dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nachylenie dachu

    Problem jest tego typu, że w miejscowym planie zag. przestrzennego w moim miejscu zamieszkania jest nakazane nachylenie dachu od 30 stopni, ja chcę aby dach miał 25 stopni. Pytanie brzmi czy zrobić te 25 stopni nie mówiąc nikomu, czy przy odbiorze może być jakiś problem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie Re: Nachylenie dachu

    Cytat Napisał zitka
    ja chcę aby dach miał 25 stopni.
    A czemu tek chcesz?

  3. #3

    Domyślnie

    W projekcie napisane mam 30, ale całe zestawienie więźby mam na 25, dachówkę też mam kupiona na 25 a poza tym 25 bedzie bardziej pasować do mojego domku.

  4. #4

    Domyślnie

    Mozesz napisac o zmiane warunków. Ja tak zrobiłem i dostałem zgodę. Poparłem to argumentem ze dom oddalony o 80 m od mojego na takie parametry co ja chcę - ale inne niz w warunkach zabudowy od gminy
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli jest to plan a nie wydane warunki, to nie ma szans na zmianę w planie. Praktycznie jak zrobisz 25 zamiast 30 to pewnie nikt nie zauważy, ale projekt dachu trzeba zmienić na 30 bo nie dostaniesz pozwolenia na budowę.

  6. #6

    Domyślnie

    nie zauważyłem, że w projekcie masz 30 zrób 25 i tak nikt nie zauważy różnicy

  7. #7

    Domyślnie

    Nie masz szansy na zmianę planu. Teoretycznie tak, ale ta procedura trwa ok.2 lata. O ile w ogóle komuś się będzie chciało od razu rozpatrzyć twój wniosek. Warunki zabudowy to inna sprawa.

  8. #8

    Domyślnie

    U nas brak było planu zagospodarowania i otrzymaliśmy warunki zabudowy na podstawie już istniejącej zabudowy sąsiadów. Chcieliśmy projekt z kątem dachu 17 st., niestety dostaliśmy 30 Wiele rzeczy udało nam się w gminie przeforsować , ale nie kąt dachu...W efekcie zamiast małego nieużytkowego poddasza, wyszła nam sala bilardowa i boisko do grania w siatkę w jednym
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  9. #9

    Domyślnie

    Podobnie jak kubaimycha, gmina nie dala sie przekonac. Wymarzylismy sobie parter bez poddasza z dachem 25 st. a bedziemy miec min. 35 st. Sila rzeczy bilard jak znalazl... Podobno plan zagospodarowania jaki sie u nas tworzy wyznacza kat nachylenia dachu na 35-45 st. Gmina nie dopuszcza zatem negocjacji.

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie gmina nakazywała 35 stopni minimum i kalenicowo do drogi , a projekt mam 19 stopni i szczytowo do drogi , wyrazili zgodę ponieważ na mojej drodze jest zabudowa mieszana (jedni mają szczytowo inni kalenicowo i kąty też różne )

    rozejrzyj się po okolicy może ma ktoś podobnie do ciebie wtedy możesz napisać pisemko o zmianę .

    a 5 stopni wbrew pozorom bardzo widać !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony