dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie Nasza Lawenda :) pytania

    Jeśli ktoś ma jakieś pytania to zapraszam do zadawania je tutaj
    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekbudzisz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam w gronie lawedowiczow!!
    Trzymam kciuki i sluze pomoca!!
    Ile wziela od wa ekipa i za co?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekbudzisz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Co u nas/... Klada wiezbe, szkielet podobno juz widac- zdjec jeszcze mi nie przeslali, a my ciagle bawimy u cioci Elzbiety
    Komin tez juz goruje nad lawenda Powinienem miec zdjecia na dniach, odrazu je wkleje.
    Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekbudzisz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Macie moze jakies namiary na innych budujacych Nasza Lawende?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witam marekbudzisz co do ceny za budowę to na razie się wstrzymam z odpowiedzią ze względu na to że mogę jeszcze dojść nowe pomysły a co za tym idzie dopłaty cena obecna to około 33tyś ale bez dachu to dużo ?

    Co do namiarów na innych Lawendowiczów to niestety nie mam korzystałem ze wskazówek przez ciebie umieszczonych w twoim dzienniku Ale widziałem na oczy Lawendę zamieszkałą (z zewnątrz) i stan surowy otwarty od wewnątrz. I mi się podoba

    Będziecie budować przez grudzień ? bo my tak o ile pozwoli nam pogoda i temperatura

    Pozdrawiam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekbudzisz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Tak bedziemy budowac. Musimy skonczyc stan surowy, a potem przerwa do czerwca Reszte chcemy robic pod wlasnym okiem i nadzorem
    Co do ceny to calkiem ok My liczac bez dachu dalismy 32 brutto.
    Powodzenia

    Jeszcze jedno! Czy robiac fundament zrobiliscie odrazu taras i schody? Bo my niestety nie i teraz musimy znowu kopac i zalewac Dodatkowa kupa... roboty

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Co do tarasu to nie wiem jak to będzie, bo my nie chcemy wylewać betonu tylko układać kostkę, jest to zdecydowanie taniej i wydaje mi się że wcale nie gorzej no i o ile mniej roboty i materiałów ;D
    Schody będziemy robić
    Mam pytanie czy nie jesteście zainteresowani wymienieniem się zdjęć z budowy ?
    No i mam pytanie dotyczące zmian, po tych zdjęciach co macie zamieszczone to widzę że budujecie się na płycie strop macie wylewany ? my chcemy zmienić na terive, będzie szybciej i .... no właśnie i zobaczymy

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekbudzisz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Wszystkie zdjecia jakie mamy zaraz umieszczam na forum.
    Z checia zobacze Wasze. Jesli chodzi o fundament no to jest zwykly standartowy. Lawy, sciany i plyta, a potem mury. Wszystkie zmiany jakie wprowadzilismy sa na forum. A strop mamy tez gestozebrowy terrivy.
    Pozdr

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekbudzisz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Wlasnie przeczytalem twoj post Przykra sprawa Moze to tylko tragiczne wypadki przy pracy tej ekipy, ale to jest budowa Waszego DOMU!!! Najwazniejsza inwestycja w zyciu!!! i moze lepiej bedzie caly czas ich sprawdzac i pilnowac. Nie zawsze warto ufac ....... Wiem Z doswiadczenia

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Niezły początek, u nas geodeta źle wymierzył garaż (skrócił nam garaż o 1 m), ale nasi murarze to wyłapali na etapie kopania fundamentów. Potem postawili nam ściankę która co prawda była w projekcie, ale z niej zrezygnowaliśmy i była w planach wykreślona (od wilgoci rozmazał się czerwony tusz ), wyłapałam to szybko i po prostu ją wyburzyli. Teraz będziemy miec pomiary okien - ciekawe czy będą trzymać wymiary

    Przyznam się szczerze że nigdy nie sprawdzałam murarzy jeśli chodzi o wymiary scian (po prostu im zaufałam, widziałam że cały czas chodzą z miarką i ciągle wszystko mierzą). Teraz mieliśmy robioną inwentaryzację ( do projektu wnętrz) i wszystkie pomieszczenia (na szczęście) trzymają wymiary.

    pozdrawiam,
    Magda

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Więc tak

    Zdjęcia postaram się zamieścić Ale płyta :?:
    A co do stropu to mam pytanie czy możecie man wysłac skan waszego projektu stropu i matriał jaki używaliście, a dokładniej chodzi mi o wymiary
    Co do tej wpadki to powiem że to jest Nic z porównaniem jakie słyszymy przykłady w hurtowniach naprawdę to jest nic Co do sprawdzania to robię to zawsze z szefem :0 jest Bardzo chłonny w moich uwagach.
    Magda2005 co do waszej pomyłki to powiem na usprawiedliwienie że nasi murarze wykryli błąd w Projekcie Dziwne co ? ale jednak.
    O co chodzi, powiem to bardzo (raczej) prosto
    Więc tak:
    Od strony północnej jest podany wymiar do środka ławy, ale od południa jest już podany od zewnętrznych stron ŁAW!! dziwne co ? ale tak mam
    A o co chodzi z tą inweteryzacją ? wnętrz ?
    A co do wyceny okien to zadzwoń do mnie chyba że ja cię ubiegnę i zadzwonię jutro po południu.

    Czytajcie C.D. na dzienniku

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,
    inwentaryzację wnętrz robi architekt wnętrz przed ropoczęciem projektowania. My niestety nie mamy za bardzo czasu aby myśleć jakie mają być płytki, kolory, ustawienia mebli - dlatego zdecydowaliśmy się architektów wnętrz. Aktualnie dziewczyny myślą jak ma wyglądać nasza łazienka, przedstawiaja różne koncepcje, a my wybieramy co nam odpowiada

    pozdrawiam,
    Magda

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekbudzisz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Czesc. Do Magda2005 mozesz powiedziec ile kosztuje taka przyjemnosc ?
    Do Kogutos, a jak Wy rozwiazaliscie fundament?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Nie rozwalaliśmy fundamentów (jeśli ci chodzi o stratę materiałów) poprostu zostały one rozebrane, ława pozostała stara a nowa była na nowo wylana oraz w wiercona w istniejącą ławę. Podobnie się robi w budownictwie jak się dostawia do domu nowe pomieszczenia.
    Pozdrawiam

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekbudzisz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    U nas tego komina tez niema. Zapomnialem o tym napisac, sorki Jaka masz cene na okna? I skad je bierzesz?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    szkoda że nie powiedziałeś
    Okna 5 komorowe Veka (czy coś takiego) kolor jednostronny i mała zmiana mianowicie, z przodu mamy powiększone okna w kotłowi i wc do takich jak w kuchni, okno w jadalni zmniejszone z 180x180 na 150x180, wycieliśmy okno w garażu (narazie) i okno na ścianie z kominkiem cena 15,800zł Dużo :>

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Poprawka 18,500 zł razem z dachowymi

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekbudzisz

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    No to calkiem ok
    My dalismy tez za 5-cio komorowki 11500, ale biale z obu stron i 4000 za dachowe.
    Dobra cena
    Czy podnosicie scioane kolankowa?
    Dobra rada--- zrobcie to, 90 cm to za malo

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ściankę podnieśliśmy o 2 pustaki co daje nam 1,20m a wy podnieśliście?? i ile dłuższy dach zrobiliście ?

    Wesołych świąt

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony