dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie POMOCY DROGA WEWNĘTRZNA

    Pomocy

    W miejscowy planie zagospodarowania przesyrzennego widnieje droga doajzdowa do mojej działki. Poprzedni właściciel dzieląc działki wydzielił i wytyczył z włąsnej działki drogę i ODDAŁ ją BEZPŁATNIE na rzecz gminy. Teraz gdy chcę się budować gmina odmawia mi przystosowania tej drogi do użytki. Droga ta dochodzi do drogi gminnej i zatrzymuje się na rowie więc trzeba wykonać zjazd z drogi gminnej. Dodam tylko żę nie chce aby robili mi asfaltu czy kostki brukowej bo się zniszczy jak będzie jezdzić ciężki sprzęt na budowe.


    Co powinienem zrobić aby gmina wykonała mi tą drogę?
    CZy gmina ma jakiś termin na wykonanie drogi dojazdowej?

    BARDZO PROSZĘ O POMOC
    Mateusz
    Byle do przodu

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Siłą nic nie wygrasz. Gmina powinna, ale nie musi lub nie może (wersja oficjalna - brak środków w budżecie). Możesz pisać petycje, ale nie zawsze są one skuteczne. Najszybszym rozwiązaniem byłoby wstawienie jakiegoś betonowego przepustu i samodzielne wykonanie przejazdu. W zamian za to gmina może nie żądać od Ciebie wykonania projektu zjazdu z drogi gminnej - traki glejt będzie Ci potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę. Twoja droga, mimo że jest własnością gminy nie jest droga gminną - brzmi to może nielogicznie, ale tak jest w sensie prawnym.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony