dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie tymczasowa izolacja stropo-balkonu

    Mam stropo-balkon nad wykuszem. Na razie jest goly beton, wiec na suficie wykrapla mi sie spora ilosc wody. Chcialbym to jakos prowizorycznie zaizolowac, aby jakos przetrwac do wiosny. Macie jakies pomysly?
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    My mieliśmy rozłożoną grubą folię, którą obciążyliśmy cegłami. Nie przeciekało

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie Re: tymczasowa izolacja stropo-balkonu

    Cytat Napisał bimbelt
    Mam stropo-balkon nad wykuszem. Na razie jest goly beton, wiec na suficie wykrapla mi sie spora ilosc wody. Chcialbym to jakos prowizorycznie zaizolowac, aby jakos przetrwac do wiosny. Macie jakies pomysly?
    naukowo to się nazywa stropodach użytkowy czyli taras


    taras trudna rzecz zarówno w projektowaniu jak i w wykonastwie z powodu:

    trudno w grubości stropu pomiędzy kondygnacjami
    upchać część nośną, izolację cieplną i izolację przeciwwodną a na to warstwę użytkową....



    zarówno " na razie" jak i na stałe
    najlepiej będzie zrobić nad wykuszem daszek a pod nim na stropie położyć grubo np. wełnę mineralną 20-30cm

  5. #5

    Domyślnie

    No tak, ale teraz jest mokro i zimno, ciezko bedzie zrobic docelowe obrobki. Na razie poloze chyba szczelnie folie, a jak by przeschlo, to sproboje pomalowac folia w plynie. Tego przynajmniej wiatr nie zdmuchnie.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    folia w płynie

    niespecjalnie będzie izolacją termiczną - woda dalej będzie się wykraplać
    na zimnym suficie

  7. #7

    Domyślnie

    Tak jak było powiedziane, jeśli chcesz coś zrobić prowizorycznego, to niestety w żaden sposób nie zlikwidujesz wykraplania.

    Izolacja przeciwwilgociowa (czyli np. folia) spowoduje że podczas zimy nie będzie ci litrami zaciekać do domu woda, ale coś się tam na pewno przedostanie, ponieważ nie będziesz w stanie prowizorycznie zaizolować narożników stropo-tarasu ze ścianą - chyba że zaizolujesz to papą termozgrzewalną.

    Natomiast wykraplanie będzie występować cały czas dopóki nie zaizolujesz tego termicznie ponieważ masz tu jeden wielki mostek termiczny. Od wewnątrz masz ciepłe powietrze z ogrzewania budynku, od góry z braku izolacji przedostaje się strumień zimnego powietrza i następuje co napisałaś: WYKRAPLANIE

    Moja rada: Żadnej prowizorki, tylko czym prędzej wykonaj izolację termiczną i przeciwwilgociową.

    Ps. Zgodzę się z poprzednikiem że izolacja tarasów to ciężki temat, więc do tego nie żałuj pieniędzy i szukaj sprawdzonych wykonawców.
    Moda przemija, styl pozostaje...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony