dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprikon_ie

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie Dom Katarzyny i Jakuba (Dom w Koniczynce 4)

    Powitać,

    Tutaj proszę wpisywać komentarze jak i pytania dotyczące budowy.


    Pozdrawiam Jakub

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MAJRA
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Witam jestem pierwszym gościem

    Piękny domek budujecie - wygląda jak rezydencja .
    Na pierszy rzut oka jest jak domek bliźniaczy, a w środeczku niespodzianka dwie różne układem i wielkością części.

    My również budujemy domek dwurodzinny i tak samo jest to projekt z Archonu ( ale nasz jest mniej reprezentacyjny ).

    Pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Jestem właścicielką budującej się koniczynki 2g - namawiam do czytania dzienników innych Koniczynek, bo ten projekt niestety ma sporo błędów. Ja walczę teraz z trójkątnymi oknami
    Co do Waszych zmian to mam jedną uwagę - nie zmniejszałabym dolnej łazienki - kotłownia jest naprawdę duża i miejsca na piec z podajnikiem wystarczy. My kotłownię zmniejszyliśmy. No chyba, że powstałe pomieszczenie ma służyć za magazyn opału - ale tu bym się mocno zastanowiłą, bo ekogroszek sprzedają w woreczkach i zawsze można podjechać co jakiś czas i sobie dokupić.
    Proponuję pomyśleć nad wykopaniem piwniczki pod schodami - super sprawa. W razie pytań służę pomocą
    Pozdrawiam
    Kasia

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprikon_ie

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiaa256
    Witam serdecznie
    Jestem właścicielką budującej się koniczynki 2g - namawiam do czytania dzienników innych Koniczynek, bo ten projekt niestety ma sporo błędów. Ja walczę teraz z trójkątnymi oknami
    Co do Waszych zmian to mam jedną uwagę - nie zmniejszałabym dolnej łazienki - kotłownia jest naprawdę duża i miejsca na piec z podajnikiem wystarczy. My kotłownię zmniejszyliśmy. No chyba, że powstałe pomieszczenie ma służyć za magazyn opału - ale tu bym się mocno zastanowiła, bo eko-groszek sprzedają w woreczkach i zawsze można podjechać, co jakiś czas i sobie dokupić.
    Proponuję pomyśleć nad wykopaniem piwniczki pod schodami - super sprawa. W razie pytań służę pomocą
    Pozdrawiam
    Kasia
    Pozdrawiam

    Jeżeli chodzi o tą łazienkę na dole to sprawa jest taka, że oprócz pieca gazowego, który jest w pomieszczeniu gospodarczym, chcemy do ogrzewania domu użyć pieca na „eko-groszek” (z możliwością spalania miału, itd.).
    Obydwa piece nie mogą znajdować się w tym samym pomieszczeniu. Po za tym w pomieszczeniu gospodarczym chcę wstawić całą pralnie i suszarnie i nie chciałbym, by sadza miała możliwość się osadzać na ubraniach. A w przyszłości będą dwie łazienki na pierwszym piętrze (w tej większej części).

    Co do błędów, żaden projekt nie jest ich pozbawiony. Dziękuje za radę o oknach.

    Chęcią odwiedziłbym czyjąś koniczynkę, ale nie wiem czy ktoś buduje się w okolicach Krakowa.

    Pozdrawiam
    Jakub

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MAJRA
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Witam

    Widzę, że nabieracie rozpędu, fajnie coś zaczyna się dziać

    Będę podglądała dalsze postępy

    Pozdrawiam i życzę szybkiej i bezproblemowej budowy

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprikon_ie

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Zapodziała mi się płyta ze zdjęciami i nie zrobiłem kopii zapasowej i po temu nie mogę wkleić zdjęć jak tylko dojdzie druga na pewno powklejam zdjęcia.

    Przepraszam wszystkich zainteresowanych!

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprikon_ie

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Znalazłem płyte i dodałem zdjęcia! reszta na nieszczęście będzie w sierpniu jak wrócę do kraju!

  8. #8

    Domyślnie

    WITAM
    piękny domek budujecie . my podobnie jak wy podzielilismy na dwie czesci. jedna wieksza - nasza i mniejsza rodzicow. nasz projekcik tez jest z archonu ale zmiany nasze
    jeszcze raz napisze ze wasz domek jest sliczny i napewno bede zaglądać

  9. #9

    Domyślnie

    Przepraszam, pomyliłam komentarze z dziennikiem.
    Sliczny domek, życze powodzenia i zapraszam do mojej lektury.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    No proszę proszę - fajnie już Wasza Koniczynka wyglada. Tempo macie imponujące.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprikon_ie

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Plan jest prosty zrobić zanim dzidzia się pokarze na świecie czyli przed lipcem!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    O to macie mało czasu, a niestety co nagle to po diable. Życzę Wam, żeby roboty szły sprawnie i bez poslizgów. No i najważniejsze - gratuluje powiększenia rodziny U nas maluszek ma się urodzić na przełomie sierpnia i września

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprikon_ie

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Wiem, że z terminami i niektórymi robotami musimy poczekać i przemyśleć. Ale jak mówię czas nas goni, ale nie wszystko musi być wykończone by się wprowadzić i robić sobie je powoli kiedy będziemy tam mieszkać. Najważniejsze to łazienka, kuchnia, sypialnia, salon i garderoba.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Niby masz rację, ale starajcie się wykończyć tak dużo jak tylko się da - my wprowadzilismy się zanim wszystko skończyliśmy i teraz po 2 miesiącach mieszkania nadal nie mam luster w łazienkach, w sobotą mąż wreszcie pomalował kominek i ostatnia ścianę w salonie. Górna łazienka ma jeszcze sufit do zrobienia - jakieś zaprawki zostały, bidet i umywalka do dzisiaj nie podłączone, listwy na holu na górze nie przykręcone. Brakuje jeszcze kilka gniazdek i włączników, bo nie ma czasu pojechać do hurtowni i domówić Mogłabym jeszcze długo wymieniać - jedno jest pewne - po przeprowadzce już się nie chce nic robić. Zresztą mieszkanie sprzedawałam z nieprzykręconą listwą podłogową - listwa leżała 7 lat i czekała na przykręcenie

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprikon_ie

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Ja nie mam tak łatwo ja mam bacik nad sobą ukochany mój bo małżonka jest taka że wyciśnie ze mnie siódme poty by wykończyć.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja też tak myslałam, ale teraz sama mam juz dosyc kurzu, pyłu i widoku narzędzi. Już nie naciskam, czasem coś bąknę pod nosem, że może by się przydało zrobić, ale nie naciskam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony