dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie Zbiorniki na deszczówkę w przyzwoitej cenie

    Poszukuje zbiorników na deszczówkę o łącznej objętości 20 kubików. Najlepiej z PE i nadających się do zakopania w gruncie jak szambo. Może ktoś z was prowadził takie rozpoznanie co gdzie i za ile.

  2. #2

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania...

  3. #3

    Domyślnie Zbiornik na deszczówkę

    My mamy zakopany betonowy zbiornik wielkości szamba kosztował 2300 w zeszłym roku.
    Na razie wykorzystujemy wodę deszczową do niektórych kranów w pomieszczeniu gospodarczym i do wszystkich kibelków - jakość wody z deszczówki jak na razie idealna. Teraz wykorzystałabym wodę również do prania. Ogródka jeszcze nie miałam okazji podlewać.

    Dorota

  4. #4

    Domyślnie

    Możezsz coś więce na temat samego zbiornika, producent, pojemność

  5. #5

    Domyślnie

    20 kubikow to nie troche za duzo (to tak ok 4x4x1.3m) ? A do czego chcesz jej uzywac?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    czy to się opłaca? Pominąwszy względy ekologii to koszt zrobienia takiego zbiornika nie jest mały do tego jakaś pompa i nie wiem co tam jeszcze.... Ile u was kosztuje 1 metr sześć. wody? Ile czasu minie zanim ta inwestycja się zwróci? Pytam z ciekawości... I w jaki sposób włączyliście wodę z deszczówki do obiegu w domu? To trzeba było chyba prowadzić odrębną instalację niezależną od wodociągu a to znowu były koszty... Rozwiązanie ciekawe ale jak jest z opłacalnością?

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    U nas nie jest drogo jeśli chodzi o wodę, ale dwa lata temu była taka posucha, że baliśmy się reglamentacji tejże wody. I dlatego aby tego uniknąć w przyszłości wykorzystaliśmy stare szambo. Wyczyszczone,świetnie nadaje na zbiornik wody do podlewania. Podłączenie rurą PCV do rynny. No i pompa zanurzalna.
    Pozdrawiam.
    JOAZ

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam153
    czy to się opłaca? Pominąwszy względy ekologii to koszt zrobienia takiego zbiornika nie jest mały do tego jakaś pompa i nie wiem co tam jeszcze.... Ile u was kosztuje 1 metr sześć. wody? Ile czasu minie zanim ta inwestycja się zwróci? Pytam z ciekawości... I w jaki sposób włączyliście wodę z deszczówki do obiegu w domu? To trzeba było chyba prowadzić odrębną instalację niezależną od wodociągu a to znowu były koszty... Rozwiązanie ciekawe ale jak jest z opłacalnością?
    Jeszcze nie do końca się opłaca, ale kwestia kilku lat i będzie się opłacało, a do tego czasu nastąpi częściowy zwrot kosztów.
    Chcę zrobić taką instalację dopuki jeszcze nie zagospodarowany jest ogród.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam Waldon.

    Mam pytanko czy na Twoim zdjęciu jest Gienia? ( chodzi mi oczywiście o projekt)
    JOAZ

  11. #11

    Domyślnie

    My mamy zbiorniki 4x 1000 l zakopane. Zbiorniki te są z odzysku- trzeba się pytać tam, gdzie sprzedają plastikowe elementy do kanalizacji. Jeden zbiornik kosztował ok. 160 zł. Niby koszt jest niski, ale samo wkopanie, obudowa betonowa ( napór ziemi) i całe te wszystkie bajery kosztowały nas ok. 3 tysiące. Chyba tyle samo kosztowałby cały oryginalny system zbierania deszczówki. U nas woda z kanalizacją kosztuje 10 zł, sama woda 4,80 zł, studnia ok. 8 tysięcy ( wodę mamy na 30 m), więc kiedyś się to zwróci.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał joaz
    Witam Waldon.

    Mam pytanko czy na Twoim zdjęciu jest Gienia? ( chodzi mi oczywiście o projekt)
    Słoneczko z horyzontu

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał akwarysta
    My mamy zbiorniki 4x 1000 l zakopane. Zbiorniki te są z odzysku- trzeba się pytać tam, gdzie sprzedają plastikowe elementy do kanalizacji. Jeden zbiornik kosztował ok. 160 zł. Niby koszt jest niski, ale samo wkopanie, obudowa betonowa ( napór ziemi) i całe te wszystkie bajery kosztowały nas ok. 3 tysiące. Chyba tyle samo kosztowałby cały oryginalny system zbierania deszczówki. U nas woda z kanalizacją kosztuje 10 zł, sama woda 4,80 zł, studnia ok. 8 tysięcy ( wodę mamy na 30 m), więc kiedyś się to zwróci.
    Zwroci sie, zwroci ale za 5 lat.
    Wiele zalezy od dzialki, jesli masz mniej niz 1500 m2 to szybko na plus nie wyjdziesz.
    do podlewania ogrodka w sezonie wegetacji roslin mozna miec podlicznik - ktory liczy rozliczasz tylko z zuzutej wody (bez kanalizacji).

  14. #14

    Domyślnie

    Witam
    My mamy kręgi betonowe( wydaje mi się, że to najtańsza obcja), mąż zrobił szczelne dno i sama jestem ciekawa czy to zda egzamin a woda będzie z odzysku z poś. Może jeszcze z jedną rynne da się podczepić To takie nasze nowatorskie rozwiązanie

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    W tym sezonie zakopałem betonowy zbiornik na deszczówkę 10m3, jego koszt to 2300 plus 200 za koparkę. Wszystkie rynny mam podłączone do tego zbiornika. Zbiornik zrobiliśmy ze względu na problem z wybudowaniem studni i nieprzepuszczalną ziemię - nie byłby gdzie odprowadzać tej wody. Zrobiliśmy też osobny obwód do WC. Cała instalacja nie jest jeszcze podłączona, więc nie powiem jak działa. dodatkowym argumentem jest duży ogród, który będzie musiał być solidnie podlewany.

  16. #16

    Domyślnie Zbiornik na deszczówkę

    Wszystko podobnie jak przedmówca
    Zbiornik betonowy 10m3, ze względu na nieprzepuszczalny grunt - glina.
    Osobny obwód do WC i niektórych kranów.
    Od września wszystko działa bez zarzutu !!
    Woda na początku poleciała gliniasta - może rury były zabrudzone - na drugi dzień wszystko było OK i nadal jestem zadowolona - woda w kibelkach wygląda jak z wodociągów. U nas woda kosztuje 6 zł i ma być jeszcze droższa.
    Nawet jak będzie się to zwracać 10 lat, trudno ja mam na razie taki zysk, że nie muszę martwić się co zrobić z wodą z dachu.
    10 m3 starczy na podlewanie ogródka przez kilka suchych dni latem.
    Mamy specjalną pompę, która jeżeli wody w zbiorniku jest za mało przełącza się na zasilanie wody z wodociągu.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Zbiornik na deszczówkę

    Cytat Napisał niki
    Mamy specjalną pompę, która jeżeli wody w zbiorniku jest za mało przełącza się na zasilanie wody z wodociągu.
    A można się spytać jaka to pompa, albo jakiego hasła szukać, aby taką pompę znaleźć

  18. #18

    Domyślnie

    Ta pompa to Willo Rain Comfort - i jakieś numerki, ale szczegółów nie pamiętam, mam ewentualnie zdjęcie

  19. #19

    Domyślnie magazynujmy deszczówkę!

    W ostatnim numerze jednego z poczytnych miesięczników budowlanych, jest obszerna, całostronicowa reklama firmy TitanAqua. Artykuł traktuje o zbiornikach na- i pod-ziemnych. Ma ktoś doświadczenia z tą firmą? Koszty też mnie ciekawią.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam .
    Polecam Zbiorniki firmy Titan.Mam sama zamontowane u siebie taki zbiornik.
    Poniżej przedstawię krótki opis.
    Zbiorniki podziemne z oferty TitanAqua to typoszereg produktów o pojemnościach użytkowych 3000,4500 i 6000 litrów
    .Zbiorniki charakteryzują się solidną,użebrowaną konstrukcją umożliwiającą zakopanie ich w gruncie nawet przy niesprzyjających warunkach gruntowo-wodnych,znacznie mniejszą wagą niż zbiorniki betonowe,a przede wszystkim wieloletnią żywotnością.Zbiorniki wykonane są z polietylenu ,w kolorze czarnym.

    Zbiorniki do wykorzystania i magazynowania wody deszczowej w domu i w ogrodzie.

    System domowo-ogrodowy służy do magazynowania ,a następnie wykorzystania wody deszczowej zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz do celów bytowo-gospodarczych takich jak:spłukiwanie WC ,pranie,sprzątanie oraz podlewanie trawnika.System wykorzystany może być przez cały rok.System składa się z kompletnego zbiornika z pokrywą,filtrem,poborem wody i przelewem oraz umieszczonej w pomieszczeniu technicznym budynku centrali sterującej Matrix wyposażonej w pompę oraz niezbędne akcesoria umożliwiające pobór wody ze zbiornika i wprowadzenie jej do niezależnej instalacji wodociągowej (WC,pralka,sprzątanie,podlewanie).W przypadku okresowego braku wody deszczowej w zbiorniku ,instalacja jest automatycznie dopełniana wodą wodociągową.Należy pamiętać ,iż w przypadku tego systemu konieczne jest zaprojektowanie i wykonania osobnej instalacji wodociągowej wykorzystującej deszczówkę,a więc decyzję o zainstalowaniu systemu domowo-ogrodowego należy podejmować juz na etapie projektowania obiektu mieszkalne.
    W gospodarstwie domowym, z dziennego zużycia wody kształtującego się na poziomie 150 litrów na osobę,ponad 40 litrów zużywa się na spłukiwanie miski ustępowej (woda ta jest oczyszczana i przygotowywana do celów spożywczych).Pozostałe 110 litrów wykorzystuje się na aplikacje takie jak :higiena osobista -50 litrów,mycie naczyń-12 litrów,cele spożywcze -5 litrów oraz cele takie jakranie,mycie samochodu i porządki w domu i ogrodzie -40 litrów.Podsumowując :z dziennego zużycia około połowę wody można zastąpić wodą nie mającą jakości spożywczej czy deszczówką.
    MCL.sc
    ul.Biskupińska 23
    Kraków
    [email protected]
    697 500 517

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony