dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Umowa przedwstępna - działka jeszcze nie podzielona

    Witam!
    Chcę podpisać umowę przedwstępną na zakup działki. Uzgodniłem z właścicielem co mnie interesuje (która część z dużej działki jeszcze nie podzielonej).

    1) Jak powinna wyglądać umowa przedwstępna zakupu działki jeśli jeszcze nie została ona wydzielona z dużej działki (szukam jakiegoś przykładu)? Na mój upatrzony kawałek jest możliwość wjazdu bezpośrednio z asfaltu - ale wzdłuż działki ma być wydzielona droga wewnętrzna prowadząca do reszty działek - czy powinienem mieć na tej drodze służebność przejazdu i przechodu?

    2) Na co zwrócić uwagę podpisując taką umowę?

    Uprzejmie proszę o pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Zawrzyj umowę przedwstępną Notarialnie abyś nie miał problemów z jej wyegzekwowaniem. Jak zawrzesz na zwykłym papierze to sprzedający może się wycofać - zapłaci Ci co najwyżej podwójny zadatek i po jego problemie.Niestety Ty będziesz miał bo będziesz musiał szukać nowej działki .
    Jak zawrzesz Notarialnie to możesz przymusić Sprzedającego sądownie do sprzedania Ci działki po cenie ustalonej w umowie przedwstępnej .
    My niestety zostaliśmy tak załatwieni przez pewną chamską panią (była taka miła , a jakże fałszywa) , stąd moja rada.

  3. #3

    Domyślnie

    czy jest to mozliwe notarialnie jesli nei ma podzialu... ???
    Jak notariusz wskaze o ktora czesc i jaka dzialki chodzi?

  4. #4

    Domyślnie

    Poza notariuszem trzeba wcześniej iść do geodety. On dokona przedwstępnego podziału nieruchomości na papierze z wyznaczeniem konkretnej działki i drogi jeżeli taką będziesz wydzielał.

    Na co zwrócić uwagę ? - na wszystko (poszukaj na forum bo już to przerabialiśmy) a przede wszystkim zrób badania geotechniczne ("nie wszystko złoto co się" świeci). Jeżeli chodzi o sam akt to notariusz wie co ma robić. Ty upewnij się, w sądzie czy Księgi Wieczyste są "czyste".


    Pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Umowa przedwstępna - działka jeszcze nie podzielona

    Ja to przerabiałem ale miałem dokumenty z gminy...do rzeczy.

    Sprzedawca miał wielkie pole i wydzielił dwie działki. Miał już zgodę Wójta i zrobiony podział geodezyjny. Na papierze Gminnym dostałem dokument, że uchwałą numer z dnia Wójt wyraził zgodę na podział działki 1 na działkę o numerze A i powierzchni X oraz działkę B o powierzchni Y. Do dokumentu załączono mapę z planowanym podziałem. Wydzielono także drogę.
    Dostałem do wglądu KW tej wielkiej działki 1. Z KW wynikało, że nieruchomość jest ok.

    Na tej podstawie podpisaliśmy umowę wstępną i czekaliśmy, aż dojdzie do podziału. Natomiast nie wiem jak to zrobić bez takich dokumentów. Czy masz tylko ustne zapewnienie człowieka, że chce dzielić czy masz już jakieś dokumenty gminno-geodezyjne ?
    pozdrawiam,
    M

  6. #6

    Domyślnie

    Mam tylko ustne ustalenia ze bedzie dzielil - wydaje mi sie ze mu zalezy na tym bym zakupil ten kawalek bo potrzebuje pieniedzy na budowe.
    Ponoc juz rozmawial z geodeta i wstepnie ustlili jak to zrobic - ale nic n papierze nie ma.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał newbee
    Mam tylko ustne ustalenia ze bedzie dzielil - wydaje mi sie ze mu zalezy na tym bym zakupil ten kawalek bo potrzebuje pieniedzy na budowe.
    Ponoc juz rozmawial z geodeta i wstepnie ustlili jak to zrobic - ale nic n papierze nie ma.
    Jakaś dziwna sytuacja. No nie wiem. Jak Ci zalezy na szybkiej budowie to poszedłbym z tym człowiekiem do gminy i podpytał jakie są realne szanse na przeprowadzenie podziału. U mnie sytuacja była taka, że papier ze zgodą na podział miałem z sierpnia 2004, a do fizycznego podziału doszło w listopadzie 2005.
    pozdrawiam,
    M

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    I uczulam na terminy - ja podpisałem umowę przedwstępną w listopadzie, a ostatecznie jej właścicielem zostałem dopiero w czerwcu! Właśnie przez to, że podział tyle trwał.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał newbee
    Mam tylko ustne ustalenia ze bedzie dzielil - wydaje mi sie ze mu zalezy na tym bym zakupil ten kawalek bo potrzebuje pieniedzy na budowe.
    Ponoc juz rozmawial z geodeta i wstepnie ustlili jak to zrobic - ale nic n papierze nie ma.
    Jakaś dziwna sytuacja. No nie wiem. Jak Ci zalezy na szybkiej budowie to poszedłbym z tym człowiekiem do gminy i podpytał jakie są realne szanse na przeprowadzenie podziału. U mnie sytuacja była taka, że papier ze zgodą na podział miałem z sierpnia 2004, a do fizycznego podziału doszło w listopadzie 2005.
    Nie ma w tej sytuacji nic dziwnego. Idziesz do geodety a on robi ci projekt podziału. Kopiujesz mapkę z zaznaczoną na niej działce którą chcesz kupić. Najlepiej opisujesz ją granicami wyznaczając jakimś kolorem narożniki w postaci liter A,B,C,D i dołanczasz do umowy przedwstępnej notarialnej a notariusz to wszystko opisuje. Czekasz na podział i finalizujesz zakup. Proste.
    Jagiellonia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony