dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelkot6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Ciepły P160 - Sylwia i Paweł

    W końcu. Decyzja zapadła już kilka miesięcy temu, ale teraz już tryby zaskoczyły i machina budowlana ruszyła. Działka jest w przepięknej okolicy Gietrzwałdu, we wsi Woryty - właśiwie na jej obrzeżach.
    Mieliśmy do wyboru. Mieszkanie 30-40 m2 w Olsztynie lub własny domek z ogródkiem 15 minut drogi od Olsztyna.
    I tak jesteśmy właścicielami 30 arowej działki już z warunkami zabudowy i projektem Państwa Lipińskich - Ciepły P 160.
    Wystąpiliśmy o przyłącza do Zakładu Energetycznego oraz o warunki przyłącza do wodociągu. Gazu niestety nie ma, a budowa kanalizacji ma nastapić w przeciągu 2 lat. Jedynym mankamentem jest słup niskiego napięcia oraz droga, notorycznie niszczona przez leśników, a właściwie przez TIR'y wyworzące tony drzewa . No, ale nic nie zepsuje nam (mi i małżonce) realizacji marzenia o własnym domu. ( Z drugiej strony smutne jest to, że nie każdy może sobie pozwolić na zamieszkanie we własnym domu , a dla rzeszy ludzi jest to tak wielkie wydarzenie, że chcemy się nim dzielić np. na niniejszym forum)
    pawelkot6

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelkot6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Trochę o projekcie...

    Projekt Państwa Lipińskich wpadł nam w ręce dosłownie w ostatniej chwili. Byliśmy zdecydowani na Bajkowy II z MG Projekt. Dostaliśmy warunki zabudowy i ustaliliśmy termin kupna projektu na następny tydzień. Projekt Bajkowy mieliśmy już rozłożony na czynniki pierwsze. Co, gdzie, jak i za ile. Od kilku miesięcy. Wyrzuciliśmy już wszystkie katalogi z projektami. No, ale w ostatnim tygodniu dla świętego spokoju i czystości sumienia jeszcze raz postanowiliśmy z Sylwią przejrzeć "nowości". I tak o to jesteśmy posiadaczami ( na razie papierowymi) P160.



    Zamówiliśmy projekt. Czekaliśmy 2 dni. Dostaliśmy także zgodę na kilka zmian. Mianowicie zamiast wielkich okien chcemy wstawić takie same jak z przodu domu. Oraz zamówliliśmy lustrzane odbicie.
    Dostaliśmy także Paszport Domu oraz certyfikaty i wiele innych rzeczy.

    Co do projektu jest on dla nas idealny. Szukaliśmy dwuspadowego o prostej bryle z garażem. Salon minimum 30m2. Na dole miałbyć dodatkowy pokój (na gabinet ewentualnie gościnny) oraz przestronna kuchnia. Troszkę zmienimy łazienkę na dole. Chcemy ją powiększyć kosztem właśnie przyszłego gabinetu przesuwając ściany. I wejście do łazienki od komunikacji, a nie przedsionka.
    Na poddaszu nie zmienimy nic. Jeszcze wachamy się co do garażu czy aby go nie wyrównać do bryły domu. No, ale jeszcze zobaczymy. Wtedy moglibyśmy przebić się przez salon do garażu. A w garażu zamiast okna drzwi. Ot wszystkie zmiany.
    Zapraszam do komentowania tych zmian i podpowiedzi. W następnym wpisie może uda się zamieścić fotki naszej trochę rozjeżdżonej działki.
    I trochę o technologiach.
    _________________
    pawelkot6
    pawelkot6

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelkot6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie













    To nasza działka, domek i rozkład pomieszczeń.
    Dachówkę chcemy (musimy mieć) czerwoną. I zastanawiamy się jaki kolor elewacji. Ale do tego mamy jeszcze dużo czasu.
    pawelkot6

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelkot6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Co z tymi zdjęciami????

    No nie mogę jak te zdjęcia wkleić. Na razie trzeba kopiuj/wklej w adresie.
    pawelkot6

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelkot6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Technologia

    Domek chcemy zbudować z betonu komórkowego H+H (nie wiem czy można tu reklamę robić?) i docieplić styropianem w przedziale 15-20 cm.
    Murarza mamy juz zaklepanego. Bardzo dobrze robi i solidnie. Wiem, bo robi u moich rodziców. Ma jednego pomocnika i mojego brata, który wyrasta na niezłego majstra U nas będzie chyba ten sam zestaw. Rodzicom postawili stan surowy otwarty (3 osoby) w 2 miesiące. A teraz cena: majster przystał na 12zł/h oraz obiady ( do tej pory dostał około 7,5 tysiąca, a już prawie kończy!).

    Także Panowie budowlańcy naciągacze. Dlaczego niektórym opłaca się robić za 7,5 tysiąca, a niektórzy poniżej 50 tyś. nie podejmują rozmów?

    U nas pewnie troszkę będzie drożej i nie wiem jak z jedzeniem, bo codziennie nie będziemy dojeżdżać.

    Ławy chyba zrobimy w wykopie i damy folię zamiast tradycyjnego szalunku.

    Zastanawiamy się czy ściany fundamentowe z bloczków fundamentowych czy z pustaków szalunkowych? Słyszałem, że te drugie niekoniecznie trzeba zalewać betonem, a przynajmniej nie całość tylko naroża.

    Może ktoś się zna na tym? Proszę o podpowiedź.
    pawelkot6

  6. #6

    Domyślnie Re: Trochę o projekcie...

    Cytat Napisał pawelkot6
    Zamówiliśmy projekt. Czekaliśmy 2 dni. Dostaliśmy także zgodę na kilka zmian. Mianowicie zamiast wielkich okien chcemy wstawić takie same jak z przodu domu. Oraz zamówliliśmy lustrzane odbicie.
    Dostaliśmy także Paszport Domu oraz certyfikaty i wiele innych rzeczy.

    Co do projektu jest on dla nas idealny. Szukaliśmy dwuspadowego o prostej bryle z garażem. Salon minimum 30m2. Na dole miałbyć dodatkowy pokój (na gabinet ewentualnie gościnny) oraz przestronna kuchnia. Troszkę zmienimy łazienkę na dole. Chcemy ją powiększyć kosztem właśnie przyszłego gabinetu przesuwając ściany. I wejście do łazienki od komunikacji, a nie przedsionka.
    Na poddaszu nie zmienimy nic. Jeszcze wachamy się co do garażu czy aby go nie wyrównać do bryły domu. No, ale jeszcze zobaczymy. Wtedy moglibyśmy przebić się przez salon do garażu. A w garażu zamiast okna drzwi. Ot wszystkie zmiany.
    Zapraszam do komentowania tych zmian i podpowiedzi. W następnym wpisie może uda się zamieścić fotki naszej trochę rozjeżdżonej działki.
    I trochę o technologiach.
    witam,

    tez jestem coraz blizej decyzji co do P160. przed nia jednak chcialbym obejrzec dom pokazowy kolo wroclawia aby upewnic sie, ze to wlasnie to czego szukalismy.

    co do twoich zmian, przykro slyszec ze rezygnujecie z duzych okien, ktore moim zdaniem wyrozniaja ten projekt od pozostalych. zwlaszcza, ze jak piszesz macie dzialke w malowniczej okolicy. ja nie zamierzam sie racjonalizowac i nie zrezygnuje z nich. wiem, ze wiecej argumentow jest przeciwko ale nie chce isc na taki kompromis. zamierzam sobie z tymi minusami jakos poradzic. moim zdaniem salon otwarty na pietro + przeszklona sciana na ogrod stanowia o nowoczesnosci i ekstrawagancji tego projektu.

    zawsze mi sie wydawalo, ze salon to ma byc oaza ciepla, miejsce wypoczynku przy ogniu z kominka, czytania ksiazek z widokiem na drzewa, ogrod, zarazem w bliskiej okolicy kuchni i barku. wstawienie do niego drzwi do garazu troche burzy ta wizje moze lepiej przeniesc je do gabinetu?

    dom ten ma malo pomieszczen gospodarczych, nad czym mocno ubolewa moja lepsza polowka. zaproponowalem na okres przejsciowy adaptacje jednego z pokoi na poddaszu do takich celow [suszarnia, graciarnia, sklad odpadow atomowych].

    co do lazienki na dole, o ile tylko zmiesci sie tam jakas kabina prysznicowa to mie zamierzam kombinowac. jesli nie to chetnie skorzystam z twoich poprawek. generalnie jestem za jak najmniejsza ingerencja w gotowy projekt, juz i tak bede miec wystarczajace problemy z fundamentami, gdyz nasza dzialka jest na kiepskim gruncie i mokra.

    my zamierzamy rozpoczac budowe w polowie roku, aby stan zero zamkniety zakonczyc przed zima. dzialke mamy w okolicach krakowa, tenczynek.
    nie wiem jeszcze w jakiej technologii. albo to co proponuje projekt czyli silka 20cm + 24cm ocieplenia albo prefabrykowane sciany tak jak w projekcie pasywnym.


    pozdrawiam
    piotr

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ha! My jesteśmy zdecydowani na P160. Nie bralismy go pod uwage dopóki nie pojechaliśmy obejrzeć wersji pasywnej do Smolca. No i sie zakochalismy. Środek jest idealny (prawie), prosta bryła wiec budowa też będzie tańsza. Zmiany jakie chcemy dokonać:

    1. Budowa na płycie fundamentowej a nie na fundamentach.
    2. Łazienka na dole: w projekcie jest straszna, mała i wejście prawie z dworu Jestem ciekawy jak Wam to wyjdzie.
    3. Okna z tyłu: te po bokach chcemy delikatnie mniejszetzn nie bedą zaczynać się od podłogi tylko jakieś 30 - 40 cm wyżej. Po to tylko żeby złamać ten szklany rządek - będzie ciekawiej.
    4 Garaż - chyba go nie będzie - potrzebny nam jest dwustanowiskowy a takowy nie zmieści się. A jakby sie zmieścił to nie będzie dobrze wyglądał.

  8. #8

    Domyślnie jednak p180

    witam,

    bylismy ogladac domek w smolcu. po wizycie doszlismy do kompromisu z zona aby wybudowac 20m^2 wiekszy P180. jak dla mnie rozklad i pomieszczenia P160 sa idealne. faktem jest, ze gospodarcze jest male i pokoje na pietrze od tarasu tez. lazienka na pietrze jest wspaniala, ta na parterze tez wszystko miesci. dla mnie atutem P180 jest chec przeniesienia rekuperatora na strych any zaoszczedzic miejsca [w P180 bedzie on troche wyzszy] oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze za garazem, z wyjsciem na ogrod.

    co do okien, przedstawiciel biura szczerze odradzil 3 wielkie gdyz produkuja zbyt duzo ciepla latem, zwlaszcza przy poludniowym ukladzie. bedziemy zmieniac projekt tak aby zostalo tylko duze srodkowe, dwa boczne zmienimy na wezsze i o standardowej wysokosci.

    zamiast fundamentu doradzono plyte, dodatkowo szczelinowy GWC.


    pozdrawiam
    piotr

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirongie

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Łaziska Górne
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie Re: jednak p180

    Cytat Napisał dzebrys

    co do okien, przedstawiciel biura szczerze odradzil 3 wielkie gdyz produkuja zbyt duzo ciepla latem, zwlaszcza przy poludniowym ukladzie. bedziemy zmieniac projekt tak aby zostalo tylko duze srodkowe, dwa boczne zmienimy na wezsze i o standardowej wysokosci.

    pozdrawiam
    piotr
    mam tylko pytanie: czy ta rada pochodzi od przedstawiciela Lipińskich? no bo nie do końca rozumiem... zaprojektowali taki dom z zaleceniem "układu południowego" o potem twierdzą, że te okna to nie powinny być takie duże?
    pozdrawiam
    mirek

  10. #10

    Domyślnie okna

    witam,

    tak, to przedstawiciel lipinskich odradzil 3 duze okna. coz, przynajmniej umieja przyznac sie do bledu. a jak myslisz, czy pozostale projekty gotowe sa rownie zweryfikowane przez realia? w ich pasywnym nie mogli chyba zainstalowac rolet ze wzgledu na certyfikat [rolety tworzylyby mostki].

    powiedzial rowniez, ze beda chcieli przygotowac nowy zmodyfikowany projekt
    z uwzglednieniem tego czego sie nauczyli na przykladzie wybudowanego w smolcu.



    pozdrawiam
    piotr

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    pojawił sie projekt P 160a - ma fajniej rozwiazana łazienkę.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piwo

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witam wszystkich, którzy budują albo myślą o budowie p160.

    Ja kupiłem projekt, teraz zbieram pozwolenia i liczę, że w maju ruszy budowa...

    Też byłem w Smolcu i widziałem pasywny. Dla mnie - za drogo.
    Ale w wersji energooszczędnej jest OK.
    Oczywiście jest kilka zmian, które należy zmienić.
    Dzisiaj nie mam wiele czasu aby je opisać, ale zerknąłem na p160a i pierwsze (poza oknami) co mi się rzuciło w oczy, to te schody!!!

    Ludzie - na nich można się zabijać! Zabieg schodów jest wysoko - jak ktoś nie trafi w stopień, to poleci parę metrów. Ja kazałem architektowi zmienić zabieg tych stopni - tak by były bliżej parteru.
    Ale to już pozostawiam pod waszą rozwagę

    Pozdro
    Piwo

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelkot6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Kolejny krok...

    Udało się "wynegocjować" linię zabudowy z Gminą. Podpisaliśmy umowy z wodociągami i zakładem energetycznym. A teraz wszystko w rękach...naszego projektanta, który robi nam adaptację. Hm zobaczymy. Bardzo byśmy chcieli zacząć z początkiem marca. Mam pytanie do Pana, który pisał o płycie fundamentowej. Prosimy więcej informacji. A nam pozostało czekać i powoli (może jednak: coraz intensywniej) rozglądać się za materiałami. Aha jeszcze trzeba przez bank przebrnąć, no ale to zostawiamy pewnej firmie doradczej, która będzie negocjowała w naszym imieniu. (Wybraliśmy Open F.....e). Dzięki tej pogodzie deszczowej przez pewien okres myśleliśmy o kupnie samochodu terenowego (jakiegoś 15 latka), bo droga miejscami przypominała słynne drogi po których na wyprawy jeżdził Tony Halik.
    Może ma ktoś pomysł na drogę (oczywiście mało kosztowny). Popróbuję dziś ze zdjęciami i może w końcu uda się otworzyć Państwu oczy na nasz wymarzony świat.
    pawelkot6

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirongie

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Łaziska Górne
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie Re: okna

    Cytat Napisał dzebrys
    witam,

    tak, to przedstawiciel lipinskich odradzil 3 duze okna. coz, przynajmniej umieja przyznac sie do bledu. a jak myslisz, czy pozostale projekty gotowe sa rownie zweryfikowane przez realia? w ich pasywnym nie mogli chyba zainstalowac rolet ze wzgledu na certyfikat [rolety tworzylyby mostki].

    powiedzial rowniez, ze beda chcieli przygotowac nowy zmodyfikowany projekt
    z uwzglednieniem tego czego sie nauczyli na przykladzie wybudowanego w smolcu.



    pozdrawiam
    piotr
    trochę przestraszony tym postem napisałem do Lipińskich, poniżej treść ich odpowiedzi na moje wątpliwości. postanowione zostało, że okna zostają w dużych rozmiarach (z tym, że środkowe będzie miało taką samą wysokość jak boczne) a jak tylko będziemy mogli montujemy markizę, która zapewni trochę cienia na tarasie i zabezpieczy wnętrze przed przegrzewaniem.


    "Myślę, że wkradło się tu parę nieścisłości. Po pierwsze - duże okna w domu pasywnym sa bezwzględnie potrzebne, ale głównie w zimie, kiedy ich zyski cieplne mają duże znaczenie dla jego bilansu energetycznego. W wersji energooszczędnej nie są już niezbędne, gdyż urządzenie grzewcze jest w stanie juz pokryć braki energetyczne. Inną stroną medalu jest to, że tak duże okna w lecie generują sporo ciepła i wymagane jest ich przesłonięcie, co tez w domu pasywnym będzie miało miejsce, ale jeszcze nie zostalo wykonane - będą to markizy przymocowane do krokwi. Powstała rzeczywiście inna wersja projektu,z mniejszymi oknami, ale raczej jako alternatywa dla osób obawiających się tak dużych przeszkleń. I jest to raczej wynik "współpracy z klientami", którym tak duże przeszklenia nie odpowiadają. Po prostu jest wybór. Są osoby, którym wielkość okien pasuje bez zastrzeżeń i myślę, że przedstawiciel, z którym rozmawiała osoba z forum, po prostu należy do tej drugiej grupy i wyraził swoje prywatne spostrzeżenia, które może mieć każdy. Nie można jednak rozpatrywać tego w kategorii błędu, ponieważ bez tych przeszkleń dom ten nie byłby domem pasywnym.
    Poza tym, problem mostków jest o wiele bardziej "palący" w domu pasywnym. W domu energooszczędnym mozna sie zastanowić nad przeboleniem ich istnienia, uwzględnić je w obliczeniach - i po prostu zamontować rolety."

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bettym68

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Szukałam już wcześniej osób budujących jakiś dom ciepły z biura lipińskich.Cieszę się ,że nareszcie znalazłam. My zdecydowaliśmy się na projekt 160 a ( po wielu godzinach spędzonych na szukaniu). Zadecydowały przede wszystkim względy energooszczędności domu. Choć teraz gdy rozmawiamy z ekipmi budowlanymi,to pojawiły się pewne wątpliwości ... co do materiałów...Zrobiliśmy trochę zmian (niewielkich) w projekcie.Tzn. zlikwidowaliśmy wnękę w łazience na parterze(będzie trochę mniejsza ale prysznic się akurat zmieści ) w związku z tym drzwi wejściowe do łazienki będą w wiatrołapie ( tak jak jest w domu pasywnym).
    Na piętrze zlikwidowaliśmy jeden pokoik ,a zamiast tego zrobiliśmy 2 garderobę i przez to powiększył sie pokój o 6 metrów prawie .Zastanawialiśmy sie czy robić ten taras nad garażem.Nie wiem czy będzie wykorzystany ,mamy dużą działkę-45 arów.Więc raczej będziemy siedzieć w ogrodzie niż na tarasie. Teraz zbieramy dokumenty i szukamy ekipy budowlanej ,która nie będzie się dziwić po co aż 20cm ocieplenia ? ( bo już taką mielismy) Zaproponowali nam inne rozwiązanie -zamiast silki 24cm +20 styropianu dać ytonga 40 cm +10 cm ocieplenia -parametry cieplne te same albo nawet lepsze .Byli np zdziwieni dlaczego w tym projekcie i ściany zewnętrzne i wewnętrzne są tej samej grubości.
    Dom pasywny(projekt podobny do naszego) bardzo nam się podobał . Choć pan który nam go pokazywał mówił że tak naprawde jeszcze go nie sprawdzili jeżeli chodzi o oszczędność na ogrzewaniu bo nie było tak niskich temperatur tej zimy a dom stoi od maja zeszłego roku...
    Mam nadzieję ze bedziemy się wspierać informacjami na temat naszych ciepłych domków ...
    bettym

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirongie

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Łaziska Górne
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał bettym68
    Witam,

    .. Teraz zbieramy dokumenty i szukamy ekipy budowlanej ,która nie będzie się dziwić po co aż 20cm ocieplenia ?
    Rzeczywiście w rozmowach z potencjalnymi wykonawcami pojawia się temat: "przy takim ociepleniu będziecie mieli termos i hodowlę grzybów..." czasem nie bardzo mam siłę tłumaczyć co to wentylacja mechaniczna i rekuperator... natomiast udało mi się namierzyć kierownika budowy, który przynajmniej rozumie co do niego mówię... może damy radę jakoś

    Cytat Napisał bettym68
    Mam nadzieję ze bedziemy się wspierać informacjami na temat naszych ciepłych domków ...
    Z przyjemnością. Jesteśmy wprawdzie na podobnym etapie ale na pewno wymiana informacji się przyda. Gdzie budujesz, jeśli to nie tajemnica?
    pozdrawiam
    Mirek

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelkot6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Co z prądem????????

    Jak już pisałem wcześniej, a może i nie mamy działkę 30 arów przez którą przebiega linia niskiego napięcia. Być może w tym tygodniu będzie pozwolenie na budowę. Jaki jest najtańszy sposób na posiadanie prądu na działce???
    pawelkot6

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirongie

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Łaziska Górne
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie Re: Co z prądem????????

    Cytat Napisał pawelkot6
    Jak już pisałem wcześniej, a może i nie mamy działkę 30 arów przez którą przebiega linia niskiego napięcia. Być może w tym tygodniu będzie pozwolenie na budowę. Jaki jest najtańszy sposób na posiadanie prądu na działce???
    z tego co się zorientowałem u nas (Vattenfall) cena za przyłącze jest ryczałtowa i zależna od przydzielanej mocy. Ja zapłacę ok 2400 zł. Jednak wiem, że kiedy jest daleko do "źródełka" to trzeba zapłacić więcej (albo czekać do usmolonej śmierci).
    W związku z tym, że póki co sieci energetyczne to faktycznie monopoliści więc tani prąd to można mieć z wiatraka albo elektrowni wodnej

    Przy okazji: linia nie koliduje Ci z domem? Ja zrezygnowałem z zakupu fajnie położonej działki przez którą po przekątnej przebiegała linia 20 KV. Może dobrze bo ta którą kupiłem jest jeszcze fajniejsza

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirongie

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Łaziska Górne
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Przy okazji: jak tam postępy w budowie?
    My dopinamy sprawy w banku i jeżeli nic się nie wydarzy to w maju ruszamy z budową (wykopy i ławy może jeszcze w kwietniu

    pozdrowionka dla wszystkich "energooszczędnych"

  20. #20

    Domyślnie P180 i podpiwniczenie

    Witam,

    spodobał nam się projekt P180.
    Zakupilismy juz działkę i i chcemu kupić ten projekt.
    Jako, że jesteśmy nowi witamy wszystkich forumowiczów.
    Jeśli można to, mamy klika pytań:

    Ma kotoś może z szanownych forumowiczów jakieś doswiadczenie z tematem podpiwniczenia tego domu?
    Chcielibysmy tez zobaczyć jakies rzuty z parteru i poddasza, które w jakiś precyzyjniejszy sposób obrazuja rozmiary pomieszczeń.

    Będziemy wdzięczni za kazda podpowiedź która utwierdzi nas ze dobrze wybralismy

    Pozdrawiam
    Radek

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony