dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie Komentarze-"Dom za rogiem" Marty i Radka

    Witam,

    Jeśli macie dla nas jakieś komentarze, rady, uwagi albo pytania -
    Zapraszamy!!!

    Pozdrawiam,
    Marta

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Biorę się za czytanie Waszego dzienniczka

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mallyna

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam!
    Również zaczynam budowę domu "za rogiem" w przyszłym roku moja historia jest bardzo podobna, te same terminy szukania działki, też z problemami. nasza była budowlana, ale z linią niskiego napięcia przecinającą ją po przekątnej. musieliśmy kombinować z jej przebudową, ale się udało i wcale nie tak drogo. kupiliśmy ją okazyjnie, bo to obniżało jej wartość. ale zliczając koszt zakupu i przebudowy linii i tak zaoszczędziliśmy 30.000zł teraz szukam pomysłów na kosztorys, potrzebny do banku. te koszty przedstawione przez Panią o koszty robocizny, tak?
    My zmienilismy tylko: taras będzie od strony prawej (zachód) a nie z tyłu, okno dachowe w łazience zamiast kukułki.
    Pozwolenie na budowę dostaliśmy 12.12 ( moje urodzinki)
    Życzę powodzenia i gratuluję wspaniałych dzieciaczków. będę śledzić etapy budowy
    Pozdrawiam

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał mallyna
    Witam!
    Również zaczynam budowę domu "za rogiem" w przyszłym roku moja historia jest bardzo podobna, te same terminy szukania działki, też z problemami. nasza była budowlana, ale z linią niskiego napięcia przecinającą ją po przekątnej. musieliśmy kombinować z jej przebudową, ale się udało i wcale nie tak drogo. kupiliśmy ją okazyjnie, bo to obniżało jej wartość. ale zliczając koszt zakupu i przebudowy linii i tak zaoszczędziliśmy 30.000zł teraz szukam pomysłów na kosztorys, potrzebny do banku. te koszty przedstawione przez Panią o koszty robocizny, tak?
    My zmienilismy tylko: taras będzie od strony prawej (zachód) a nie z tyłu, okno dachowe w łazience zamiast kukułki.
    Pozwolenie na budowę dostaliśmy 12.12 ( moje urodzinki)
    Życzę powodzenia i gratuluję wspaniałych dzieciaczków. będę śledzić etapy budowy
    Pozdrawiam
    Witam!
    Cieszę się że jest Nas tak dużo
    My ciągle czekamy na pozwolenie na budowę. W międzyczasie właśnie szukamy wykonawców, mój mąż zamówił drewno w tartaku (będzie do odbioru po koniec stycznia - możemy je na szczęście przechować w stodole u ludzi od których kupiliśmy działkę)

    Jeśli chodzi o koszty - tak to jest robocizna (łącznie z koparką u ułożeniem dachu).

    W międzyczasie kolega z pracy polecił nam swojego wykonawcę, który wycenił nam tez robociznę na 56 tysięcy. Mój mąż jedzie dziś obejrzeć jego 2 budowy i jeśli nie będzie zastrzeżeń to pewnie się zdecydujemy na współpracę z tym właśnie gościem.

    Wszystkiego dobrego z okazji Świąt i budowy pełną parą w Nowym Roku

    A jeśli jeszcze tego nie znacie to polecam to forum:
    http://forum.muratordom.pl/czy-ktos-...ghlight=rogiem

    tam jest więcej takich entuzjastów

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Życzę Wam nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych Świąt!


  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mallyna

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Również życzę wesołych, spokojnych, rodzinnych Świąt oraz wszelkiej pomyslności i bezproblemowej budowy wymarzonych domków w Nowym 2008 Roku!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    Witam
    Ja również będę tu zaglądać, nie buduję wprawdzie domu za rogiem, ale całkiem podobny - projekt indywidualny, dach dwuspadowy z garażem - pow. uzytkowa 140m. Działkę kupiliśmy w kwietniu 2007r. i zeszły rok to ta lubiana papierologia...Zaczynamy na wiosnę a teraz walczymy z bankami (kredyt).

    Pozdrawiam i trzymam kciuki

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mallyna

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku!
    Mam małą prośbę...Jeżeli to nie kłopot i macie już wyliczenia, to byłabym wdzięczna za informacje o kosztach materiałów na fundamenty. Dziękuję z góry.
    pozdrowionka

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Witam,

    Jeszcze nie mamy, ale właśnie wczoraj późnym wieczorem przy kuchennym stole zastanawialiśmy się ile musimy mieć pieniędzy na fundamenty i będziemy robić wyliczenia, bo mój mąż chce złożyć zamówienie w hurtowni zanim wybuchnie szał wiosenny. Jak tylko będę miała te dane to umieszczę w dzienniku - będzie co porównywać

    Pozdrawiam!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Widzę, że przygotowania do budowy ruszyły pełną parą
    Nic się nie przejmuj, że nie widujesz męża, pomyśl raczej o tych późniejszych wieczorach przy kominku z mężusiem w nowym domku
    Powodzenia

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mallyna

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Życzę powodzenia w walce ze Starostwem
    Podpowiem, że po ok. miesiącu od wydania trzeba iść do starostwa z decyzją zezwalającą na budowę, żeby postawili pieczątkę, że decyzja się uprawomocniła (nam to wczoraj uświadomił kierownik-zapomnięlismy o tym). przy okazji można też zarejestrować dziennik budowy (czeka się na niego chyba 3 dni) i oddać go kierownikowi, który musi złożyć oświadczenie.

    Jeżeli chodzi o Energę, to nam również powiedziano, że musimy zaczekać 9 m-cy na stałe podłączenie prądu (9m-cy od chwili zapłacenia chyba 900zł).
    Niestety nie opłaca się robic podłączenia tymczasowego, bo wtchodzi drożej. Znajomy podpowiedził nam żebyśmy (tak jak on) kupili agregat. kosztuje 1500zł, a zużycie paliwa nie jest takie duże, jakby się mogło wydawać.

    Jejku, jak u nas się zacznie ta cała budowa, to też nie będziemy się często widywać z narzeczonym tylko obiad i spanie lub kolacja i spanie

  12. #12

    Domyślnie

    Witaj,

    Ogólnie powodzenia życzę.
    Dużo mocnych nerwów, wytrwałości, tanich materiałów i wykonawców, dobrej pogody w momentach kluczowych, pogody ducha, taniego kredytu ....

    Fajny projekt wybraliście, jest na prawdę super, szczególnie po "dobrych" zmianach adaptacyjnych

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krupiarz
    Witaj,

    Ogólnie powodzenia życzę.
    Dużo mocnych nerwów, wytrwałości, tanich materiałów i wykonawców, dobrej pogody w momentach kluczowych, pogody ducha, taniego kredytu ....

    Fajny projekt wybraliście, jest na prawdę super, szczególnie po "dobrych" zmianach adaptacyjnych

    Pozdrawiam
    Dzięki Krupiarz
    Mam nadzieję, że za jakis czas my też pochwalimy sie naszym domkiem przed tymi co dopiero będą zaczynać z nim przygodę.
    Dużo korzystamy z doświadczeń opisanych przez weteranów "rogowiczów" a najlepsze jest to, że tak wiele życzliwych porad można tu zasięgnąć.
    Kto wie może przy takim powodzeniu architekci wymyślą jakiś wariant 110b ?
    Swoją drogą gdyby przejrzeli zainicjowane przez Ciebie forum - pewnie powstałby projekt idealny!

    Pozdrawiam!

  14. #14

    Domyślnie

    Hej,

    Oni to forum przeglądali i przeglądają. To wiem na pewno.
    Tylko z części rad forumowiczów skorzystali opracowując kolejny wariant domu. Dlaczego? Nie wiem. Może liczą że każdy zrobi te zmiany sobie na etapie adaptacji. Ale nie każdy korzysta z internetu, nie każdy zasięgnie i przeczyta doświadczenia i porady innych.
    Wielu zbuduje go zgodnie z projektem, a wprowadzając kilka niekosztownych zmian znacznie można polepszyć funkcjonalność (ta i tak nie jest najgorsza, obiektywnie nie ma co narzekać

    Forum ogólnie to rzeczywiście super sprawa, kopalnia wiedzy. Budując dom kupę czasu spędziłem przeglądając interesujące mnie wątki. Sporo ekip mialem z polecenia przez forum.
    Akurat w moim przypadku i doświadczeń w budowaniu mojego domu i zmian w projekcie to wiele z forum nie skorzystałem bo ... byłem jednym z pierwszych. Mając to na uwadze oraz to że budowlańcem nie jestem ogólnie wyszło zaskakująco dobrze.
    Wy jesteście w o wiele lepszej sytuacji.

    Raz jeszcze powodzenia
    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mallyna

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Gratulacje!!!!
    Myslę że mury będą rosły tak szybko jak ciasto na pączki

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    hURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!
    Moje gratulki z okazji pozwolenia!!!!
    no to teraz się zacznie budowanie
    kiedy pierwsze wbicie łopaty??

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Moje gratulacje z powodu pozwolenia. Oby mury pieły sie do góry
    Będę uwaznie czytał wasz dziennik, bo sam jestem w prawie tym samym miejscu co wy. Nie nie do końca, ale tez na poczatku budowy. Będę wam gorąco kibicował.
    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cześć ,

    Cieszę się z wszystkich wpisów jakie robicie do naszego dziennika
    Dzięki za ciepłe słowa i wspieranie się nawzajem

    Pozdrawiam wszystkich i również zyczę powodzenia w realizacji planów.

    U nas na razie się nic nie dzieje. Powoli zbieramy sie, żeby pójść do banku - dać się im troszkę oskubać w zamian za gotówkę jak jest nam potrzebna, żeby ruszyć z budową no i czekamy na wiosnę - wtedy mam nadzieję będzie o czym pisać ... i wymieniać sie doświadczeniami

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Widzę, że zaczyna rozkręcać się Wasza budowa - kończycie papierologię i zaczyna się to co tygrysy lubią najbardziej - BUDOWA!!!!!!!
    Trochę Wam zazdroszczę i z łezką w oku wspominam swoje własne zmagania.
    Będę trzymał kciuki i śledziła Wasz dziennik

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mallyna

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Marto,
    wniosek o rozpoczęcie budowy musi być podpisany przez Waszego kierownika budowy. Ale przed tym musicie mieć zarejestrowany dziennik budowy i oświadczenie, że ten i ten jest Waszym kierownikiem. Jak na pozwoleniu postawią Wam pieczątkę to idźcie z nim do swojego kierownika i on resztę powinien załatwić.
    To tak dla przypomnienie Sami niedawno przez to przechodziliśmy
    Pozdrowionka

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony