dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie wełna mineralna

    witam
    mam pytanie do "praktyków"
    jaką polecacie wełne do ocieplenia poddasza, wiem, że ważny jest współczynnik przewodzenia ciepła i gestość, ale i tak ceny w rożnych firmach sa rozbieżne, o kilka zł/m- przy duzych ilościach to nie jest bez znaczenia
    co sądzicie- płacić za markę, czy nie ( w sumie to ma być po prostu skuteczna ochrona- czy warto przepłacac za markreting i reklamę) ?
    pozdrawiam
    E.
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  2. #2

    Domyślnie

    ja wybrałem dobrą i sprawdzoną firmę Rockwool - toprock i superrock o współczynniku 0,035.
    Moim zdaniem na tym etapie budowy nie ma co oszczędzać.
    Póżniej jak się okaże, że dałeś za mało lub słabą wełnę to nic nie zrobisz.

  3. #3

    Domyślnie

    Podczepiam sie pod pytanie - co dobre w rozsadnej cenie, a z ciekawosci: czy lepiej z rolki czy plyt? Bo wygodniej miedzy krokwie ukladac z plyt, parametry pewnie podobne ale jak z cenami? Bede sledzil watek z uwaga

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Podczepiam sie pod pytanie - co dobre w rozsadnej cenie, a z ciekawosci: czy lepiej z rolki czy plyt? Bo wygodniej miedzy krokwie ukladac z plyt, parametry pewnie podobne ale jak z cenami? Bede sledzil watek z uwaga
    nam "fachowiec" powiedział, żeby brać z rolki, bo mniej odpadów, bardziej efektywnie wykorzystasz
    pozdrawiam
    E.
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie odp

    Isoover Uni Mata 0,039 płaciłem po 19zł mkw ( Dwa tygodnie temu)
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  6. #6

    Domyślnie

    Rocwool Superrock w rolce 18cm między krokwie, Toprock 5 cm w płytach w stelaż do k-g. Odpadów z rolki zostaje bardzo mało. Układanie płyt przed nami. Wydaje mi się jednak, że przy odpowiednim rozplanowaniu nie powinno być ich dużo.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pani Koala
    Rocwool Superrock w rolce 18cm między krokwie, Toprock 5 cm w płytach w stelaż do k-g. Odpadów z rolki zostaje bardzo mało. Układanie płyt przed nami. Wydaje mi się jednak, że przy odpowiednim rozplanowaniu nie powinno być ich dużo.
    Ja mam krokwie 18 cm wiec pasowala by mi welna 15 cm zeby zostawic szczeline/odstep od desek... Potem z przodu dorzucilbym jeszcze z 5 cm miedzy stelaz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pani Koala
    Rocwool Superrock w rolce 18cm między krokwie, Toprock 5 cm w płytach w stelaż do k-g. Odpadów z rolki zostaje bardzo mało. Układanie płyt przed nami. Wydaje mi się jednak, że przy odpowiednim rozplanowaniu nie powinno być ich dużo.
    Chyba raczej odwrotmie - toprock między krokwie a superrock pod. Toprock jest w rolkach o długości do 5 m, a superrock jest w metrowych kawałkach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał Pani Koala
    Rocwool Superrock w rolce 18cm między krokwie, Toprock 5 cm w płytach w stelaż do k-g. Odpadów z rolki zostaje bardzo mało. Układanie płyt przed nami. Wydaje mi się jednak, że przy odpowiednim rozplanowaniu nie powinno być ich dużo.
    Chyba raczej odwrotmie - toprock między krokwie a superrock pod. Toprock jest w rolkach o długości do 5 m, a superrock jest w metrowych kawałkach.
    co za różnica?

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Izolatorem są włókna wełny czy powietrze?

  12. #12

    Domyślnie

    Cholera, tyle płacić za powietrze!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał edi!
    Cytat Napisał jaro'71
    Podczepiam sie pod pytanie - co dobre w rozsadnej cenie, a z ciekawosci: czy lepiej z rolki czy plyt? Bo wygodniej miedzy krokwie ukladac z plyt, parametry pewnie podobne ale jak z cenami? Bede sledzil watek z uwaga
    nam "fachowiec" powiedział, żeby brać z rolki, bo mniej odpadów, bardziej efektywnie wykorzystasz
    pozdrawiam
    E.
    dokładnie że z rolki. nieprawdą jest ze z płyt lepiej jest układać kwestia wprawy i doświadczenia.

    Ja bm polecił iSOVERA Uni-Mate lub Iso-Mate
    pozdr

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    Cholera, tyle płacić za powietrze!

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    A jak myślisz?
    no właśnie myślę i nie wiem nadal
    Proszę o wytłumaczenie.

  16. #16

    Domyślnie

    Wiadomo, że styropianem jest różnie. Kilkuset producentów, różna jakość, różne współczynniki przenikania ciepła...
    Wełny nie wytwarza chyba żadna firma nn, stąd każda będzie dobra. Oczywiście izolacyjność będzie różna, ale tutaj najważniejszy będzie czynnik ekonomiczny...
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Superrock i Toprock to bardzo dobre rozwiązanie. W płytach lepiej, łatwiej się układa w profile na k-g. Generalnie polecam wełną skalną (Rockwool) niż szklaną (Ursa, Isover)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony