dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie Użytkownicy gazu płynnego-napiszcie coś o kosztach

    Witam

    Chciałbym, aby uzytkownicy gazu płynnego napisali co nieco o tym jak im ise opłaca ogrzewanie domów tm paliwem,jakie notuja zużycie gazu na sezon,czy używaja alternatywnie kominka np. z DGP itd.
    Zamierzam po przyjeździe wystapic do gazowni o warunki,ale raczej rózowo tego nie widze,wiec bede musial posilkowac sie innym rozwiazaniem,a jednak mimo wszystko chcialbym by bylo jak najbardziej komfortowo i bezobslugowo.
    pozdrawiam i czekam na cenne uwagi

  2. #2

    Domyślnie

    czyli nikt nie grzeje gazem płynnym ...
    Chyba ja tez nie będę!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Ogrzewałem gazem płynnym poprzedni dom.
    Teraz zdecydowałbym się na ogrzewanie prądem !
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Ja grzeje propan-butanem z Orlenu.
    Zima 2004/2005 - 2000 litrow,
    Zima 2005/2006 - 2300 litrow i bylo malo
    Teraz startowalem z 2000 litrow, obecnie mam 56% zbiornika.
    Nie grzeje cieplej wody propan-butanem (mam na prad).
    Cena gazu duuuzo nizsza na wolnym rynku niz w ktorejkolwiek firmie gazowniczej.
    Trzeba liczyc zbiornik gazu na sezon jak nic, 2300 litrow x 1.5 zl (lekko liczac) to 3450 PLN + 12 *48 zl za dzierzawe.
    Ja robie reku, docieplam sciany dodatkowa wartstwa 10 cm (obecnie 12) i dziekuje orlenowi (przechodze na prad wzorem Jeziera).
    Pozdrawiam
    Mirek
    PS.
    Kominek mam, ale grzeje baardzo sporadycznie (ze 2 razy w m-cu w weekennd).

  5. #5

    Domyślnie

    Może moja wypowiedź niewiele wniesie z uwagi na niewielki starz (mieszkam od września, 2006) ale sam chciałbym porównać swoje wyniki z innymi. Dom 170sqm BK36/500 + 12cm styr. Dół podłogówka, góra kaloryfery, całość wspomagana kominkiem z DGP grawitacyjną. Zużywam ok. 80m3 propanu miesięcznie i około 3 taczki drewna na tydzień (z tym ze teraz to nie zima). Propan używam do gotowania, CWU (permanentnie mieszkają dwie osoby) i ogrzewania podstawowego na poziomie 17deg. Rano, gdy wstaję jest ok. 19deg. Rozpalam kominek (cztery duże szczapy) i po 20 min. jest wszędzie ok. 21deg. a ja dławię kominek na żarzenie. W ciągu dnia żona dokłada dwa duże polana i temperatura potrafi skoczyć do 24deg. Na noc pozwalam kominkowi wygasnąć, bo lepiej się śpi gdy jest chłodniej. Koszty ok. 500pln/mieś. gaz + 2100pln 15mp drewno z przywózką i ułożeniem w drewutni.
    ppp.j

  6. #6

    Domyślnie

    To w przyszłym roku podziękujesz energiPro
    Ten gaz wychodzi ok. 5 groszy taniej na KW niż prąd. I za prądem przemawia tylko koszt instalacji.
    A co do wolnego rynku to jakoś nie znalazłem oferty aby kupić taniej gaz niż oferują mi firmy od zbiorników.

    Dodam jeszcze że grzejąc prądem czy gazem trzeba robić to umiejętnie i nie da sie porównać kosztów.
    Mój brat klitkę 20m2 ogrzewa prądem (super nowoczesne grzejniki) za 2 miesiące w tamtym roku zapłacił 650 zł z CWU.
    Znam takiego co zbiornik 2200l starczył mu tylko na CWU a ogrzewał kominkiem.
    Ja sobie obliczyłem że max. zapłacę za miesiąc grzania 120m2 ok 600-700 zł bez kominka.
    Narazie wiem tylko tyle że kocioł przez 24h ciągłej pracy (bez termostatu) wciągnoł mi 4,2m3 propanu i z 10C zrobił 17C. Teraz spalam w kominku klocka fi 20 i 45cm długi (przerąbany na 3 części) i od poniedziałku kocioł się nie załączył a temp oscyluje w granicach 16-18C. Tylko że jeszcze nie mieszkam.
    [/url]

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra to powiedzcie mi taka rzecz czy zbiorniki podziemne sa duzo drozsze w instalacji od naziemnych(jakos nie moge sie przekonac do naziemnych).
    Druga sprawa ja to jest przy gazie 1m3 to jest ile litrow (no bo wody tj. 1000)?I jaki jest przelicznik 1m3 gazu płynnego=x gazu ziemnego,słyszałem ze 2.7,czy to prawda??
    aha i płacicie za 1m3 gazu czy za 1 litr??
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    w mojej firmie naziemny i podziemny kosztują jednakowo (chcesz to podzielimy się prowizją)
    1m3 to ok. 2 kg a to ok 4 litry.
    1m3 to 6.50 zł.

  9. #9

    Domyślnie

    co do prowizji to bardzo chetnie,ale ja dopiero na wiosne zaczne budowe,wiec to temat przyslosciowy,ale troszke spedza mi to sen z powiek.
    powiedz mi jesli to nie tajemnica jaki jest koszt instalacji i na jaki zbiornik sie zdecydowałes?aha druga sprawa czy to prawda ze przy zasilaniu gazem płynnym piec nie moze znajdowac sie ponizej poziomu gruntu,ja mam lekki problem w tym momencie,bo wchodzi wtedy w gre albo kociol stojacy,albo umieszczenie pieca wiszacego w garazu i wyjscie spalin przez sciane??
    mały babol z umiejscowieniem pieca ktorego wczesniej nie zauwazylem.pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    nie jest ważne jaki zbiornik. Jest kilka opcji cenowych. Ja wybrałem 1700 zł ale sam kopiesz. Miałem mieć zbiornik 4700l ale namieszali w projekcie i mam 2200l.
    Generalnie nie ważne jaki zbiornik dzierżawa 32 zł brutto. Instalacja każdego zbiornika kosztuje tyle samo. Co do kotła poniżej gruntu to nie wiem. W projekcie mam że musze zrobić próg 5 cm i wylot powietrza (nie pamiętam) około 15 cm nad posadzką. Tego nie zrobię i myślę że przy odbiorze budynku nie będzie z tym problemu. Kominiarz nie miał żadnych zastrzeżeń chociaż sugerował tak zrobić.
    Niestety propan jest cięższy od powietrza.

  11. #11

    Domyślnie

    no tak slyszalem o tym progu i nawiewach, wywiewach.nic jesli sie zdecyduje na butle to piec c.o. bedzie w garazu.a jeszcze powiedz mi skad brales butle?bo ja slyszalem cos o firmie N.EN czy cos takiego i tak sie nad nimi zastanawialem.
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Właśnie z NEN i w umowie mam że jak zdobędę im klienta to mam 500 zł

    Co do wolnego rynku to znalazłem takie ceny.
    1l propanu w butlach 33 kg =2,05 zł
    1l propanu tankowany do zbiornika =2,20zł
    1 l propanu z NEN = 1,63 zł.
    tak że dzierżawa przy odpowiednim zużyciu odpada. Odpada także przegląd zbiornika bo jest on w cenie dzierżawy.

    Tylko nie posądzcie mnie o reklamę ale takie znalazłem ceny w mojej miejscowości. Dlatego zdecydowałem się na zbiornik bo wcześniej planowałem baterię butli. Wiem że lepszy był by GZ ale myślę że na to nie ma szans nigdy, chociaż jest tylko 3 km. odemnie a na szagę to 2 km. Ale firma zainwestowała i się rozczarwała bo skoro przyłącze kosztuje 3000 zł a babcia butlę za 38 zł ma na 2-3 miesiące więc po co jej GZ. Założyli tylko Ci co mają ogrzewanie gazowe.

  13. #13

    Domyślnie

    jako ze propan jest cięższy od powietrza
    polska norma zabrania umieszczania kotla ponizej poziomu gruntu
    dodadkowo musi byc otwor wywiewny przy podlodze i nawiewny przy suficie
    pomijajac przepisy tak na zdrowy rozsadek trzeba zrobic otwor przy ziemi
    bo przy jakism rozszczelnieniu pieca bedzie gromadzil sie przy podlodze gaz co grozi
    dosc ladnym buuuuum
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  14. #14

    Domyślnie

    Ja podobnie jak i sailor_ro mam dylematy co do gazu płynnego. Nie mogę już spać kolejną noc dręczy mnie pytanie co wybrać gaz z butli 2700l czy ekogroszek.Najlepszą ofertą od dostawcy gazu przedstawił mi NEN ale równie dobra była od dragongazu, mieliście też oferty od tej drugiej firmy? Jeśli tak to poprosze o spostrzeżenia. Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jakie miał realne zuzycie gazu płynnego w domu 130m2 np w sezonie 2005/06 i poza nim? Interesuje mnie rząd wielkości 3tys zł czy 4tys zł a może 5tys zł.Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Ja gdybym teraz miał robić to zrobił bym gazówkę i kocioł węglowy.
    Masz lenia to płacisz za gaz a jak rachunki kosmiczne to szuflujesz

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy z gosławic
    Ja gdybym teraz miał robić to zrobił bym gazówkę i kocioł węglowy.
    Masz lenia to płacisz za gaz a jak rachunki kosmiczne to szuflujesz
    To lepiej zrobić kominek + wspomaganie elektryczne.
    Gazówka tylko i wyłacznie gdy w najbliższej przyszłości będzie gaz ziemny.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hubert25
    Ja podobnie jak i sailor_ro mam dylematy co do gazu płynnego. Nie mogę już spać kolejną noc dręczy mnie pytanie co wybrać gaz z butli 2700l czy ekogroszek.Najlepszą ofertą od dostawcy gazu przedstawił mi NEN ale równie dobra była od dragongazu, mieliście też oferty od tej drugiej firmy? Jeśli tak to poprosze o spostrzeżenia. Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jakie miał realne zuzycie gazu płynnego w domu 130m2 np w sezonie 2005/06 i poza nim? Interesuje mnie rząd wielkości 3tys zł czy 4tys zł a może 5tys zł.Pozdrawiam
    od listopada 2005 do listopada 2006 ok. 900 m3 propanu, coś po 6.30 brutto, teraz jest chyba po 8.10 brutto. Dom jak na zdjęciu. 145 m pow. użytkowej + słabiej ogrzewany garaż 28m. Temp. w domu 21-22 stopnie. 4 osoby. W kominku palenie tylko dla przyjemności - może z 10 razy. W lecie na wodę szło po 20 m3 gazu miesięcznie, czyli na ogrzewanie poszło 660 m3 gazu. Przy gazie ziemnym byłoby taniej conajmniej dwa razy. Jeśli jest szansa na gaz ziemny (u mnie jest) to warto się przemęczyć te 3-4 lata.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy z gosławic
    Ale kominek to kotłownia w salonie
    To prawda. Ale jak dla mnie wrażenia są niesamowite.
    Kominek dla cipełych małych domów
    Piec w kotłowni dla dużych zimnych domów.

    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #20

    Domyślnie

    Marek a skąd masz wiedze że 8,30 m3
    Ja mam wiedze że nie podrożał a raczej stanieje

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony