dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie działka 14m szerokości czy wystarczy?? PROSZĘ o opinie

    witam,
    jak myślicie, czy działka o szerokości 14m wystarczy na postawienie domu. Czy nie bedzie za wąska...czy osobiscie kupilibyście taką działkę?? pozdrawiam i proszę o odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    14 m to raczej nieporozumienie
    3 m bez okien
    4 metry z oknami

    Po zmianie prawa bud. ma być lepiej ale narazie jeszcze ma być więc nie jest

    w najlepszym wypadku na chilę obecną jak od 14 odejmiesz 6 (2 x 3) metrów zostaje ci 8 metrów na szerokość domu który byłby bez okien po bokach.
    Przy okanch masz 6 metrów do dyspozycji w szerokości domu.
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Jeśli będziesz chciał / mógł wybudować dom w granicy działki to może...

  4. #4

    Domyślnie

    właśnie tego się obawiam, działka jest w niemczech, nie wiem jakie jest tam prawo budowlane, bo nie mge znaleźć na necie, ale wydaje mi się, że zbliżone do naszego...czytałam gdzieś, że odległegłość może być mniejsze (1,5m) jeśli działka jest wąska..ale to zalezy od widzimi się urzednika

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam też dosyć wąską działkę. W najwęższym miejscu ma 19 m. Musieliśmy odjąć 4m od sąsiada, 6 m od drogi - warunki zabudowy, i pozostało nam 9 m. Szczerze mówiąc trochę było ciasno, dlatego w tym miejscu usytułowaliśmy garaż a część mieszkalna jest trochę przesunięta ale tam mamy już szerzej ok. 21-22 m.

  6. #6

    Domyślnie

    ale to i tak szersza niż 14m...i skoro Tobie było ciasno..to Nam chyba tym bardziej bedzie...no.chyba, że np. postanowimy sprzedać tą działkę...myślicie, że taką wąsko ktoś by kupił...

  7. #7

    Domyślnie

    Moja ma 14,5m -ale dostałam ją od rodziców -a "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby" . Budujemy taki domek:
    http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html
    Tylko wersję powiększoną -Z45+ (ok 120m.kw.)
    Jest świetny i przestronny! Projektu szukaliśmy około roku (tylko przez internet). Jedyna wada -to brak okien z boku Ale rekompensuje mi to wielkie okno tarasowe w salonie Teraz jest takie multum projektów, że wydaje mi się ze coś powinnaś znaleźc. My staraliśmy się znaleźc taki, który by nie przypominał "tramwaju" (długi i wąski) -a raczej zblizony do kwadratu (nasz dom ma wymiary 8mx10,7m).
    Oto wątek który kiedyś założyłam -wynika z niego, że są i węższe działeczki :
    http://forum.muratordom.pl/bardzo-wa...ka%20dzia%B3ka

  8. #8

    Domyślnie

    rzeczywiscie, niektórzy to maja zgryz...12m szerokości!!!to już sztuka podziwiam i chyle czoła Z tego co czytam będzie cieżko...chyba postaram się ja sprzedać

  9. #9

    Domyślnie

    Biuro Horyzont ma ciekawy projekt na waska dzialke:
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...d=5&projekt=88

    Moja dzialka ma 18,6m, uparlem sie ze postawie na niej Bilbo i udalo sie.
    Dom musialem zwezic o 60cm, jednoczesnie uzyskalem zgode na odstepstwo od warunkow itd..... Dom stoi w odleglosci 1,5m od granicy, zgoda na takie odstepstwo jest wydawana przez Ministerstwo. Teraz nie pamietam dokladnie które to ministerstwo, a wogole byly chyba zmiany ich nazw i kompteencji. Moze to bylo Ministerstwo Infrastruktury...?

  10. #10

    Domyślnie

    ja wiem, ale moja działka jest w Niemczech, i nie wiem do kogo sie tam zwrocic o zmiane warunków zabudowy...dostalismy tą działkę, niestety z mężem nie mówimy po niemiecku, tylko po angielsku a to stanowi spore utrudnienie A tak na marginesie Szymon_j to masz rację, że się upieraleś..dom jest naprawdę ładny.

  11. #11

    Domyślnie

    Na waska dzialke napewno da sie znalezc jakis ciekawy projekt, ale wydaje mi ze duzo zalezy od polozenia dzialki- okolicy, wielkosci czy bliskosci sasiednich budynkow. Czasami ladna okolica moze zrekopensowac wiele.

  12. #12

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  13. #13

    Domyślnie

    okolica jest bardzo ładna (przynajmniej tak mi się wydaje jest to miasteczko praktycznie samych domków jednorodzinnych, w większości nowych, lub starszych ładnie odnowionych. Niedaleko las i w ogóle dużo "przyrody" a sąsiedzi..no coż..niemcy ten mieszkający obok, wydaje się miły...próbował coś do nas mówić, ale my nie zrozumieliśmy ani słowa

  14. #14

    Domyślnie

    Nie wiem co w końcu zdecydujesz (sprzedawac czy budowac?), ale my zdecydowalismy budowac chociażby z tego względu, że cena za tą działkę nie byłaby satysfakcjonująca. Jest to częśc większej (a raczej dłuższej działki), której włascicielami byli moi rodzice. Częśc dali nam, a pozostałe 10arów postanowili sprzedac -no i był baaardzo duży problem Podczas, gdy działki w naszym mieście sprzedają się w zasadzie "na pniu" -to rodzice czekali na klienta ponad 1,5roku . W końcu sprzedali ale za mniej niż połowę ceny obowiązującej w naszym mieście za "normalne" (czytaj -nie wąskie działki) Więc gdybyśmy my chcieli sprzedac naszą częśc -10arów- uzyskalibysmy podobną cenę i chcąc kupic działkę (też 10arową) w innej części miasta musielibyśmu SPORO dołożyc. Wolelismy tą gotówkę przeznaczyc na budowę -wystarczyło na stan surowy otwarty.

  15. #15

    Domyślnie

    narazie będziemy myśleć może w końcu dojdziemy do jakiegoś konsensusu...nie powiedziałam o bardzo ważnej sprawie...działka w sumie nie do końca jeszcze do Nas należy, nie mamy kompletu dokumentów, które ostatecznie stwierdzą własność..niemniej jednak mamy jeszcze szansę się wycofać i dlatego chciałam się dowiedzieć, co myślicie o tak wąskiej działce...usłyszałam wiele pozytywnych kometarzy, że to nie jest taka tragedia daltego mamy teraz powód do przemyśleń...ale mimo wszystko czy kupilibyscie taką działkę...czy zrezgnowali i poszukali innej wiem, że męcze..dlatego z góry wielkie sorry

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    14 metrów szerokości?

    Stary, na Twoim miejscu bym sobie darował budowę.
    Budynek (niewielki i z oczywiście wieloma ograniczeniami) co prawda na nim się zmieści, ale pomyśl, że bedziesz musiał potem mieszkać mając sąsiadów na wyciągnięcie dłoni (oby życzliwej).

    Wiekszość z nas buduje domy chcąc zachować dla siebie jak najwięcej intymności. Czy będzie to możliwe jeśli będziesz zmuszony, będąc w ogrodzie, rozmawiać szeptem ?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  17. #17

    Domyślnie

    14m Uciekaj. Jak dla mnie minimum to 17m. Mamy taka wiec wiem co gadam, 17m to calkowite minimum.

  18. #18

    Domyślnie

    ok, czuje się już wystarczajaco zniechęcona)

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Akurat Niemcy jako sasiedzi nie sa "upierdliwi". Zazwyczaj bardzo życzliwi - jeśli nawet nie z przekonania, to przynajmniej z wychowania Mile widziane jest gdy "nowi" przyjdą się przywitać i przedstawić, a nie pozostają anonimowi.
    Zresztą Niemcy (Ci z zachodu głównie) mówią w większości po angielsku tak, że idzie się dogadać.

    Co do szerokości działki - wąsko, ale przy projekcie indywidualnym da się wyczarować urodziwy obiekt mieszkalny, a nie tylko barak. Zresztą w Niemczech działki raczej małe, domy tez niewielkie (zwłaszcza w okolicach większych miast-ceny zniechęcają)

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał furrlady
    okolica jest bardzo ładna (przynajmniej tak mi się wydaje jest to miasteczko praktycznie samych domków jednorodzinnych, w większości nowych, lub starszych ładnie odnowionych. Niedaleko las i w ogóle dużo "przyrody" a sąsiedzi..no coż..niemcy ten mieszkający obok, wydaje się miły...próbował coś do nas mówić, ale my nie zrozumieliśmy ani słowa
    Weź tłumacza na rekonesans
    Dowiedz się dokładnie jakie jest prawo budowlane najlepiej w samym urzędzie
    Jak daleko od granicy działki jest sąsiedni dom
    Jaka jest planowana linia zabudowy i plan zagospodarowania przestrzennego(na starych "folwarkach" często np mur w mur)
    Czy musisz mieć zgodę są siada na budowę w granicy, czy sąsiad jest na tyle przychylny, że podpisze taką zgodę
    Jeżeli uda się ustawić dom w granicy - szerokość 9-10m jest ok i zostałoby np 4 m na przejście, przejechanie
    Lub inny układ na szerokość od granicy do granicy z garażem w bryle budynku, a działka "rekr" z tyłu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony