dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Domyślnie Instalacja wody w alupexie - jakie wady

Witam wszystkich
    Co stoi na przeszkodzie aby instalację wody ciepłej i zimnej zrobić w alupexie? Bo znów usłyszałem że "nikt tak nie robi". Są jakieś przeciwwskazania? Bo mi sie wydaje to sensowne i przyjazne dla instalatora.

Domyślnie

u siebie będę z tego instalacje robił,
    jak dla mnie materiał ten ma same zalety

Domyślnie

jesteś instalatorem? - jakie masz doświadczenie w tym względzie?

Domyślnie

jakieś 18 lat ...

Domyślnie

Cytat Napisał pierwek
    jesteś instalatorem? - jakie masz doświadczenie w tym względzie?
    Jeżeli to pytanie do mnie to nie. Tzn jestem jednorazowym instalatorem-amatorem w moim domu. Założyłem ten wątek bo po raz kolejny podczas tej budowy różni rodzinni "specjaliści" twierdzą że czegoś się nie da, tak się nie robi a jedynym argumentem jest to że nie znają nikogo kto tak ma. Wg nich nie da się samemu zlutować rury miedzianej wylać łuku z betonu, postawić komina systemowego (bo napewno będzie dymił), zrobić instalacji el, zainstalowac rynny zaprogramować centrali alarmowej i wiele innych. Wczoraj była gorąca dyskusja że z alupexa się nie robi wody pytam czemu - bo nie !. Musi przyjść mądry pan ze wspaniałą zgrzewarką i ON we własnej osobie rozprowadzić te kilka rurek, robiąc oczywiście łaskę i kasując po 1000 pln za 8 godzin pracy bo on jest fachowiec (bo z takimi ostatnio mam do czynienia i jeszcze wszyscy mi mówią na ty może za młodo wyglądam choć 32 już stuknęło).Więc zacząłem się zastanawiać czy ja przypadkiem analfabetą nie jestem bo producenci piszą że alupex jak najbardziej. Wszystkie złączki będe miał dostępne(nie zalane w betonie). nie muszę dawać zbyt wielu kolanek, zgrzewać, kleić więc pytam czemu z alupexa sie nie robi wody . Bo może jest jakiś haczyk.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

Domyślnie

też mam zrobioną instalację w pex'ie ...tylko przy piecu mam rurki miedziane
    moi instalatorzy od 8 lat tak robią i nic złego się nigdzie nie dzieje
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Domyślnie

i właśnie dlatego jest to idealny materiał dla zapaleńców robiących samemu
    alupex jest elastyczny, nie potrzeba zgrzewarki, kleju itp
    właściwie jedyną wadą tego materiału jest koszt złączek

Domyślnie

Cytat Napisał aero
    właściwie jedyną wadą tego materiału jest koszt złączek
    tego akurat zbyt wiele nie będzie a radość ze zrobienia instalacji i mina "rodzinnych specjalistów" - bezcenne

Domyślnie

A badał ktos ten alupex na okoliczność rozwoju bakterii?
    Z zasady alupex jest przeznaczony do instalacji c.w.u. bo ma wkładke wiadomo po co.
    Ale jak zachowuje sie wewnętrzna powłoka rury w czasie pozostawania w niej wody bez jej poboru przez pewien czas (powiedzmy dwa tygodnie?
    Nie twierdzę że ten materiał się nie nadaje ale warto ten temat sprawdzić.

Do wody pod tym kątem z pewnością nadaje się rura miedziana i system Hepworth, który jest z polibutylenu - jedynego chyba tworzywa, które nie sprzyja rozwojowi bakterii.

JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

Domyślnie

ja mam całe CO i CWU w alupexie - na razie b/u

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia