dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kominek a ogrzewanie?

    Wiatjcie,
    tak mi przyszedł do głowy pewien pomysł może ktoś z Was już go przerobił i zechce podzielić się doświadczeniami.
    Otóż wymysliłem sobie, że w salonie postawie kominek tylko że trochę cieżko będzie go podpiąć do instalacji c.o. więc pomyślałem, że będę zasilał ogrzewanie podłogowe - które jeszcze nie istnieje - i czy ktos cos takiego z Was robił?
    Czy ogrzewanie takie tzn kominek - podłogowe wymaga dodatkowych urządzeń tzn. pomka czy wystarczy grawitacyjnie - choć tu się zastanawiam czy woda w podłedze będzie się ogrzewała grawitacyjnie.
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A gdzie ta podłogówka będzie się znajdować? W tym samym pomieszczeniu co kominek?
    Z tego co się orientuję, kominek dość znacznie podgrzewa wodę, a podłogówka powinna być zasilana niższymi temperaturami, abyć po gorącym nie chodził. Musiałbyś dorobić wymiennik ciepła
    Dodatkowo jak wyobrażasz sobie obieg bez pompki? Co "wpompuje" chłodną wodę z powrotem do kominka? Sama grawitacja raczej nie da rady.
    Jeżeli nie chcesz wpinać kominka do c.o. to czy z tego wynika, że wspomniana podłogówka będzie tylko zasilana z kominka?

  3. #3

    Domyślnie

    Zły pomysł.
    Bez pompki nie da rady.
    Bez bufora nie da rady.
    Bez mieszacza nie da rady.
    Bez zaworu trójdrożnego nie da rady.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony