dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie spór o miedzę


    witam serdecznie.
    zglosiłem się do urzędu miasta w sprawie wydania warunków zabudowy, gdyż chce rozbudować dom oraz postawić wolnostojący garaż na granicy działki. po obu stronach mam sąsiadów. Dodam jeszcze że jest to poniemiecki dom z długa historią a ja mieszkam tu od 4 lat. I mam problem z granicami działki, gdyż ogrodzenia jakie są w tej chwili nie zgadzają się z mapami które są na 100% pewne.
    Byłem z tym problemem u geodety, ale gość powiedział że nie podejmie się nałożenia ogrodzeń na mapę bo jeśli okaże się że sąsiedzi mi weszli w działkę to i tak sprawa znajdzie się w sądzie. Więc najlepiej od razu zażądac od sądu rozwiązania sporu o granice.
    Dodam że sąsiedzi twardo obstają że są w porządku i nie zgadzają się na jakiekolwiek zmiany. A z moich pobieżnych wyliczeń wynika że jestem co najmniej o 60 m. kw. w plecy, a jest to dużo bo działka ma 12m na 60m.
    Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda założenie takiej sprawy w sądzie, jakie są koszty i procedury. czy jest może gdzieś w necie wzór pozwu (wniosku) jaki powinienem zanieść do sądu?
    jak rozegrać tę sprawę aby wszystko było dobrze?
    pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Załatw geodetę

    potem z mapami i geodetą i flaszką idz do sąsiadów i rozwiąż problem. Jak się nie zgodzą to wtedy dopiero walcz o swoje
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    Załatw geodetę

    potem z mapami i geodetą i flaszką idz do sąsiadów i rozwiąż problem. Jak się nie zgodzą to wtedy dopiero walcz o swoje



    geodeta potwierdzi to co i tak wiem. Sąsiedzi nie uznają werdyktu geodety bo już z nimi rozmawiałem. flaszka tu nic nie zmieni, nawet gdyby ich ze 100 było. zresztą ja nie piję.
    tak więc idąc za namową geodety musi być sąd.
    czy ktoś ma doświadczenie w takiej sprawie? jak to ugryźć aby wszystko było oki?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    uważam że należy na początku wyczerpać drogę polubowną - potem uprzedzić o sądzie a dopiero później pakować się w koszty.

    Ale rób jak uważasz
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony