dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 99
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie pękł mi wkład kominkowy !

    witam
    od 2 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem wkładu kominkowego b1 lux (palilem w nim okolo 5 razy) do dzisiaj kiedy to niedlugo porozpaleniu uslyszalem trzask podobny do tłuczenia szyby okazalo sie ze pękła tylna płyta kominek byl kupiony w castoramie wiec zadzwonilem tam i powiedziano mi ze spiszą protokol rekamacji i wszystko bedzie zalatwiac importer tych kominków czyli parkanex zaciekawiony sprawa zajzalem w papiery ktore byly w kominku okazalo sie ze jest tam gwarancja owego importera w której zapisane jest ze tylna płyta niepodlega gwarancji zadzwonilem do tej firmy i okazalo sie ze faktycznie tak jest. Pytanie brzmi czemu ta płyta pękła nowa kosztuje 120 zł ale chciałbym towar z gwarancją a skoro w zestawie niejest objeta gwarancja to nowa tez niebedzie niewiem czy jest zgodne z prawem srzedawanie towaru bez gwarancji, czuje sie oszukany poniewaz niezostałem w castoramie poinfomowany o tym ze jeden z podstawowych elementów niejest objety gwarancja najchetniej bym zwrócił sprzet który dlamnie jest bezuzyteczny poniewaz strach w nim palic co mozna w takiej sprawie zrobic ????

  2. #2

    Domyślnie

    to jest przestroga przed kominkami z marketu za <1000zl.
    To jest igranie z ogniem - kominek to nie są żarty. Do kominka trzeba mieć 100% zaufanie. Jakże często będziemy przecież rozpalać kominek na maxa , po czym udamy się spać. Co będzie jak taki tani i tandetny kominek pęknie w środku nocy ?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    raczej nie potrzeba mi była taka opinia i tak mam doła

    Proszę o fachwą odpowiedz

    Na marginesie z tej szczeliny się nie dymiło
    Kominków takich sprzedaję się tam dużo i więc mam cichą nadzieje że to tylko u mnie taki pechowy ten kominek, choć strachu mi narobił

  4. #4

    Domyślnie

    Zareklamuj ten kominek w castoramie podejrzewam że nie bedziesz miał problemów z wymiana tej płyty na nowa. Ja nigdy nie miałem tam problemów z wadliwym towarem, a to co pisze w tej gwaracji nie jest raczej zgodne z prawem bo gwaracji podlega cały produkt a nie jego wybrane elementy. Sprawdz sobie jeszcze w instrukcji czy ten wkład jest przewidziany do ciągłego palenia.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    raczej nie potrzeba mi była taka opinia i tak mam doła

    Proszę o fachwą odpowiedz
    Idź i kup porządny kominek i problem zniknie - koniecznie taki w którym można palić 24h na dobę
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  6. #6

    Domyślnie

    Poza gwarancją jest jeszcze wynikająca z kodeksu cywilnego Rękojmia Sprzedawcy - obowiązuje przez rok. Spróbuj wykorzystać ten sposób i niech się martwi Castorama.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    niby w castoramie powiedzieli mi że owszem wymienią mi tą płyte, dziś się tam wybieram, ale ja nadal będę nie spokojna że ta płyta może w każdej chwili pęknąć a ja już muszę w przeciągu max 3 miesięcy ten kominek zabudować
    aha kominek jest do ciągłego palenia

  8. #8

    Domyślnie

    Gwarancji może nie być wogóle. Idz do Castoramy i zgłoś reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową. W tym przypadku nie ma wyjątków i masz dwa lata.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurek_Z
    Poza gwarancją jest jeszcze wynikająca z kodeksu cywilnego Rękojmia Sprzedawcy - obowiązuje przez rok. Spróbuj wykorzystać ten sposób i niech się martwi Castorama.
    Dzisiaj nazywa się to niezgodność towaru z umową.
    Reklamuj towar w Castoramie, ale nie z tytułu gwarancji (gwarancję daje producent i może w warunkach napisać co mu się podoba) tylko właśnie z tytułu niezgodności towaru z umową. Odpowiedzialność z tego tytułu ponosi sklep przez dwa lata od daty sprzedaży (przez pierwsze pół roku domniemywa się, że wada była w towarze, później nabywca powinien to udowodnić). W Castoramie nie ma raczej problemów z reklamacjami, tak że życzę powodzenia.
    Z uprzedzeniami co do marketów nie dyskutuję

  10. #10

    Domyślnie

    Używaj kropek, przecinków i dużych liter, będzie łatwiej przeczytać.
    Jak rozumiem problem i wzburzenie ale odrobinę interpunkcji nie zawadzi.
    PS. Zwyczajowo nie reaguję na błędy i interpunkcję ale to już mnie szarpnęło - niechlujstwo językowe.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    Dziękuje za nazwanie rzeczy po imieniu
    ale niezgodność towaru z umową to znaczy że w castoramie nie poinformowano mnie o tym że płyta nie podlega gwarancji

    Cypek
    jakoś używanie kropek, przecinków i dużych liter nie było moim celem w tej wypowiedzi
    moim celem było dowiedzenie się jakie mam prawa przy zwrocie lub czemu pękła mi ta płyta, a ty nie odpowiedziałeś mi na żadne, tylko mnie zgoniłeś o interpunkcji pytam po co?! a może nie odpowiadaj, takie pytanie retoryczne

  12. #12

    Domyślnie

    Beti, wszystko masz napisane w mojej wypowiedzi.
    Po co ? - aby dało sie to zrozumieć !!

    Poza tym, jak w gwarancji jest napisane, że płyta jej nie podlega, a Ty tę gwarancję podpisałaś to wyraziłaś na nią zgodę.

    Czemu pęka - to już inna sprawa, ale coś musi być na rzeczy, skoro producent od razu zastrzega wyłączenie jej z gwarancji.

    Moja rada, chyba staraj się zwrócić ten wkład i wybierz inny.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  13. #13

    Domyślnie

    Cy peKz ost awsAMw id zis z...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    gwarancji się nie podpisuje
    sprzedawca poinformował mnie że nie ma gwarancji tylko na szybę, która kosztuje 400zł poza tym gwarancja jest na wszystko, więc tak naprawdę sprzedawca wprowadził mnie w błąd lub sam nie wiedział.

    a gdybym miała dowiedzieć się wszystkich szczegółów o każdym sprzęcie, który kupiłam w moim domu to zapewniam cię że bym już osiwiała, nie mam czasu żeby rozgryźć do końca każdy sprzęt który kupuję

    sprawdzałam wyrywkowo czy u innych producentów jest gwarancja na tą płyte, i też nie była

  15. #15

    Domyślnie

    Ja kupiłem w castoramie kominek ze zwykłą szybą. Po pierwszym rozpaleniu gazetami szyba pękła. Dobrze, że nikomu nic się nie stało.
    Z reklamacją nie było żadnego problemu. Przyjechał na miejsce fachman i szybę wymienił.

    Potwierdzam słowa przedmówców dot. rękojmi. Rękojmia jest prawem kupującego niezależnie od gwarancji. W sklepie nie rozmawiaj wcale na temat gwarancji tylko od razu zacznij od rękojmi.

    Moim zdaniem mysle, że z reklamacją nie powinieneś mieć problemu.

  16. #16

    Domyślnie

    Beti, ciężko będzie Ci udowodnić, że sprzedawca Cię nie poinformował o wyłączeniach z gwarancji. Nie wiem, czy kupno nie oznacza akceptacji gwarancji.

    Generalnie, udaj się do sprzedawcy i złóż (koniecznie pisemną za potwierdzeniem) reklamację. Zobaczymy jak się do tego ustosunkują.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    dobra, ale czy ja mogę zwrócić ten kominek

  18. #18

    Domyślnie

    13stego zawsze ma się pecha. A tak poważniej to chyba każdy człowiek zastanawia się widząc np wkłady kominkowe skąd się bierze rozbieżność cen od ok. 600zl do 6000zl... Poza niewątpliwie płaceniem za firmę płącimy też za jakość. Hipermarkety ze swoimi super cenami tej jakości jakoś nie oferują.
    pozdrawiam

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    kominek kosztował 1100 bez szybra
    mogłam maks wydać 1500, bo na inny mnie nie stać niestety
    ten wydawał nam się sensowny więc go kupiliśmy
    a z tym 13 to chyba prawda

  20. #20

    Domyślnie

    Płyta pękła bo widocznie jest zrobiona z materiału do du... Producent o tym dobrze wie i kupując towar zgodziłeśsię na taką gwarancję, więc szanse nikłe. Poza tym mogą szybciutko udowodnić Ci np. nieprawidłowy montaż albo użytkowanie (choć nie twierdzę, że jest źle). Spróbuj z Rzecznikiem Praw Konsumenta.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony