dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie głuche telefony i głupie sms'y...jak dowiedzieć się od kogo?

    Mam pytanko ...może ktoś wie i mnie oświeci jak tą sprawę rozwiązać.

    Otóż jakieś 4 miesiące temu przyczepił się jakiś facet .... głuche telefony na komórkę sygnałki, sms'y o jakichś dwuznacznych treściach kilkanaście razy dziennie ....pisalam z nim jakiś czas tylko po to, żeby dowiedzieć się skąd ma mój numer i kim jest...ale udało mi się tylko wyciągnąć od niego , że zna mnie z firmy w której pracuję (to żaden trop bo mam kontakt z kilkoma setkami ludźmi miesięcznie ).
    Dałam mu wtedy jasno do zrozumienia, że nie życzę sobie takich kontakótw ...nie przestawał.... potem zaczęłam go ignorować i po kilku dniach dał sobie spokój.

    I wczoraj ni stąd ni zowąd znowu to samo .... mam numer jego komórki z której wysyła to wszystko (nie zmienił).... i teraz pytanko.... jak sprawdzić kto to? Czy jest jakiś sposób? nie wiem, czy to karta na abonament czy na kartę .

    Bardzo chciałabym się dowiedzieć, bo czuje się zleksza niekomfortowo...
    wtedy jak dzwonil - te 4 miesiące temu to miałam wręcz jakieś schizy... szukałam podejrzanego w każdym z moich pracowników, klientów....potem mi przeszło, ale teraz mam ochotę dowiedzieć się kto to i dać mu popalić

    miał ktoś taką sytuację? a może ktoś wie jak znależć właściciela numeru komórki?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Na policję idź.Mnie pomogli.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Chyba nie jest zbyt inteligentny - jeśli tak postępuje?
    Poproś kogoś żeby zadzwonił do niego z informacją, że wygrał nagrodę i potrzebny jest jego adres pocztowy do wysyłki. Może poda?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    znaleźli delikwenta? a komórkę miał na abonament czy na kartę?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja14 ...próbował już ktoś wydobyć jakieś informacje-ale facet jest bardzo ostrożny

    andzik78 ..a potem musiałaś wnieść sprawę przeciw niemu?
    kurcze...obawiam się trochę, że to jakiś mój klient z firmy... chciałbym tylko wiedzieć kto, raczej nie chcę podejmować jakichś drastycznych prawnych kroków
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia, gdzie ma telefon (tp, czy komórka). Na polecenie policji/prokuratury udostępnią dane (może inaczej zajmą sie delikwentem).
    Nie ma tez znaczenia czy numer zastrzeżony (telefon) czy nie (SMSy)
    Pozdrawiam
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ale jak telefon na kartę to raczej nicz tego.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  8. #8

    Domyślnie

    Rzuć numer na forum. Podzwonimy sobie do faceta o różnych dziwnych porach. Kiedyś już była robiona taka akcja i pomogło.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie


    dobre

    kurcze, tylko mnie zależy żeby dowiedzieć się kto to...wiecie, taka babska ciekawość ...a jak już bym się dowiedziała to bardzo chętnie udostępnię numer
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10

    Domyślnie

    właściciela tel. na kartę tez sie da namierzyć, chyba że używa jej tylko do dzwonienia do Ciebie i tylko z 1 aparatem. , wtedy to może być trudniejsze i w konsekwencji - do takiej sprawy dla policji nie warte zachodu

    Co do rady z Policją - słuszna - kwalifikuje się to pod złośliwe niepokojenie - wykroczenie.
    miałem budować, zamiast tego kupiłem dom

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ja14 ...próbował już ktoś wydobyć jakieś informacje-ale facet jest bardzo ostrożny

    andzik78 ..a potem musiałaś wnieść sprawę przeciw niemu?
    kurcze...obawiam się trochę, że to jakiś mój klient z firmy... chciałbym tylko wiedzieć kto, raczej nie chcę podejmować jakichś drastycznych prawnych kroków
    nie nie , nic nie musiałam wnosić, ten kto mnie prześladował, wystraszył się jak policja zadzwoniła do, niego.Też nie był zbyt inteligentny bo jego numer wyświetlał sie na wyświetlaczu..

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    nieźle...to chyba jakaś plaga....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    nieźle...to chyba jakaś plaga....
    Do mnie nikt nie dzwoni głucho...

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżeli sprawa wygląda niezbyt groźnie to najprotszą sprawą jest ustawienie innej melodyjki dla wybranego numeru (coby przez przypadek nie odebrać), a sms-y od razu do kosza (bez czytania). Znudzi mu się jak zobaczy, że nie ma zainteresowania po drugiej stronie i nikt nie podejmuje zabawy.

  15. #15

    Domyślnie

    Daj ten numer - podzwonimy

    A tak swoja droga mialam podobna sytuacje, tyle ze ktos wysylal mi bez przerwy puste SMS-y. Dlugo nie reagowalam, az ktoregos razu zadzwonilam. Okazalo sie ze to tata mojego kolegi z pracy
    I mowi, ze on zadnych SMS-wo nie wysylal.
    Dorwalam kolege i okazalo sie, ze moj chlop sprzedal mu komorke, a wiadomosci byly ustawione tak, ze automatycznie przy wysylaniu wybieral moj numer. No i tatus, ktory jest wiekowy i nie znal sie na komorkach tak sobie do mnie wysylal...
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  16. #16

    Domyślnie

    Jeśli masz numer to można zrobić cos takiego:
    Z bramki internetowej wysyłasz powiedzmy 100 smsów dziennie (oczywiście jeśli bramka bezpłatna i bezlimitowa)
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    wczoraj cisza, dziś zaś sygnałki ....ale nie reaguję i jest mniej....
    myślę , że mu się znudzi... dam se spokój na razie z tą policją
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #18

    Domyślnie

    Daggulka, jakis rok temu ktoras z forumowiczek opisywala podobny problem. Przeszukaj psychologa.

    p.s. Byla tam tez dyskusja i propozycja "zadzwonienia" intruza, czesciowo zrealizowana.

  19. #19

    Domyślnie

    Znam podobny przypadek - po akcji zadzwonienia kolesia "na śmierć" - zmienił numer i dał sobie spokój z nękaniem telefonami
    A więc czekamy

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Znajomą nekał ktoś smsami wysyłanymi z bramek internetowych. Zgłosiła to na policję. Treści zawierały informacje dotyczące jej życia osobistego, pracy, tego że jest w domu, co robi, oraz obraźliwe epitety i groźby. Namierzyli goscia. Kolega z pracy, mieszkajacy obok niej na osiedlu
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony