dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 111
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie Dziennik budowy - komentarze C 117 Joli i Krzyśka

    Witamy wszystkich zainteresowanych.
    Prosimy o komentarze i uwagi do naszego dziennika. Ciekawa korespondencja nie na temat też mile widziana.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Witam,
    Nareszcie doczekaliśmy się dziennika
    Na pewno będziemy śledzić z zaciekawieniem,
    Pozdrawiamy,
    Dominika i Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    cześć
    Bardzo solidnie podszedłeś to tematu-zakładanie dziennika-niemal tak jak Twoja ekipa do budowy .
    Dwa razy czytałam ile czasu zajęła im budowa .
    Szczerze gratuluje - zaoszczędziłeś mnóstwo czasu i zbędnych nerwów.

    Bardzo ładny widok będziecie mieć z okna kuchennego.
    Nie robisz wiatrołapu??
    pozdrwiam Iwona

  4. #4

    Domyślnie

    nadproża w łazience i gospodarczym masz niżej niż w salonie??

    I jeszcze trzy pytania
    1. czy w projekcie łączną ilość drewna na więźbę masz trochę ponad 6m3 czy 5,7m3
    2.jaki masz przekrój KN w zestawieniu więźby?
    3.czy do małych daszków tzn tarasowych przewidujesz jakieś jętki?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Witamy,
    Co do dziennika to sam się sobie dziwię, ale w końcu wygospodarowałem trochę czasu, a zaczynanie pisania tak "ni w pięć, ni w dziewięć" wydawało nam się nie na miejscu.
    Chłopy budują szybko. Oszczędność czasu i kasy [niestety musimy ich karmić!] jest, to fakt. Ale nerwy dają znać o sobie. Ja jestem z natury metodyczny i nie lubię się spieszyć, a tu wszystko na zapalenie płuc.

    nadproża w łazience i gospodarczym masz niżej niż w salonie??
    Tak i było to kością niezgody pomiędzy nami a majstrem. Jest to wynik pewnego kompromisu, który musieliśmy zawrzeć z uwagi na znacznie obniżony garaż i pomieszczenie gospodarcze. Naszym zdaniem, kiedy przyjdzie nad wyjściem z salonu daszek to tej różnicy nie będzie widać.

    I jeszcze trzy pytania
    1. czy w projekcie łączną ilość drewna na więźbę masz trochę ponad 6m3 czy 5,7m3
    2.jaki masz przekrój KN w zestawieniu więźby?
    3.czy do małych daszków tzn tarasowych przewidujesz jakieś jętki?
    1. wg zestawienia 6,181 m3
    2. przekrój KN1 w zestawieniu to 14 x 24 [4 szt]; na stronie A7 na schemacie więźby jest 7 x 18. My zamówiliśmy grubsze, wychodząc z ałożenia, że jak mawiał nieodżałowany Kazimierz Górski [za przysłowiem]: "Łatwiej kijek obcinkować, niż go później pogrubasić"
    3. nie mam pojęcia, czy są potrzebne jętki - wyjdzie w trakcie stawiania.

    Nie robisz wiatrołapu??
    Wiatrołap jest i to większy niż wg projektu.

    Pozdrawiam, Krzysiek.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marta_zaz

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Witajcie,
    No, to sie doczekalismy
    Ale idziecie expresowo - REWELKA
    Schody wygladaja super, fajnie ze sie Wam "zmiescily"
    I wiatrolap wiekszy - naprawde super

    Czekamy na c.d.
    Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na matrycy (artefakty, dziwne znaczki lub krzaczki, kropki, powtarzające się zakłócenia)- Prawdopodobne przyczyny : uszkodzenie karty graficznej zintegrowanej bądź zewnętrznej, uszkodzenie pamięci RAM, uszkodzenie płyty głównej. Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na matrycy (pionowe lub poziome cienkie pojedyncze paski, pionowe lub poziome 5 – 8 cm paski, zanikanie obrazu reagujące na lekkie wyginanie matrycy, znikanie obrazu przy zamykaniu i otwieraniu matrycy) – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie matrycy, uszkodzenie tasiemki sygnałowej matrycy. Nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na matrycy (obraz blady widoczny pod światłem brak podświetlania matrycy) - Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie invertera, uszkodzenie lampy fluorescencyjnej CCFL ( jarzeniówki ), uszkodzenie sterownia podświetlania matrycy, uszkodzenie układu zasilania podświetlania matrycy, uszkodzenie diod LED, uszkodzenie układu zasilania diod LED, uszkodzenie sterowania diod LED. Brak ładowania akumulatora (baterii) – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzony akumulator (bateria) w zależności od usterki uszkodzone mogą być ogniwa akumulatora bądź jego elektronika znajdująca się w zintegrowanej obudowie akumulatora , uszkodzony zasilacz, uszkodzona płyta główna (uszkodzony moduł ładowania baterii, uszkodzony moduł rozpoznawania baterii) Brak dźwięku, zniekształcony dźwięk, dźwięk tylko w jednym głośniku, dźwięk tylko w słuchawkach – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie głośników, uszkodzenie złączki od słuchawek, uszkodzenie płyty głównej ( uszkodzenie modułu karty muzycznej (codec), uszkodzenie przedwzmacniacza lub wzmacniacza operacyjnego, uszkodzenie komponentu BGA, uszkodzenie modułu zasilania karty muzycznej).
    Pozdrowienia,
    Marta
    Ostatnio edytowane przez marta_zaz ; 08-06-2016 o 14:59

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Schody są faktycznie ekstra i fajnie się po nich biega! A express się zatrzymał z powodu kominów, zobaczymy kiedy ruszy ponownie.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Owszem, można obłożyć płytkami lecz odradzono nam ten pomysł. Ze względów na to, że kominy są narażone na różne warunki atmosferyczne, nie powinno się stosować płytek tylko cegły, najlepiej pełne [podobno płytki mają tendencję do przemarzania i odpadania - ale to podobno ]. Można oczywiście obmurować i otynkować. My zdecydowaliśmy się na cegły: dwie ostatnie warstwy będą z pełnej, reszta z dziurawki.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Witam
    Fajny domek i działka.
    No o ekipie to już nie wspomnę, że tempo mają niezłe. Czym wy ich karmicie ?
    Może to zasługa jedzenia, że tak dają czadu ? A z drugiej strony to myślałem, że już minęły czasy jak się to gotowało ekipie.
    Jeśli mogę prosić na priva to proszę o podanie kosztów takie jekipy znaczy się ile krzyknęli sobie za zbudowanie domku no chyba że nie jest to tajemnicą to prosiłbym o wpisanie tutaj tej magicznej cyfry.
    Pozdrawiam
    Łukasz
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    cześć

    Daszki faktycznie są dość wysoko nad wejściem, ale nie aż tak żeby zmieniać dach wzorem Iwony i Marty. Nam się podoba! Zobaczycie na zdjęciach [spróbuję je wkleić dziś wieczorem].
    cały czas- CZEKAMY na fotki

    My już przyzwyczailiśmy się do naszych daszków. Nawet już jesteśmy z nich całkiem zadowoleni. Serio. U nas był też problem wizualny z wysokością daszku frontowego, bo poziom drogi z naszej str jeż niżej od poziomu domu ok 1m, a z przeciwnej ok 1,8m. Natomiast daszek tarasowy tylny przed obniżeniem wyglądał ok.

    Nadal czekamy na dużo fotek .
    U nas jest dzisiaj wyjątkowo barowa pogoda.
    pozdrawiam Iwona

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Fotki wkleję, obiecuję ale dopiero wieczorem. Po południu muszę gnać po zaprawę na drugi koniec Krakowa! O tej porze w piątek jest to dość karkołomne przedsięwzięcie, a muszę zdążyć przed 17-tą.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Piękny widok z działki, dech zapiera (nie to co u mnie )

    i dom bardzo mi się podoba, będziemy budować podobny

    Super Wam idzie, życzę powodzenia


  13. #13

    Domyślnie

    cześć
    dziękuję za fotki
    domek jest rzeczywiście duży
    Jakiej długości będziecie mieć słupy gankowe?

    W jaki sposób wykończycie daszki? Widzę, że belkę poziomą od małych daszków masz węższą niż 25 cm. Zamierzasz to czymś obijać?
    My kupiliśmy drewno w marcu lub kwietniu, słupy miały przekrój 25x25 a obecnie jest to 22,5x22,5.
    Fajnie jest mieć możliwość obejrzenia c117 "takiego samego" domku jak mój, a jednak innego. Jeszcze raz dziękuję za foty.
    Pozdrawiam Iwona

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał celtorek
    cześć

    Fajnie jest mieć możliwość obejrzenia c117 "takiego samego" domku jak mój, a jednak innego. Jeszcze raz dziękuję za foty.
    Pozdrawiam Iwona
    Najfajniej jest zobaczyć taki dom na żywo, my mieliśmy to szczęście, że jeden z forumowiczów ugościł nas w swoim D07, przejechaliśmy do niego ponad 300 km i było warto, wciąż go mamy w pamięci

    pozdrawiam

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał celtorek
    cześć

    Jakiej długości będziecie mieć słupy gankowe?

    W jaki sposób wykończycie daszki? Widzę, że belkę poziomą od małych daszków masz węższą niż 25 cm. Zamierzasz to czymś obijać?
    My kupiliśmy drewno w marcu lub kwietniu, słupy miały przekrój 25x25 a obecnie jest to 22,5x22,5.
    Fajnie jest mieć możliwość obejrzenia c117 "takiego samego" domku jak mój, a jednak innego. Jeszcze raz dziękuję za foty.
    Pozdrawiam Iwona
    Faktycznie dom niby taki sam a jednak inny. Co do długości słupów odpowiem jak zmierzę Jeżeli chodzi o ich szerokość, to planujemy je trochę podstrugać jak przeschną. Daszki myślimy wykończyć standardowo: podbitka [tylko zasłaniająca krokwie, inaczej niż u Marty], na widoku zostawiamy tę imponującą konstrukcję z grubaśnych beli, pomalowane wszystko w kolorze okien czyli najprawdopodobniej "dąb bagienny".
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Słupy mają 325 cm. Jest to wysokość do stanu 0, czyli do podłogi na parterze [bez posadzki, ocieplenia itd.]. Jeden ze słupów będzie kilkadziesiąt cm dłuższy a to z powodu zmiany koncepcji wykonania schodów do domu.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Mała korekta: wysokość tych słupów zmierzona została od gotowej podłogi wraz ze styropianem, wylewką i parkietem.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Jesteśmy pod wielkim wrażeniem . Widok Waszego domku zapiera dech w piersiach. Uczciwie powiem, ze nie spodziewałam się, ze po zmianach, które wprowadziliscie, domek będzie wyglądał tak ładnie. A wygląda naprawdę świetnie.
    Duze gratulacje dla dekarzy. Odwalili kawał dobrej roboty.

    Pozdrawiamy,
    Nie mogący wyjść z szoku,
    Dominika i Tomek

  19. #19

    Domyślnie

    Witaj
    Domek budujecie szybko to i dziennik powstaje SZYBKO.

    Teraz tylko pozostało-oglądać i podziwiać .


    Interesuje mnie jak odpowietrzacie kanalizę i jakie zastosowaliście wentylacje
    do łazienki i pokoju frontowego na poddaszu.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie wentylacja

    Witajcie.

    Interesuje mnie jak odpowietrzacie kanalizę i jakie zastosowaliście wentylacje
    do łazienki i pokoju frontowego na poddaszu.
    Cześc Iwonko.
    Jest to problem, którego nie udało nam się do końca rozwiązać. Początkowo pokój miał być wpięty do wentylacji ze spiżarki, a łazienka do dołożonego pionu w kominie wentylacyjnym. Zabrakło nam jednak wyobraźni. Komin frontowy, wentylacyjny jest za niski. W łazience robimy kratkę went. z wymuszoną czyli włączającą się razem ze światłem wentylacją mechaniczną [wiatraczek]. Ponadto rozważamy wariant kratki w suficie tuż nad drzwiami wejściowymi do łazienki, połączonej z dołożonym do komina kanałem dodatkowej wentylacji [tego z salonu]. Odległość jest o.k. dla went. grawitacyjnej tylko, że chcieliśmy ten kanał wykorzystać do went. pokoju nad salonem. We frontowym pokoju mamy zamontowane dwa okna dachowe z nawiewem, no i jest jeszcze trzecie okno, które można otwierać. Trochę to trąci amatorszczyzną ale za to odpowietrzenie kanalizacji jest książkowe: wykosztowaliśmy się na dachówki systemowe z kominkiem 3 szt.

    Pozdrawiam, Krzysiek.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony