dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Stary dom - ocieplenie???

    Witajcie,

    nie wiem czy na forum coś było na ten temat - jeśli tak to podajcie proszę link ponieważ nie mogę znaleźć.

    Ale do rzeczy - zastanawiam się co zrobić:
    dom z 1910 roku, nie jest ocieplony i z tego co wiem konserwator wstępnie nie wyraził zgody na ocieplenie od zewnątrz. W dokumentach jest informacja o możliwości ocieplania od wewnątrz budynku.
    Zastanawiam się jednak czy jest taka konieczność. Budynek posiada tzw. przerwę dylatacyjną (chyba tak się to nazywa). Mamy drewniane okna skrzynkowe, które nie należą do najmniejszych i obecnie nie planujemy wymiany na plastikowe.
    Jeśli dobrze czytam stare plany to wygląda na to, że ściany mają 45 cm.
    Myślałem o wypełnieniu tej przerwy dylatacyjnej jakimś ociepleniem ale nie wiem czy to dobry pomysł.
    Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z takimi sytuacjami, bądź jest w stanie coś podpowiedzieć bo nie mam pomysłu co z tym zrobić :/

    Z góry dzięki za info.
    Pozdrawiam
    Grzegorz

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: Stary dom - ocieplenie???

    Cytat Napisał grehor
    Witajcie,

    nie wiem czy na forum coś było na ten temat - jeśli tak to podajcie proszę link ponieważ nie mogę znaleźć.

    Ale do rzeczy - zastanawiam się co zrobić:
    dom z 1910 roku, nie jest ocieplony i z tego co wiem konserwator wstępnie nie wyraził zgody na ocieplenie od zewnątrz. W dokumentach jest informacja o możliwości ocieplania od wewnątrz budynku.
    Zastanawiam się jednak czy jest taka konieczność. Budynek posiada tzw. przerwę dylatacyjną (chyba tak się to nazywa). Mamy drewniane okna skrzynkowe, które nie należą do najmniejszych i obecnie nie planujemy wymiany na plastikowe.
    Jeśli dobrze czytam stare plany to wygląda na to, że ściany mają 45 cm.
    Myślałem o wypełnieniu tej przerwy dylatacyjnej jakimś ociepleniem ale nie wiem czy to dobry pomysł.
    Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z takimi sytuacjami, bądź jest w stanie coś podpowiedzieć bo nie mam pomysłu co z tym zrobić :/

    Z góry dzięki za info.
    Pozdrawiam
    Grzegorz
    Dylatacje tna budynek prostopadle a nie wzdłuż ściany.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4

    Domyślnie

    rozumiem, że w takim razie nie ma możliwości wypełnienia tej przerwy, czy też przerw czymś co będzie wtłoczone pod ciśnieniem ??

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    jest możliwość, bo prawdopodobnie użyłeś złej nazwy na tą przerwę

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    jest możliwość, bo prawdopodobnie użyłeś złej nazwy na tą przerwę

    he he no tak właściwie o tym nie pomyślałem

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał grehor
    Cytat Napisał Majka
    jest możliwość, bo prawdopodobnie użyłeś złej nazwy na tą przerwę

    he he no tak właściwie o tym nie pomyślałem
    Jeśli ściana jest szczelinowa i byłoby te 8 cm wolnej przestrzeni to jakis to sens ma, jak mniej to nie bardzo.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony