dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie sprzedaje mieszkanie-kupujacy chce nizsza kwote na umowie

    Zgodził sie na proponowana przeze mnie, ale formalnie, czyli w akcie notarialnym chce wpisac niższą. Moze jestem naiwna, ale w jakim celu on to chce zrobic, czy to nie jest podejrzane? Wszystko juz umowione a tu taki warunek. Na reszte chce abysmy zawarli umowe miedzy nami. Ale w razie czego czy taka umowa bedzie respektowana? Jak sie ustrzec przed niezaplaceniem mi tej pozostałości.
    Jestem podstawiona pod sciana i chyba bede sie musiala na to zgodzic. Prosze o porade w tej kwestii.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pomijajac "niezgodność z prawem", to sa jeszcze dodatkowe aspekty:
    - US może zakwestionować cenę, ale w tym przypadku raczej obciaża to sprzedającego.
    - W przypadku sprzedaży tego mieszkania przed upływem "czasu ustawowego" - możesz zapłacić wyzsza kwote podatku dochodowego.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Jeżeli jest nieuczciwy to potem możesz nie zobaczyć różnicy między tym co jest w akcie a tym co będzie na koncie - bo na jakiej podstawie.
    Poza tym właśnie - podatki, podatki

  4. #4

    Domyślnie

    Kod:
    Wszystko juz umowione a tu taki warunek.
    Jesli wszystko było umówione,a teraz zaczynają się kombinacje,to sprawa jest śliska.

  5. #5

    Domyślnie

    wiem że śliska, nie cierpie śliskich rzeczy
    Ale mam juz ekipa która wykańcza moj domek, pieniądze ze sprzedazy mieszkania sa wlasnie na to. jesli nie sprzedam teraz to potem licho wie jak dlugo bede czekala na kolejnego kupca. Buuuuuu
    Podatki mowicie? a ja wlasnie licz na to ze takowego nie zapłace - pieniadze pojda na inne lokum (wykonczenie mieszkania i częściowa spłate kredytu), podobno w tym przypadku podatku nie musze płacić.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Źle odczytałem. Jeśli Ty jesteś sprzedajacym, to niczego nie rozumiem
    Bo w zasadzie kupujący nie ma praktycznie interesu w tym aby zaniżać wartość transakcji - wręcz przeciwnie działa na swoja szkode.
    Mozliwość jest jeszcze jedna - OSZUSTWO , może (w zgodzie z prawem) zapłacić tylko tyle, na ile opiewa umowa.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Chyba zawsze jest podatek od czynności cywilnoprawnych, który z tego co pamiętam stanowi jakiś tam % kwoty na umowie.

    Nie piszesz jaka to jest różnica w kwocie uzgodnionej a kwocie na umowę. Tysiąc czy 100 tysięcy? Od tego też sporo może zależeć, chociażby wspomniane już przyczepienie się US do transakcji.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Mozliwość jest jeszcze jedna - OSZUSTWO , może (w zgodzie z prawem) zapłacić tylko tyle, na ile opiewa umowa.
    Dokładnie tak jak pisałem. Jedynie co można zrobić, aby się lekko zabezpieczyć, to zażądać wpłaty różnicy kwot przez kupującego PRZED spisanie aktu. Jeżeli kupujący jest zdecydowany, ale zdecydowanie chce obniżyć kwotę na umowie, to może pójdzie na to. Dzięki temu po podpisaniu umowy będzie Ci winien jeszcze tylko tyle, ile jest na umowie. Czyli suma sumarum wszystko będzie się zgadzać

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ale to juz "pachnie" spiskiem
    No chyba, ze ta wpłata gotówkowa - bez świadków.
    Ryzykowna "impreza"
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie Hmmmmmmm

    No rzeczywiscie ciekawe... Podatek od czynnosci cywilno-prawnych placi kupujacy i to wlasnie jego wysokosc moze zakwestionowac US. Czyli w razie czego to jest jego problem. Jesli facet bierze kredyt, to tez zanizona wartosc dziala na jego niekorzysc. Moze facet ma kase z lewego miejsca i nie chce, zeby US przyczepil sie, skad ma taka kwote. Naprawde dziwna sprawa. Ja bym sie zapytala notariusza. Oni juz niejedno widzieli. No chyba najbardziej prawdopodobne jest, ze po wyjsciu od notariusza przeleje Ci taka kwote jak na akcie notarialnym, no niby dlaczego mialby placic wiecej? Lepiej moze poczekac na innego kupca, niz tak sie wladowac.

  11. #11

    Domyślnie

    Sprawa dla mnie jest śliska jak pisałem,ale skoro Tobie bardzo zależy,to zrób tak ,by ten kupujący przelał Ci kwotę której nie będzie na akcie przed podpisaniem aktu.Ty będziesz miała kasę,a on zaniżoną wartość na akcie i po sprawie.
    Tylko trzeba wymyślić jakiś sensowny opis transakcji jeśli to będzie przelew.Najlepiej jeśli gotówka i bez pokwitowania......niestety nie wygląda to sympatycznie,ale jeśli on chce mieć coś,to niech też coś da od siebie.....

  12. #12

    Domyślnie

    Pewnie chce zaoszczedzic na podatku i oplatach. Jak zalezy ci na szybkim sprzedaniu to umow sie z nim ze opuscisz mu o te 2% ceny ale na umowie wpiszcie normalna kwote i po problemie.

  13. #13

    Domyślnie

    dzieki serdeczne-na was zawsze mozna liczyc
    Wiec tak - mowimy o kwocie roznicy w wysokosci 30 tys. mieszkanie po obnizeniu tej kwoty nie bedzie podpadająco nisko sprzedane wiec moze US sie nie doczepi. Podatek PCC jest od kwoty, ale kurcze gosc wygląda na szmalownego, nie sądze aby tu szukał "oszczednosci". Bardziej pradopodobna jest teza z "lewymi dochodami".
    Do notariusza za godzine a ja w krzakach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony