dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rura 22 miedź do rozdzielaczy -dobra?

    Witam

    Myślę zrobić tak: że od kotła do naczynia wzbiorczego dać fi 28 w miedzi i dalej to 28 mm rozgałęzić na 2 x po 22 mm. Jedna gałąź do boilera cwu a druga do rozdzielaczy grzejnikowych i podłogówki. Czy te średnice są OK?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    jak robisz kotlownie 2MW to napewno nie - no moze jako rura wzbiorcza zadziala.


    radził bym zrobic zgodnei z projektem - a jak bez to chociaz poszukac materialow odnoscie oporow sprawdzic przewplyw etc


    pozdrawiam
    Piotrek

  4. #4

    Domyślnie

    To jest raczej podyktowane tym że rozdzielacze mają wejście na 1 cal,pompy, zawory czterodrogowy, trójdrogowy również. Przejściówki tzn złączki z gwintem zewn i wewn 1 calowym do miedzi sa dla średnic 22 i 28 mm
    A kotłownia standardzik jakies 20-25 kW na ekogroch. A projektu ni ma.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie Re: Rura 22 miedź do rozdzielaczy -dobra?

    Cytat Napisał I.W.
    Witam

    Myślę zrobić tak: że od kotła do naczynia wzbiorczego dać fi 28 w miedzi i dalej to 28 mm rozgałęzić na 2 x po 22 mm. Jedna gałąź do boilera cwu a druga do rozdzielaczy grzejnikowych i podłogówki. Czy te średnice są OK?
    ja mam od kotła zrobione na ocynku, potem za pompami do rozdzielaczy jest rura miedziana fi 22 ( również na poddasze ) , rura wzbiorcza musi być przed wszystkimi pompami i zaworami, nie powinna miec więcej niż 3 - 4 kolanka .
    Też zrobione "na olo" bez projektu i działa już 2 lata bez zastrzezen.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony