabym wełnę przy oknach dachowych jeśli masz. A może kamera termowizyjna by się przydała, zanim zaczniesz wszystko rozwalać.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #4

    Domyślnie

    Wełnę mam isover 20 cm rozprężną, niestety nie pamiętam wszystkich parametrów ale napewno przy zakupie były brane dość dobre współczynniki . Fakt kładła ją ekipa i chyba położyła ją bardzo niedbale ale teraz za wszystko ja muszę cierpieć.
    Kamera termowizyjna fajna rzecz tylko zkąd ją wziąść.
    marcioszek

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcioszek
    Wełnę mam isover 20 cm rozprężną, niestety nie pamiętam wszystkich parametrów ale napewno przy zakupie były brane dość dobre współczynniki . Fakt kładła ją ekipa i chyba położyła ją bardzo niedbale ale teraz za wszystko ja muszę cierpieć.
    Kamera termowizyjna fajna rzecz tylko zkąd ją wziąść.
    Zatrudnić razem z obsługa
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #6

    Domyślnie

    sprawdz ocieplenie na styku skosu i ścianki kolankowej a szczególnie ocieplenie murłaty


    Leszek

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcioszek
    Fakt kładła ją ekipa i chyba położyła ją bardzo niedbale ale teraz za wszystko ja muszę cierpieć.
    Jeśli kładła ją ekipa i to niedbale, to jest prawdopodobne, że wełna nie była odpowiednio mocowana i obsunęła się. Teraz masz doskonale ocieploną ścianę do połowy wysokości, a powyżej nie masz nic.
    Maćko

  8. #8

    Domyślnie

    Z braku wolnedo czasu nie mogłem cały czas przebywać na budowie i kontrolować całości prac związanych z ociepleniem. Jak tylko się pojawiłem to nie zauważyłem nic przerażającego. Wełna była w rolkach więc przycinali ją troszeczkę szerzej niż rozstaw belek i do tego pdwiązywali sznurkiem, Nawet to nieźle wyglądało. Później jak przyjechałem to była już położona folia, tak że więcej nic nie widziałem. Moim zdaniem wina leży po stronie wełny, ponieważ dali tylko między krokwie 20 cm a nie ma nic w poprzek.
    marcioszek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcioszek
    Z braku wolnedo czasu nie mogłem cały czas przebywać na budowie i kontrolować całości prac związanych z ociepleniem. Jak tylko się pojawiłem to nie zauważyłem nic przerażającego. Wełna była w rolkach więc przycinali ją troszeczkę szerzej niż rozstaw belek i do tego pdwiązywali sznurkiem, Nawet to nieźle wyglądało. Później jak przyjechałem to była już położona folia, tak że więcej nic nie widziałem. Moim zdaniem wina leży po stronie wełny, ponieważ dali tylko między krokwie 20 cm a nie ma nic w poprzek.
    ja mam 15 cm i nie jest zimno zimą, a latem nie jest gorąco... więc 20 cm to wcale nie tak mało

    (zimą mam niskie rachunki za ogrzewanie, żeby nie było niedomówień)
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek67
    sprawdz ocieplenie na styku skosu i ścianki kolankowej a szczególnie ocieplenie murłaty


    Leszek
    A jak to mogę zobaczyć skoro wszystko jest zabudowane? Od zewnętrznej strony mam podbitkę wię wydaje mi się że z tej strony nic nie powinno zawiewać.
    marcioszek

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ardziu
    Cytat Napisał marcioszek
    Z braku wolnedo czasu nie mogłem cały czas przebywać na budowie i kontrolować całości prac związanych z ociepleniem. Jak tylko się pojawiłem to nie zauważyłem nic przerażającego. Wełna była w rolkach więc przycinali ją troszeczkę szerzej niż rozstaw belek i do tego pdwiązywali sznurkiem, Nawet to nieźle wyglądało. Później jak przyjechałem to była już położona folia, tak że więcej nic nie widziałem. Moim zdaniem wina leży po stronie wełny, ponieważ dali tylko między krokwie 20 cm a nie ma nic w poprzek.
    ja mam 15 cm i nie jest zimno zimą, a latem nie jest gorąco... więc 20 cm to wcale nie tak mało

    (zimą mam niskie rachunki za ogrzewanie, żeby nie było niedomówień)
    Zazdroszczę Ci. Też jeden z ekspertów muratora potwierdził mi, że 20 cm wełny to nie jest wcale mało i powinno być dobrze, ale życie pokazuje całkiem coś innego. Cały czas zastanawiam się gdzie jest przyczyna. Chyba dojdędo takiego stanu, że zdemontuje całe płyty GK razem ze stelarzem i zaczne od nowa
    marcioszek

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcioszek
    Cały czas zastanawiam się gdzie jest przyczyna. Chyba dojdędo takiego stanu, że zdemontuje całe płyty GK razem ze stelarzem i zaczne od nowa
    Chyba jednak wezwanie ekipy z kamerą termowizyjną będzie tańsze. No chyba, że Ci wyjdzie, że właściwie masz wszystko zdemontować, ale w to wątpię.

    Pierwsza firma jaka mi się w wyszukiwarce wyświetliła (żeby nei było, że kogoś reklamuję)

    "Infratec Polska" Sp.z o.o.
    Specjaliści do Państwa dyspozycji w dziedzinie termografii i sensoryki
    Wrocław, al. Wiązowa 14, tel. 071 3721532
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcioszek
    Z braku wolnedo czasu nie mogłem cały czas przebywać na budowie i kontrolować całości prac związanych z ociepleniem. Jak tylko się pojawiłem to nie zauważyłem nic przerażającego. Wełna była w rolkach więc przycinali ją troszeczkę szerzej niż rozstaw belek i do tego pdwiązywali sznurkiem, Nawet to nieźle wyglądało. Później jak przyjechałem to była już położona folia, tak że więcej nic nie widziałem. Moim zdaniem wina leży po stronie wełny, ponieważ dali tylko między krokwie 20 cm a nie ma nic w poprzek.
    Coś mi się wydaje , że Twoja 20 cm wełna jest a i owszem zamontowana ale nie na Twoim domu

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    insz

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    103

    Domyślnie Re: Zimno na poddaszu

    Cytat Napisał marcioszek
    Witam. Mam taki problem. Otóż na poddaszu mam strasznie w zimie zimno a w lecie gorąco. Mam zrobione ocieplenie z wełny 20 cm ale widzę że nie zdaje to egzaminu. Na skosach mam położone płyty GK i teraz się zastanawiam czy można na te płyty położyć panele? Wydaje mi się, że zawsze to jakoś zwiększy szerokość ściany i powinno być trochę cieplej. Co prawda zastanowiałem się też nad rozebraniem całości i dołożenia jeszcze wełny ale to bardzo duży koszt.
    Zacząłbym od badania termowizyjnego. Jeśli okaże się, że trzeba rozebrać - będzie przynajmniej wiadomo gdzie rozbierać.

    Przyczyną takiego stanu może być duża ilość okien połaciowych - o tym nic nie napisałeś; to są niezłe dziury termiczne.

    Latem połaciówki mocno nagrzewają, a w zimie dużo ciepła ucieka: jeśli nie uwzględniono dodatkowej mocy na dużą ilość okien - będzie zimno.

    Przyczyną może być również niedokładne ułożenie folii i nawiewanie powietrza spod połaci dachowej - w lecie to bardzo gorące powietrze, w zimie zimne.
    Niewielka dziura naprawdę dużo potrafi...

    Tak więc niekoniecznie wina musi być po stronie ocieplenia.
    Zbudowałem.

  15. #15

    Domyślnie

    to ze w zimie masz zimno a w lecie goraco swiadczy o wadliwie zrobionej izolacji,20 cm izolacji jest gruboscia do zaakceptowania.Izolacja na poddaszu powinna byc zrobiona z dwoch warstw. Pierwsza o grubosci np.14 cm kladzie sie pomiedzy krokwiami a druga w tym przypadku 6 cm rownolegle bezposrednio za stelazem (ta warstwa niejako uszczelnia isolacje 14cm i do niej przylega)wazna jest tez izolacja paroszczelna.Para wodna osadza sie zawsze na najzimniejszych elementach konstrukcji, przy braku izolacji paroszczelnej przenika przez plyte GK do welny mineralnej(bo tam jest chlodniej) i eliminuje jej wlasciwosci izolacyjne.Przy kazdym oknie potrzebujesz tez kaloryfer ktory wymusza cyrkulacje powietrza .Panele nie ociepla ci poddasza.Mozesz za rada kolegi zrobic badanie kamera termowizyjna,a potem zastanowic sie co dalej.

    pozdrawiam

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Zadziwiające jest, jak bardzo upierdliwie tropicie tu przewodnictwo cieplne!!!

    Postaw tam hygrometr. Jak pokaże małe wartości, to odpal świecę dymną i patrz którędy Ci wywiewa!
    Podejrzewam, ze masz tam sito i wszystko wywiewa/nawiewa.

    Ciepło przepływa przez przewodzenie, unoszenie i promieniowanie.
    Przewodzenie zabiłeś tą wełną. Promieniowanie to śladowe ilości, jak nie ma okiem na całej połaci. Co zostaje?

    Odpal se tego kopciucha jak dobrze nahajcujesz w CO. Popatrz gdzie się dymi z tego dachu.
    Potem kup kilka butelek pianki PUR i znajdź jaki śrubokręt...
    Adam M.

  17. #17

    Domyślnie

    Podłączę się do ocieplania.
    Na ścianę z bali w pokoju kładzie się: folię paro, wełnę, k-g.
    Na starą podłogę z desek: folię paro, legary, pomiędzy nie wełnę, płyta osb, wykończenie.
    Na poddasze (krokwie a na nich "goła blacha": folia paro, wełna między krokwie, k-g.
    Może tak być?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarkotowa
    Podłączę się do ocieplania.
    Na ścianę z bali w pokoju kładzie się: folię paro, wełnę, k-g.
    Na starą podłogę z desek: folię paro, legary, pomiędzy nie wełnę, płyta osb, wykończenie.
    Na poddasze (krokwie a na nich "goła blacha": folia paro, wełna między krokwie, k-g.
    Może tak być?
    Folia paro-co? -przepuszczalna czy izolacyjna? Bo od tego trochę zależy

  19. #19

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    No to jeżeli masz - folia paroizolacyjna -> wełna -> płyta g-k, to możesz mieć lekki problem z wilgotnością wełny. Powinno być wełna -> folia -> płyta g-k. Inaczej to co nadmuchasz w środku pozostanie w środku w wełnie, gdyż folia skutecznie zablokuje drogę wilgoci na zewnątrz.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony