dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pierwsze 20min deszczu to woda nie nadająca się do niczego, ciągająca wszelkie zanieczyszczenia.

    U mnie sposób jest inny, wykopałem studnię. Woda z gruntu i tak do niej trafi tylko wcześniej zostanie przefiltrowana.

    W projekcie faktycznie mam spływ wody deszczowej z części płaskiego dachu, i spływ jest do bliżej nie zidentyfikowanego zbiornika, ale nie wiadomo jeszcze jak to sie będzie odbywać. Zastanawiam się jak ta wodę przetransportować do studni. Oczywiście idealnie byłoby gdybym ja mógł najpierw naturalnie przefiltrować.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rain-men

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań okolice
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    31

    Domyślnie

    Bardzo dobre i kompletne rozwiązania ma Rewatec . Tak jak pisze KUbowa1. I są porównywalni cenowo z producentami eko - szamb czyli zbiornków do wszystkiego.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie jest taki kłopot ze jest dośc wysoko poziom wody, konkretnie ok 1m, taki zbiornik mógłby zostać wypchnięty.

    Ale wpadłem na pomysł jak odprowadzać wodę deszczowa z dachu, a jak ktoś zerknie na mój projekt to nie jest to takie oczywiste.
    Myślę tak, dren w okół budynku który kończyłby się w pobliżu studni. Woda by przesiąkała przez warstwę pisaku.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #45

    Domyślnie

    Ale po co drogie plastiki skoro jest tańszy beton?? [moderowano link reklamowy]
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-12-2014 o 10:18

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek z ABC Zobacz post
    Ale po co drogie plastiki skoro jest tańszy beton??
    Dokładnie. Zbiorniki betonowe mają szereg zalet w stosunku plastikowych. Nie jestem związany z żadną firmą - sam to przeanalizowałem i obecnie mam właśnie taki zbiornik. Jedno co na pewno bym zrobił teraz to zamontował większy zbiornik. Wiosną (marzec-kwiecień) kiedy woda nam nie jest potrzebna możemy mieć pełen zbiornik a żeby to miało sens to fajnie by było mieć z 20-30m3. Takie zbiorniki nie są bardzo duże ponieważ mogą być odpowiednio głębokie. Zbiornik można składać z 2 czy 3 np zbiornik 7m3 który ma wymiary 2.5 na 1.5m x 2m = 7.5m3 a wystarczy postawić na nim kolejne 2m i mamy już 15m3. Dwa takie zbiorniki obok siebie to raptem 3m na 4m i 4m głębokości i mamy 30m3 deszczówki...co da nam konkretnie przy cenie wody ~5zł za 1m3 już 150zł oszczędności na start każdego sezonu. Każdy miesiąc to kolejne 50zł oszczędności w porównaniu do wody wodociągowej bez kanalizacji co miesiąc! W sumie w sezonie możemy zyskać od 400 do 700zł mając odpowiednio duży zbiornik.
    Nie obawiajmy się wielkości bo i tak zbiornik bez problemu się zapełni. Mam 340m2 dach co daje 220m2 powierzchni zbierania a wiec wystarczy 10mm deszcz aby w zbiorniku znalazło się ponad 2m3 wody... Srednie opady w maju czy czerwcu to od 40 do 50mm czyli od na te dwa miesiące możemy zmagazynować ~20m3 średnio po 10m3 na miesiąc... Tak naprawdę wielkość zbiornika powinna być związana z powierzchnią zbierania dachu. Na 100m2 dachu można spokojnie założyć 15m3 zbiornik.

    Używam deszczówki do podlewania ogrodu, trawnika itp...zbiornik 6m3 pozwala na 2 podlewania, trzecie musi odbywać się z wodociągu, ale jeśli przyjdzie deszcz w postaci burzy ~ 10mm to już mam prawie 2.5m3 wody w zbiorniku na kolejne podlewanie.

    Czemu betonowy a nie plastikowy:
    Po pierwsze - cena, zakupiłem zbiornik 6m3 z dowozem na miejsce i posadowieniem za nieco ponad 1100zł... totalnie bezkonkurencyjna cena w porównaniu do zbiorników plastikowych.
    Po drugie - pusty zbiornik plastikowy może nam wypłynąć na powierzchnie! Chodzi o to że podczas wysokich poziomów wód gruntowych pusty zbiornik jest wypierany przez otaczającą wodę i jeżeli będzie pusty woda gruntowa może go wypchnąć na powierzchnię. Z betonowym nie ma tego problemu - ciężki zbiornik sam nam nie wypłynie nawet jak jest pusty.
    Po trzecie - wytrzymałość, zbiorniki plastikowe mogą się zapaść jeżeli nie są zapełnione a np będziemy obok jeździć samochodem czy innym ciężkim sprzętem. Betonowy zbiornik się nie zapadnie - ma zbrojone ściany o grubości kilkunastu cm.
    Po czwarte - montaż. Zbiornik zamawiamy z dowozem do gotowego wykopu. Taki dowóz wiąże się z tym że na posesje przyjeżdża samochód ciężarowy z HDSem i wyładowuje zbiornik wprost do wykopu wiec nie płacimy za żaden dodatkowy dźwig.
    Po piąte - szczelność. Skoro dopuszcza się przechowywanie szamba w zbiornikach betonowych to TYM BARDZIEJ nadają się one do deszczówki. Przecież deszczówka nic nam nie zanieczyści!

    Trzeba jeszcze pomyśleć o przelewie. Każdy zbiornik może nam się zapełnić. Ja mam możliwość odprowadzenie nadmiaru wody do melioracji ale jeżeli takiej możliwości nie macie...to albo kanalizacja deszczowa albo studnia rozsączająca. Zdarzają sie burze po 30-40mm a to już z 200m2 dachu 8-9m3 wody...


    ---
    Pozdrawiam
    Rafał
    Ostatnio edytowane przez theeagle ; 19-06-2016 o 21:39

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_x

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Podaj kolego może być na priv namiary na dostawce w cenie 1100 zł za 6 m3 z dostawą w cenie bo ja tak tanio nie znalazłem. Chyba że masz producenta za płotem. Z tego co się zorientowałem to na odległość +200 km to wychodzi cena zbiornika x2.
    A może zna ktoś producenta na Podkarpaciu bo jak na razie wszystkie drogi prowadzą do Radomia

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    ja też poproszę o namiar na PW.

  9. #49

    Domyślnie

    Osobiście mogę polecić zbiorniki na deszczówkę od . Mam taki o pojemności 3000l, jest w zupełności wystarczający i sprawdza się bez zarzutu.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony