dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Temat: POŚ

  1. #1

    Domyślnie POŚ

    Witam

    Posiadam niezbyt dużą działkę około 730m2 (26x28 mniej więcej) czy da radę na niej zrobić studnię wody pitnej i zrobić POŚ biologiczną bezdrenażową. Wiem, że odległość studni od oczyszczalni powinna by 30m. Czy da się to jakoś obejść, ewentualnie czy są już może takie oczyszczalnie że ta odległość może być mniejsza.
    Gmina nie chce mnie podłączyć do wodociągu który mam w odległości 30m od działki tłumacząc się tym, że dla mojej działki nie planu zagospodarowania i nie mają obowiązku mnie podłączyć. W pierwszej kolejności podłączają te działki dla którego jest aktualny plan zagospodarowania.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli dla Twojej działki nie ma planu, musisz wystapić do gminy o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, bo bez tego nic nie możesz na działce wykonać. Możesz wnioskować o przyłączenie do wodociągu. W takiej decyzji będzie napisane czy podłączenie jest możliwe, czy nie i w jaki sposób.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie aby złożyć wniosek o WZ trzeba mieć warunki techniczne przyłącza mediów. Dzisiaj składałem w urzędzie gminy wniosek o podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej i miła Pani urzędnik powiedziała mi że na wodę praktycznie na 100% nie dostane zgody a z kanalizacją nie jest lepiej gdyż oczyszczalnia ścieków jest i tak przeciążona a jej modernizacja planowana jest za 3 lata. Zaproponowała mi zrobienie studni i szamba lub POŚ
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Jeżeli masz możliwość podłączenia się w niedalekiej przyszłości do kanalizy to może daj sobie spokój z poś i zrób szambo. Ja zrobiłam poś bezdrenażową ale tylko dlatego że nie mam szans na kanalizację.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Witam
    Jeżeli masz możliwość podłączenia się w niedalekiej przyszłości do kanalizy to może daj sobie spokój z poś i zrób szambo. Ja zrobiłam poś bezdrenażową ale tylko dlatego że nie mam szans na kanalizację.

    pozdrawiam
    a jeśli można wiedzieć to jakiego POŚ-a masz ??

    ja poszukuję takiego po którym będę mógł jeździć autem po tym Twoim można ??
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01
    Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie aby złożyć wniosek o WZ trzeba mieć warunki techniczne przyłącza mediów. Dzisiaj składałem w urzędzie gminy wniosek o podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej i miła Pani urzędnik powiedziała mi że na wodę praktycznie na 100% nie dostane zgody a z kanalizacją nie jest lepiej gdyż oczyszczalnia ścieków jest i tak przeciążona a jej modernizacja planowana jest za 3 lata. Zaproponowała mi zrobienie studni i szamba lub POŚ
    Dziwne to trochę, bo WZ to podstawa, żeby mysleć o budowie. Po co warunki dostawy mediów, jak nie pozwolą Ci na działce domu wybudować???
    Ja mam właśnie w WZ określone w jaki sposób mogę zasilić dom w media, a warunki techniczne przyłączenia, to sprawa drugorzędna.
    Dodam, że w mojej gminie nie wydają warunków technicznych dostawy wody do działek, dla których nie wydano WZ.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    Ibryndal mam poś-ia firmy Bioeko i niestety nie mogę po nim jeździć. Trochę był z tym problem ale udało sie wybrnąć.
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Witam
    Ibryndal mam poś-ia firmy Bioeko i niestety nie mogę po nim jeździć. Trochę był z tym problem ale udało sie wybrnąć.
    pozdrawiam
    a jakiego typu problemy ??
    też myślę o urządzeniu tej firmy mogę prosić o szczegóły.

    sprawdza się to urządzenie ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Witam

    Niestety w tym ustrojstwie jest ogranicznik odległości max 12 m od oczyszczalni do skrzynki sterującej. I tu był problem dobrze, że jeszcze była możliwość przeprojektowania podjazdu do garażu. I jeszcze jedna uwaga - jeżeli masz szansę na schowanie w piwnicy brzęczyka to zrób to. Narazie jedyną wadą tej oczyszczalni jest głośność urządzenia sterującego.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Witam

    Niestety w tym ustrojstwie jest ogranicznik odległości max 12 m od oczyszczalni do skrzynki sterującej. I tu był problem dobrze, że jeszcze była możliwość przeprojektowania podjazdu do garażu. I jeszcze jedna uwaga - jeżeli masz szansę na schowanie w piwnicy brzęczyka to zrób to. Narazie jedyną wadą tej oczyszczalni jest głośność urządzenia sterującego.

    pozdrawiam
    no a ten "brzęczyk" chodzi cały czas ? 24h/dobę ?
    nie próbowaliście go obłożyćczymś żeby wytłumić trochę ?
    a co jest w tej skrzynce sterującej ? ja myślałem że wszystko jest na zbiorniku schowane i nie ma nic pozatym
    te 12 m to odległość z wężem z powietrzem od zbiornika do tej pompki ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Brzęczyk nie chodzi cały czas i chwała mu za to. Włącza się przy każdym nowym cyklu oczyszczania. Tak jak napisałeś te 12m to odległość do skrzynki w której jest cała ekektryka. Napewno będziemy próbowali wygłuszyć to ustrojstwo ale narazie mieszkamy sporadycznie jeszcze nie skończyliśmy budowania. Wykańczamy się zwłaszcza finansowo.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Brzęczyk nie chodzi cały czas i chwała mu za to. Włącza się przy każdym nowym cyklu oczyszczania. Tak jak napisałeś te 12m to odległość do skrzynki w której jest cała ekektryka. Napewno będziemy próbowali wygłuszyć to ustrojstwo ale narazie mieszkamy sporadycznie jeszcze nie skończyliśmy budowania. Wykańczamy się zwłaszcza finansowo.

    pozdrawiam
    Potwierdzam, że jest głośny - na pewno głośniejszy niż na przykład gazowy piec CO
    U mnie stoi w kotłowni, a mimo tego też zastanawiam się nad wygłuszeniem
    Tyle, że to nie takie proste, bo trzeba zapewnić swobodny dostęp powietrza.
    pzdr
    Piotrek

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    Też mam już zakopaną oczyszczalnię Bioeko ale jeszcze nie pracuje bo wprowadzę się w przyszłym roku.
    Brzęczyk jak to nazywacie jest w piwnicy i jeszcze nie wiem jak głośno pracuje bo przy montażu okazało się że jest zepsuty i pracowała tylko sama pompa.
    Czy to faktycznie chodzi tak głośno że może to być słychać z piwnicy?
    A druga sprawa skąd braliście osad czynny do tej oczyszczalni były z tym jakieś problemy??

    Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitt
    Cytat Napisał chopinetka
    Brzęczyk nie chodzi cały czas i chwała mu za to. Włącza się przy każdym nowym cyklu oczyszczania. Tak jak napisałeś te 12m to odległość do skrzynki w której jest cała ekektryka. Napewno będziemy próbowali wygłuszyć to ustrojstwo ale narazie mieszkamy sporadycznie jeszcze nie skończyliśmy budowania. Wykańczamy się zwłaszcza finansowo.

    pozdrawiam
    Potwierdzam, że jest głośny - na pewno głośniejszy niż na przykład gazowy piec CO
    U mnie stoi w kotłowni, a mimo tego też zastanawiam się nad wygłuszeniem
    Tyle, że to nie takie proste, bo trzeba zapewnić swobodny dostęp powietrza.
    pzdr
    Piotrek
    a to urządzenie całe może być razem ze zbiornikiem w jedym miejscu na zewnątrz czy raczej zalecają w domu to schować ?
    możecie zamieścić jakieś zdjęcia tego sprzetu ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    a widzieliście ofertę tej firmy: http://www.bioires.pl/ chyba sprzedają to samo ma może to ktoś ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    a widzieliście ofertę tej firmy: http://www.bioires.pl/ chyba sprzedają to samo ma może to ktoś ?
    To jest dokładnie ta sama oczyszczalnia,założył ją były pracownik firmy Bioeko.
    Co do tej skrzynki polecają montować w środku ale gdyby zabezpieczyć jakoś przed wilgocią to może by dało rady na zewnątrz ale dobrze by to było z nimi skonsultować.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miran
    Witam
    Też mam już zakopaną oczyszczalnię Bioeko ale jeszcze nie pracuje bo wprowadzę się w przyszłym roku.
    Brzęczyk jak to nazywacie jest w piwnicy i jeszcze nie wiem jak głośno pracuje bo przy montażu okazało się że jest zepsuty i pracowała tylko sama pompa.
    Czy to faktycznie chodzi tak głośno że może to być słychać z piwnicy?
    A druga sprawa skąd braliście osad czynny do tej oczyszczalni były z tym jakieś problemy??

    Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
    osad czynny przywieź z oczyszczalni, tylko dobrej bo nie każda ma "dobre bakterie" kup sobie tak z 3-4 pojemnik po 30 L jedz do oczyszczalni daj na browara i dostaniesz, to nie śmierdzi

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki,tak zrobię.
    A biorąc pod uwagę twoje kłopoty,jak rozumiem nie masz sterowania i napowietrzania czy tylko sterowania?
    A nie da się tego teraz uzupełnić,ja wiem że to może dodatkowy wydatek ale skoro już masz to może by się coś dało zrobić.

    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miran
    Dzięki,tak zrobię.
    A biorąc pod uwagę twoje kłopoty,jak rozumiem nie masz sterowania i napowietrzania czy tylko sterowania?
    A nie da się tego teraz uzupełnić,ja wiem że to może dodatkowy wydatek ale skoro już masz to może by się coś dało zrobić.

    Pozdrawiam
    inny typ oczyszczalni już Ci pisałem, ja mam starszy a ty masz nowszy, nie da sie nic zmienic, mam napowietrzanie bez sterowania. Ty masz nowszy typ z pracą cykliczną ja mam typ przepływowy.


    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony