dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie ekipa opozniła sie o dwa i pół miesiąca jakie konsekwencie

    mieli mi dom w stanie surowym skonczyc do konca wrzesnia a oni jeszcze sie gramolą bo murarz nabral w tym czasie dodatkowych prac mam z nim umowe ze czas realizaci moze sie opoznic ze wzgledu na pogode ale pogode w wakacje mieli super jak i równiez teraz nie ma. W umowie nie ma zaznaczonej tzw aneksu ze poniesie konsekwencie ale ja mu chce uciac z 30 tys pare zlotych ze wzgledu na spoznieje mieli postawic dom w 3 miesiace a im sie zeszlo prawie 6.juz nie mówiąc o tym ze zostalem na placu z paletami cegiel a jest ich z 7 palet za kazda placiłem prawie 1000 ,wykonywal tez ciesle zostalo mi z 1,5 metra m3 wiezby dachowej a on do mnie z takim tekstem ze on dobrze wyliczyl tylko za duzo wydaliw tartaku a ja przez nich nie polozyłem dachowki chociaż mialem juz zamówionych dekarzy nie wyjechalem za granice itp poprostu jestem zly .I mam pytanie do was ile byscie mu ucieli gotówki i jakie argumenty mu wysunąć ,może był ktoś w podobnej sytuacji z góry dziękuje za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Rany, jestes zły? Ty masz anielska cierpliwość, ja bym ich udusił Konsekwencje to ty przemysl ale przede wszystkim wlasne zdrowotne. Finansowe to policz sobie według poniesionych nakładów i utraconych korzysci. Niech skoncza co mieli zrobic, a potem przy rozliczeniu zacytujesz im wyniki obliczen.

  3. #3

    Domyślnie

    zależy jak bardzo jesteś zły. Jak trochę zły to trochę im obetnij a jak bardzo zły to bardzo im obetnij.

    A może masz w umowie ile za 1 dzień opóźnienia będziesz im obcinał? To by bardzo ułatwiło obliczenia. stawka za 1dzień x 90 dni =

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam podobnie,również mili zakończyć na początku września,obciełam im mocno a co,wściekły jest jak nie wiem ale ja dużo więcej straciłam,na dachówce,na dekarzach no i opóźnienia mam w montażu okien a i teraz mi nie zamontują bo pogoda się psuje więc ogólnie straty mam duże

  5. #5

    Domyślnie

    No nie! "Bracia i siostry dlaczego w Was tyle jadu do bliźniego?"

    A tak na poważnie to witam w klubie, ja właśnie (czytaj: dopiero) wyrzucam swoich z budowy!. Zakładam sprawę sądową. Powody podobne oraz straty materiałowe i pieniężne.

    Co za życie.

    Życzę zdrowia na następne etapy robót. (Sobie również)

    Pozdrawiam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Dołączam
    Też mieli skończyć do końca września - jest teraz połowa grudnia. Na szczęście mam umowę i 0,5% dziennie za dzień zwłoki.
    Inna kwestia jest taka - jak policzę tak jak jest w umowie 2,5 miecha, to prawie nic nie mam do dopłaty, ale skończy sie to totalną pyskówką, a tego chciałbym uniknąć i nie wiem czy damy radę z żoną ...

    eeechhh

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  7. #7

    Domyślnie

    ale jeżeli tak stoi w umowie....
    Czy jeżeli Ty miałbyś im za coś płacić 0,5%/dzień to czy oni odpuściliby Tobie czy wyegzekwowali swoją kasę?

    ja tylko mam takie pytanie... kiedy zaczynaliście? Bo może mało czasu było?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    ja bym im odliczał za każdy dzień odsetki ustawowe

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    pierwek - jeśli pytanie do mnie : zaczynaliśmy w maju ... Dom parterowy, bez stropów ( no mały nad garażem ).
    Miał tylko robić fundamenty + mury + wieńce. Jeszcze niby ocieplać z zewnątrz fundamenty, ale ten .... /cenzura/ pan już tego nie zrobi - odliczę.
    No to od maja do końca września, to dla niektórych połowa czasu na budowę domu

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  10. #10

    Domyślnie

    nie tu post.sorry

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    zależy jak bardzo jesteś zły. Jak trochę zły to trochę im obetnij a jak bardzo zły to bardzo im obetnij.

    A może masz w umowie ile za 1 dzień opóźnienia będziesz im obcinał? To by bardzo ułatwiło obliczenia. stawka za 1dzień x 90 dni =
    Jak w umowie nie ma kar to może sobie pomrugać co najwyżej...

    Jedyna droga to udowodnić swoje straty (czy utracone korzyści) np. za wynajem mieszkania itp. i na tej podstawie sądzić.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony