dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie ulożona dachówka, fuszerka?

    Powiedzcie mi poszę, czy to co widać na fotkach to jest ewidentna partanina dekarza, czy może ja przewrażliwiony jestem i takie ulożenie dachówki to norma?



    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Czy to jest dach twojego domu ???? Czyżby nie było innych fachowców w Polsce ??? Bardzo ładnie pokrzywione !!!

  3. #3

    Domyślnie

    no cóz wykonawce tego należy zaliczyć do gatunku - " drobny partacz". Nic dodać nic ująć - miałeś pecha że na niego trafiłeś. To co pokazujesz to niuanse estetyczne - trzeba mieć nadzieję że nie ma blędów konstrukcyjnych.

  4. #4

    Domyślnie

    tak, to moj dach
    "niuanse estetyczne" - gdyby mi na nich ne zależało to miałbym na dachu zwykłą papę i nic więcej - przed wodą też dobrze chroni, ale dachówka to w dużej mierze właśnie owe "niuanse estetyczne", konstrukcyjnie to chyba jest ok, natomiast zastanawiam się czy wszczynać aferę - mam umowę i jeszcze nie rozliczałem się za tę robotę ostatecznie
    Marcin

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wypoziomowany (wyrównany dach) się zemścił na płaskiej dachówce i chyba zbyt ciasno poukładane pokrycie (nie dolega) cieśla też nie zrobił równej konstrukcji ale to nie usprawiedliwia dekarza, przy oknie dachowym podniesienie naturalne, nie da się nic więcej zrobić, generalnie bez tragedii, są gorsze , ale też i lepsze, taki rodzaj pokrycia wymaga dużej staranności, a co za tym idzie dużej kwoty za robociznę takiego dachu, te dwie rzeczy muszą iść w parze, aby uzyskać zadowalający efekt końcowy

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: ulożona dachówka, fuszerka?

    Cytat Napisał Soch
    Powiedzcie mi poszę, czy to co widać na fotkach to jest ewidentna partanina dekarza ...
    kto nabijał łaty ?
    ciesla, ekipa od podbitek /czy jeszcze ktoś inny/ a moze dekarz ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie Re: ulożona dachówka, fuszerka?

    Cytat Napisał Soch
    Powiedzcie mi poszę, czy to co widać na fotkach to jest ewidentna partanina dekarza....

    nie , to nie jest wina dekarza , bo tego dachu nie robil dekarz ,
    tylko jakis pajac , ktory sie podszywa za dekarza

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki za budujące komentarze
    łaty nabijał...dekarz, niby pozimował dajac podkładki gdzie trzeba albo podcinając kontrłaty - widziałem, ale zaufałem, ze jest ok i poziomnica nie sprawdzałem.
    Coż, zacznę jutro łagodnie rozmawiac z wykonawca, bo poza tymi detalami wyłaz dachowy został zamontowany tak, ze wyjsc sie nie da - przy probie otwarcia rama wylazu trafia na rząd dachówki położony wyżej i wylaz mimo nazwy może mi służyć póki co tylko jako wentylacja strychu), ech...
    Marcin

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    jezeli wylaz otwiera ci sie do gory , to sprawdz , czy mozna przestawic na otwieranie boczne , o wiele wygodniej sie wychodzi na dach

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Eltom
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie Re: ulożona dachówka, fuszerka?

    Cytat Napisał Soch
    Powiedzcie mi poszę, czy to co widać na fotkach to jest ewidentna partanina dekarza, czy może ja przewrażliwiony jestem i takie ulożenie dachówki to norma?
    Nie jest to norma, bo nikt by dachówki nie kładł. Skopane, aż zęby cierpną.
    A miałem moim za złe, że mi 1,5 miesiąca dach kładli...
    Temu ile na tą partaninę zeszło?
    Ela i Tomek
    Dziennik
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soch
    dzięki za budujące komentarze
    łaty nabijał...dekarz, niby pozimował dajac podkładki gdzie trzeba albo podcinając kontrłaty - widziałem, ale zaufałem, ze jest ok i poziomnica nie sprawdzałem.
    Coż, zacznę jutro łagodnie rozmawiac z wykonawca, bo poza tymi detalami wyłaz dachowy został zamontowany tak, ze wyjsc sie nie da - przy probie otwarcia rama wylazu trafia na rząd dachówki położony wyżej i wylaz mimo nazwy może mi służyć póki co tylko jako wentylacja strychu), ech...
    Co do wyłazu , to najprawdopodobniej górny rząd dachówki nad nim jest za blisko ramy okna, ale nie zdziw się jak zostanie on poprawiony, a Ty nadal nie będziesz z niego mógł wyjść bo one takie właśnie kijowe są, przy próbie wyjścia dostaniesz szybą w łeb , nawet prawidłowo zamontowany, nie kupujcie tych otwieranych do góry, to wyłaz z nazwy , a w praktyce świetlik dachowy służący do przewietrzania poddasza,kupujcie otwierane na boki

  12. #12

    Domyślnie

    Robili w 5ciu, niecale 2 tygodnie - kontrłaty, łaty, obróbki (bez wiatrownic i pasa podrynnowgo), rynny, okna dachowe, no i dachówka. raptem 180 metrów dachu dwuspadowego z jedna lukarna + 5 okien i wyłaz - cena - 9 tys PLN.
    Wyłaz powinien otwierac sie tez na bok, bo to velta veluxa - tak wyczytalem dzis w instrukcji, ale dekarz nasciemnial mi wczesniej, ze tylko do gory sie otwiera - za to tez mu sie jutro dostanie. W tej chwili otwiera sie do kata kolo 70 stopni, co przy nachyleniu polaci 45 stopni nie bardzo pozwala na wyjscie na dach.
    Marcin

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soch
    Wyłaz powinien otwierac sie tez na bok, bo to velta veluxa ...
    zamiana na otwieranie boczne trwa kilka minut ,
    jezeli dachowki z boku okna są zle przyciete ,
    to tez bedzie sie zle otrwieralo i bedzie musial poprawic

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mgrzech

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Na drugim zdjęciu widać, że pierwszy rząd dachówek jest "zapadnięty". Taki błąd też nie jest "normą".

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgrzech
    Na drugim zdjęciu widać, że pierwszy rząd dachówek jest "zapadnięty". Taki błąd też nie jest "normą".
    Dokładnie.
    Tu się podkłada specjalny grzebień wentylujący, albo łatę kładzie na sztorc.
    Karygodny błąd likwidujący część wentylacji niezbędnej do utrzymania poszycia w dobrym stanie.

    Poza tym, fale dunaju to nie to co chcesz mieć przy płaskiej dachówce. Należy bardzo duży upust i życie z tym, albo modlenie się, żeby nie spieprzyli więcej przy poprawkach. Nie ma wytłumaczenia jeśli oni kładli łaty.
    Ale grzebienie daj bezwględnie.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Generalnie nie jest tak bardzo źle (oczywiście za te pieniądze). Twoja dachówka jest bardzo trudnym materiałem do krycia wymagającym dużej staranności czego tutaj zabrakło. Zabrakło również doświadczenia i trochę wiedzy. Prawdopodobnie był to ich pierwszy dach w takim pokryciu. Gdyby choć jeden dach pokryli karpiówką to z całą pewnością tych błędów by uniknęli. Przy oknie połaciowym wyniesienie dachówek niewytłumaczalne. Prawdopodobnie wystarczy wykasować spodnie zaczepy a jak to nie wystarczy należy lekko zagłębić kołnierz w łacie. Pierwszy rząd dachówek (okapowych) należy podeprzeć kratką wentylacyjną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17

    Domyślnie

    Dlka mnie - lajkonika, co trochę dachów liznął - po prostu tragedia...
    Wydrukuj cały post i daj do przeczytania wykonawcy, a potem urząd ochrony konsumenta. I tyle...
    pozdrawiam!
    pokar

  18. #18

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za odpowiedzi, czy ktos z Was ma na dachu Domino Creatona i moglby podeslac kilka fotek, chodzi mi glownie o obróbki przy oknach dachowych i kominach. Chce przekonać się czy rzeczywiscie dachówki leżą tam równiutko?
    Marcin

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony