dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie Chińszczyzna!!!!!!

    Niech nikt nie namawia więcej innych i nie twierdzi że lepiej kupić badziewie tanie którego jak się zepsuje nie będzie żal .
    Dlaczego?
    Otóż dając się ponieść co niektórym opiniom kupiłem tanią wiertarkę w markecie ( 1050 V - 120 PLN) by wywiercić otwory pod puszki i gniazdka elektryczne . Po około 40 otworach wiertarkę szlag trafił .
    Jadę do marketu a tu gość twierdzi że zajechałem wiertarkę , że widać iż jest brudna w środku z pyłu od wiercenia i to stąd.... .
    Grzecznie pytam jak mam wiercic aby się ze ściany nie pyliło - on nie wie .
    Pytam co teraz?
    Gość mi odpowiada że teraz to wiertarka do serwisu który określi czy naprawa w ramach gwarancji czy płatna . Dodał też zaraz że serwis raczej powie że płatna i że będzie mnie kosztowało około 50 PLN.
    Zapytałem skąd wie ,na co odpowiedział że jest tych przypadków sporo . Kiedy będzie można odebrać z serwisu - tak za 2,3 tygodnie
    Zatrzęsło mnie wtedy - za badziewie mam dopłacić 50 pln
    Wkurzyłem się i ...kupiłem Makitę za 700 stów
    Mam do czynienia z masami poziomującymi, jastrychami i w związku z tym mam niebieskiego Boscha - od 12 lat . Zrobiłem nim kilkadziesiąt ton mas i nic- działa jakby był nowy. Natomiast klienci którzy kupowali badziewie z marketów podczas jednej wylewki ( 4-5 ton) zjeżdżali po 2,3 takie urządzenia . I kończyli inwestycję moim narzędziem

    Jaki wniosek - jesteśmy za biedni by kupować badziewie . lepiej wydać ( niestety) naraz kupę kasy ale narzędzia muszą starczyć nam na wiele, wiele lat .
    A inaczej to latamy z reklamacjami , tracimy czas, nerwy i w sumie kupę pieniędzy

  2. #2

    Domyślnie

    no i jest jeszcze coś - zadowolenie z narzędzia - jak się robi takim badziewiem to jakby nie chciało się robić dobrze.

  3. #3
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Pochwal się jeszcze ile zapłaciłeś za chińszczyznę Pewnie z 50 PLN I pewnie miała Tobie na cała budowę wystarczyć

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Około 130 PLN
    I faktycznie miała pójść do piachu po budowie .
    Po a nie na poczatku , bo co znaczą 40 małych dziurek

  5. #5
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Uuu to trochę za dużo jak za chińszczyznę ;(

    Ja do prostych robót kupiłem swego czasu jakieś , dosłownie, "zółte go..no" za 60 PLN i jak na złość nie chciała się popsuć podczas remontu. Jak się przeprowadziłem to zostawiłem ją u rodziców i z tego co wiem działa do dziś dnia.

    Mimo wszystko nie wydałbym 130 PLN na wiertarkę no name - ja mam od 2 lat coś takiego : http://allegro.pl/item262404407_bosc...t_walizka.html i działa dobrze - a to tylko 40 PLN więcej.

  6. #6

    Domyślnie

    Bo chińszczyznę trzeba umieć używać!
    Niezbędnymi akcesoriami są kompresor oraz końcówka do przedmuchiwania (oczywiście chińskie za 300zł) - i bynajmniej nie po to, żeby dbać o narzędzia po każdym użyciu (choć to bardzo by im pomogło, o ile plastikowym zębatkom może cokolwiek pomóc) - ale po to żeby przed oddaniem do reklamacji je porządnie przeczyścić ... wzbudzając współczucie sprzedawcy przy okazji...
    Nie obejdzie się też bez zestawu szczotek do szybkiej wymiany w celu dokończenia tego 30cm otworu fi25, w stropie..
    "O, mój ty nieszczęśniku, zawiodła Cię nasza cudowna wiertareczka..." i czym prędzej dostaniemy nową, ze świeżutkimi plastikowymi zębatkami.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Oj, człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Hm.... a co sądzicie o polskich produktach???
    kupiliśmy w castoramie wkrętarkowiertarkę DEDRA (produkowana w Pruszkowie).... i po jakichś 2 miesiącach sporadycznego używania szlag ją trafił ....po czym zawieźliśmy ją do w/w marketu i wymienili nam na miejscu na inną z tego samego modelu....więc jakby stratni nie jesteśmy....tylko czuję lekki niesmak - czyżby to co polskie było do d.... ?

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Może nie to co Polskie ale niestety to co ...bardzo tanie.
    Cudów nie ma, jakość kosztuje .
    Nawet z gwarancją jest inaczej z markowym produktem , oczywiście są wyjątki. Ale te potwierdzają regułę

  10. #10

    Domyślnie Re: Chińszczyzna!!!!!!

    Cytat Napisał Staszek budowniczy
    Niech nikt nie namawia więcej innych i nie twierdzi że lepiej kupić badziewie tanie którego jak się zepsuje nie będzie żal .
    Dlaczego?
    Otóż dając się ponieść co niektórym opiniom kupiłem tanią wiertarkę w markecie ( 1050 V - 120 PLN) by wywiercić otwory pod puszki i gniazdka elektryczne . Po około 40 otworach wiertarkę szlag trafił .
    Jadę do marketu a tu gość twierdzi że zajechałem wiertarkę , że widać iż jest brudna w środku z pyłu od wiercenia i to stąd.... .
    Grzecznie pytam jak mam wiercic aby się ze ściany nie pyliło - on nie wie .
    Pytam co teraz?
    Gość mi odpowiada że teraz to wiertarka do serwisu który określi czy naprawa w ramach gwarancji czy płatna . Dodał też zaraz że serwis raczej powie że płatna i że będzie mnie kosztowało około 50 PLN.
    Zapytałem skąd wie ,na co odpowiedział że jest tych przypadków sporo . Kiedy będzie można odebrać z serwisu - tak za 2,3 tygodnie
    Zatrzęsło mnie wtedy - za badziewie mam dopłacić 50 pln
    Wkurzyłem się i ...kupiłem Makitę za 700 stów
    Mam do czynienia z masami poziomującymi, jastrychami i w związku z tym mam niebieskiego Boscha - od 12 lat . Zrobiłem nim kilkadziesiąt ton mas i nic- działa jakby był nowy. Natomiast klienci którzy kupowali badziewie z marketów podczas jednej wylewki ( 4-5 ton) zjeżdżali po 2,3 takie urządzenia . I kończyli inwestycję moim narzędziem

    Jaki wniosek - jesteśmy za biedni by kupować badziewie . lepiej wydać ( niestety) naraz kupę kasy ale narzędzia muszą starczyć nam na wiele, wiele lat .
    A inaczej to latamy z reklamacjami , tracimy czas, nerwy i w sumie kupę pieniędzy
    A ja tam mam od dwóch chyba lat wiertarkę z marketu za 50 pln marki Pegasus, chińszczyzna jak nic, no i działa jak dzika. Wiele razy już ją używałem a jakiś czas temu pyknąłem nią całą instalację elektryczną w domu. Jeśli chodzi o wiercenie w suficie to są do kupienia specjalne osłony na wrzeciono wiertarki, ja je używałem i wiertarka jest ok. Znajomy bez takiej osłony to załatwił nawet wiertarkę Black&Decker. Oczywiście nie uważam że tanie wiertarki sa jakieś super extra, ale nie jest tak źle, no chyba że ja miałem szczęście.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    wczoraj kupowaliśmy wiertarki w sklepie. Cała ściana tych cudów, nie znam się, ale były i makity i bosche itd. Na pytanie, które z nich NIE wyprodukowano w chinach pan wskazał 3 sztuki. Z teho jedna z Korei

  12. #12

    Domyślnie

    maym chinszczaka za 150zł ale dokupilismy wiertło za... 80. Małż dziury ogromne wykuł na reku w stropie terrivwa wiertara i wiertło mają sie dobrze.
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Makita wyprodukowana w ...Anglii

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    chyba jednak większość z Was nie łapie tematu
    Dedra nie jest produkowana w Pruszkowie - to Chińszczyzna rozprowadzana przez polska firmę. Ich wiertarki wytrzymują niecały rok i plusem jest gwarancja - dwuletnia ale.... ale często jest tak ze danego asortymentu już po roku nie ma
    Moznaby długo gadać
    Sa wśród kupujących ludzie przedkładający trwałość narzędzi nad cenę
    Sa tez tacy co byle g... kupią jak najtaniej i później dziwią sie ze nawet jednego otworu wykonać nie mogą
    Pamiętam niedawno sytuacje - trzeba było uciąć niespodziankę na budowie - niby nic - zwykły pręt zbrojeniowy, na dodatek gładki z nie karbowany - fi=12, wiec co zrobić jak narzędzia sie nie wzięło? Najbliższy sklep, chińszczyzna za 25 zeta i....cholera - pręt przecięty tylko do 1/3 i smród z silnika
    Od dawna wypowiadam tu swój negatywny osad prawie wszystkiego co chińskie - gdyż dla mnie to badziew nad badziewie
    I tez od dawna mowie ze trzeba rozgraniczyć np. wiertarkę HGW Made in China od wiertarki np. Black & Decker Made in China. Wbrew pozorom np. niby dwie identyczne wiertarki a różnica kolosalna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Noż kurcze...Jareko, byłam przekonana , że to polska firma , do tego 2 lata gwarancji jak mówisz ...cena oczywiście powalała na kolana w porównaniu z Bosch czy Black&Decker.... a że cudów na budowie nie robimy więc kupiliśmy. To taki wyjątek w zasadzie , bo kupując prawie zawsze nastawiamy się na jakość i znane sprawdzone marki....i takie też polecam....faktycznie lepiej dołożyć kilka zeta więcej niż kupić coś co za miesiąc trzeba będzie wymienić na nowe .

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dedry kupiłem krajzege - nie wytrzymuje normalnego użytkowania ale w ciągu gwarancji mam juz kolejna prosto spod igły - nowiusieńka jak sie patrzy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    No , to wychodzi na to, że oni standardowo wymieniają na nowe....nawet do serwisu w naprawę nie przyjmują chyba ....hm ... nie opłaca im się może?

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    No , to wychodzi na to, że oni standardowo wymieniają na nowe....nawet do serwisu w naprawę nie przyjmują chyba ....hm ... nie opłaca im się może?
    pozdrawiam, smoczyca
    bo większość traktuje ten towar by raz na kilka lat coś przyciąć - wtedy wytrzyma
    Moja wyjątkowa niechec zaczęła sie od ich jednorazowych skarpetek ale teraz szlag mnie trafił - z zona wywaliliśmy zabaweczkę Made in China co zmienia sie w pigułkę gwałtu w brzuszku brzdąca jak ja choćby poślini czy tez zje
    Paranoja
    NIGDY WIĘCEJ MADE IN CHINA !!!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    pamiętaj że przepakowanie w UE będzie stanowić o tym, że produkt jest z metką UE
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  20. #20

    Domyślnie

    Kupiłem piłę tarczową dedry , z założenia miałą pociąć tylko blaty do kuchni - niestety przecięła jeden , drugiego nie dała rady . Pomyłka .

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony