dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Czy ktos uzywal osuszacza?

    Zastanawiam sie nad wynajeciem osuszacza, by przyspieszyc nieco schniecie tynkow i posadzek. Ciekawi mnie czy to sie sprawdza. Czy ktos uzywal osuszacza? Jesli tak, to o jakiej wydajnosci i jak dlugo trwalo suszenie budynku przy jego uzyciu? Czy to ma sens i sie oplaca?
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Bardziej mnie interesuje informacja ile czasu trwa suszenie. Chcialbym sie zorientowac w kosztach.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  4. #4

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimbelt
    Bardziej mnie interesuje informacja ile czasu trwa suszenie. Chcialbym sie zorientowac w kosztach.
    A podałeś jakieś informacje, które będą pomocne do przygotowania kosztorysu:
    - jakie tynki
    - jakie grube
    - jak dużo
    - etc

  6. #6

    Domyślnie Re: Czy ktos uzywal osuszacza?

    Cytat Napisał bimbelt
    Zastanawiam sie nad wynajeciem osuszacza, by przyspieszyc nieco schniecie tynkow i posadzek. Ciekawi mnie czy to sie sprawdza. Czy ktos uzywal osuszacza? Jesli tak, to o jakiej wydajnosci i jak dlugo trwalo suszenie budynku przy jego uzyciu? Czy to ma sens i sie oplaca?
    Hm, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi Ja właśnie mam za sobą dwa tygodnie pracy osuszaczy kondensacyjnych. Osiem suszarek i trzy wentylatory pracowały non stop. Miałem wyjściowo 5,5-6,5% wilgotności wylewek, tynki suche, dokładnie nie wiem ile miały, wilgotność powietrza ok 45%. W ciągu dwóch tygodni wylałem ok 250l wody Wydaje się, że to masa, ale wylewki spadły tylko do 2,5-3,5% Sprzęt zwróciłem gdyż są to horrendalne koszty. Przy takiej kubaturze jak moja firma wyliczyła mi sprzętu za ok 190zł netto za dobę. Jeśli komuś niesamowicie się spieszy i nie liczy kasy to może sobie zafundować tą przyjemność. Ja mam gdzie mieszkać więc wolę tą kasę przehulac Aha, nie podaje nazwy firmy, ale to niemiecka jakość w biznesie - ma swoją cenę, a jej klienci to firmy zalane/spalone i towarzystwa ubezpieczeniowe.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał bimbelt
    Bardziej mnie interesuje informacja ile czasu trwa suszenie. Chcialbym sie zorientowac w kosztach.
    A podałeś jakieś informacje, które będą pomocne do przygotowania kosztorysu:
    - jakie tynki
    - jakie grube
    - jak dużo
    - etc
    Tynki cementowo wapienne - grubosci roznej - 1-3cm, ukladane w polowie pazdziernika. Posadzki 6-7cm wylewane jakies 20 dni temu. Tynkow jakies 600m2, posadzek ok. 200m2.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  9. #9

    Domyślnie

    na allegro mozna znalezc osuszacze powiedzmy domowe. Koszt kilka setek.Mam takie 2 szt. Pracowały non stop 3 m-ce. Początkowo 2x dziennie wylewałem ok 10 l. teraz odpalam jak widze wilgoć na oknie. 5l zbiera maszyna w pare godzin. zaznaczam ze wcześniej dom 0,5 roku był wietrzony po pracach mokrych (tynki, wylewki).

  10. #10

    Domyślnie

    Witajcie.
    Ja miałam robione tynki pod koniec pażdziernika, a posadzki w połowie listopada (maszynowe). Nie uzywałam wgóle osuszaczy, tylko wypozyczyłam nagrzewnicę. Codziennie było grzanie i wietrzenie, grzanie i wietrzenie, i tak w kółko. Mogę powiedzieć, że dzisiaj ściany są suche w 95% a podłogi dla laika są już suche, ale jaka jest ich prawdziwa wilgotność, to sie dopiero okaże. Na dniach będę miała zamontowane kaloryfery, to zacznę grzać całą parą i wtedy(mam nadzieję) wszystko doschnie do końca. Bo......muszę się wprowadzić do końca marca
    Pozdrawiam.
    Domil2

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Używałem przed kładzeniem parkietu, generalnie po tygodniu działania 2 maszyn w domu zupełnie nie było czuć wilgoci (a wcześniej pon wejściu był lekki zaduch)

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kirkris
    Używałem przed kładzeniem parkietu, generalnie po tygodniu działania 2 maszyn w domu zupełnie nie było czuć wilgoci (a wcześniej pon wejściu był lekki zaduch)
    Ale to nie znaczy, że wylewka/ściany były suche Robiłeś pomiar? Osuszacz ściąga wilgoć z powietrza i dlatego w nim najszybciej widać efekty. Natomiast wilgoć ze ścian i podłóg powoli nawilża to osuszone powietrze i zaś do suszarki...

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam odpalone ogrzewanie, a jak jestem na budowie, to wlaczam dodatkowo nagrzewnice. Dzisiaj zamontowałem tez wkład kominkowy, wiec bedzie kolejne zrodlo ciepla. Niby po odpaleniu ogrzewania schnie mi szybciej. Ciekaw jestem czy osuszacz jest mi w stanie przyspieszyc suszenie.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimbelt
    Ja mam odpalone ogrzewanie, a jak jestem na budowie, to wlaczam dodatkowo nagrzewnice. Dzisiaj zamontowałem tez wkład kominkowy, wiec bedzie kolejne zrodlo ciepla. Niby po odpaleniu ogrzewania schnie mi szybciej. Ciekaw jestem czy osuszacz jest mi w stanie przyspieszyc suszenie.
    Oczywiście, że jest. Zaletą osuszaczy jest też to, że nie wymagają przesadnego dogrzewania pomieszczeń. Firma, która mi swiadczyła ta usługe twierdziła, ze 16-18 stC wystarczy.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam

    U mnie pracowały osuszacze kondensacyjne i naprawdę to działa. Tylko nie baw się w jakieś z allegro za 500zł, konkretny osuszacz kosztuje koło 8tys model nazywa sie chyba QBD250 ,ilość ich jaką trzeba zastosować przelicza się w/g kubatury. u mnie na pow. 100m2 i wys,2.6m pracował 1osuszacz i kilka wentylatorów.
    Osuszacz taki działa na prostej zasadzie, jest tam chlodnica ktory schładza powietrze do punktu rosy a jak wiadomo wtedy wytrąca się woda, i powoli zaczyna kapać bardzo ważne są wentylatory któy wymuszają ruch powietrza bez nich sam osuszacz mało da, i bardzo ważne musisz wszstko szczelnie pozamykać. Kiedy powietrze zaczyna się osuszać to w/g zasady że wiglość dąży do wyrównania się , wszytko co styka się tym osuszonym powietrzem zacznie oddwac wilgoć do powietrza, czyli ,ściany tynki itd.
    Ale co zauważyłem, kiedy zrobiono mi wylewki i po 10 dniach wastawiłem ten osuszacz zaczęły mi pękać , wg/ powodem było szybkie odprowadzenie wody z wylewek. Tak więc można jaknajbardziej używać osuszacza ale w/g mnie nie wcześniej niż po 30 dniach.
    Nie używa się nagrzewnic na gaz bo one grzeją ale także wytwarzają parę wodną i podnoszą wilgoć powietrza.
    Tynki gipsowe i gładzie także nie można suszyć przez temp. ponieważ na wierzchu zrobi się skorupka suchego materiału a to co głębiej będzie oddwać wolniej wilgoć.


    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Cytat Napisał kirkris
    Używałem przed kładzeniem parkietu, generalnie po tygodniu działania 2 maszyn w domu zupełnie nie było czuć wilgoci (a wcześniej pon wejściu był lekki zaduch)
    Ale to nie znaczy, że wylewka/ściany były suche Robiłeś pomiar? Osuszacz ściąga wilgoć z powietrza i dlatego w nim najszybciej widać efekty. Natomiast wilgoć ze ścian i podłóg powoli nawilża to osuszone powietrze i zaś do suszarki...
    robiłem pomiary wylewek i zadziałało. Inaczej nie chcieli połozyć mi podłóg

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony