dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie spalenie oleju opałowego-ile spalacie:):)

    Witam serdecznie, mam pytanie do osób, które posiadają ogrzewwanie na olej opałowy w domu. Ile średnio spalacie oleju rocznie??

  2. #2

    Domyślnie

    a jaka masz powierzchnie domu?? bo to chyba strasznie dużżżżoooooo i drogo

  3. #3

    Domyślnie

    We wrześniu 2006 zatankowałem 1000 litrów. W tej chwili zostały resztki i mam zamówioną kolejną dostawę. Kocioł Viessmann z zasobnikiem.
    Domek ok 130 m, dobrze ocieplony.
    Ogrzewanie c.o. wspomagane kominkiem z grawitacją (palony raz lub dwa razy w tygodniu gdy mam ochotę bardziej dla przyjemności ). Do tego mój wybawca, czyli piec kaflowy (tzw. ścianówka ), który przy większych mrozach palę raz na dobę przez ok dwie godziny. Zamykam szyber zakręcam drzwiczki i mam z głowy następne 24 h. Bardzo dobrze wykonany przez starej daty fachowca. Doskonale akumuluje, utrzymuje ciepło dzięki super szamotówce z odzysku (nie ten dzisiejszy szajs). Na grzejnikach c.o. oczywiście głowice termostatyczne + regulator pokojowy. Utrzymuję temp min. 21 o C. Mieszkam w ok. Białowieży więc temperatury są tu wiadomo jakie. Sam jestem zaskoczony małym zużyciem oleju. Do wspomagania olejowego c.o. jedynie dobry piec kaflowy. Pozdrawiam!

  4. #4

    Domyślnie

    Około 1400 litrów na rok - liczone od 1 lipca do 1 lipca. Obecnie czwarty sezon grzewczy . Kocioł De Dietrich 1200 GTU, automatyka pogodowa E1 , powierzchnia do grzania 140 m2, 100 m2 - część mieszkalna 22 st. C (w tym w łazience 8 m2 jest zawsze 25 stopni ponieważ innej niższej temperatury moja żona nie toleruje), kotłownia i pom. gospodarcze 20 m2 - temp 16 wst. C, garaż 20 m2 12 st. C - ogrzewany tylko wtedy gdy jest mróz na zewnątrz, dom docieplony - styropian 12 cm., w podłodze 5 cm , na stropie 30 cm wełny, dom parterowy - poddasze nieużytkowe, ściana BK 600 - 30 cm. Nie ma jeszcze kominka. Mam zbiornik 2000 litrów, tankuję raz do roku - sierpień lub wrzesień - 1400 litrów i mam spokój na cały rok - przy cenie oleju z sierpnia 2007 - 2.40 zł/litr wychodzi to ok. 3350 zł na rok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony