dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie czym grozi mi nieogrzewanie?

    Witam,
    Budynek wykończony,strych ocieplony,z zewnątrz na ścianach styropian 10, glazury położone,ściany pomalowane,kuchnia zrobiona,na podłogach panele.Instalacje zrobione,piec na ekogroszek - działa.Z przyczyn różnych chcemy wprowadzić się w marcu lub kwietniu.Kasa się skończyła szukamy oszczędności.Mam pytanie:co mi grozi poprzez nieogrzewanie budynku.Mówię o temp na zewnątrz max do -5.Przy większych włączałbym piec.Czy koniecznie trzeba grzać?
    to czego nie zrobiłeś,będzie zawsze ważniejsze od tego,co zrobiłeś.....

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście uważam, że jak szukasz oszczędności to akurat tutaj źle byś zrobił.
    Temperatura min od 10 C - do 15 C - ze wskazaniem na 15 C.

    Nie szkoda Ci pieniędzy na wszelakie poprawki i wymianę sprzętu który już mieszka a kosztował na pewno nie mało pieniędzy?

    Wniosek - ogrzewaj!

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    wszelka woda zawarta w murach, rurach, stropach i innych zakamarkach po zamarznięciu może uszkodzić niektóre elemnty. A po drugie w zimne i wilgotne miejsca może wejść ci grzyb który zniszczy co się da.

    Ogrzewaj!
    mam pomysł na dom... w końcu już na niego czas

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jesli zapewnisz dość sprawną wentylację, nic nie powinno sie stac. Od czasu do czasu przepalić i dobrze "przewentylować" wszystkie pomieszczenia.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie Re: czym grozi mi nieogrzewanie?

    Cytat Napisał bob budowniczy junior
    na podłogach panele...
    Panele szlag Ci trafi w pierwszej kolejności...

    Grzać!
    Pozdrawiam
    Rav

  6. #6

    Domyślnie

    Osobiście starałbym się nie schodzić poniżej 10 stopni .

  7. #7

    Domyślnie

    a dlaczego akurat 10c?
    to czego nie zrobiłeś,będzie zawsze ważniejsze od tego,co zrobiłeś.....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Jesli zapewnisz dość sprawną wentylację, nic nie powinno sie stac. Od czasu do czasu przepalić i dobrze "przewentylować" wszystkie pomieszczenia.
    Jeśli nie dopuścisz do zamarzania wody, to wystarczy.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #9

    Domyślnie Re: czym grozi mi nieogrzewanie?

    Cytat Napisał Rav
    Cytat Napisał bob budowniczy junior
    na podłogach panele...
    Panele szlag Ci trafi w pierwszej kolejności...

    Grzać!
    panele? przecież to plastik - ja jak resztki wystawiłem na taras to po miesiącu wyglądały tak samo

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    albo masz zaje...bis...tej jakości i koszmarnie drogie panele podłogowe alb na podłodze masz boazerie PCV
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Jesli zapewnisz dość sprawną wentylację, nic nie powinno sie stac. Od czasu do czasu przepalić i dobrze "przewentylować" wszystkie pomieszczenia.
    i tyle
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    albo masz zaje...bis...tej jakości i koszmarnie drogie panele podłogowe alb na podłodze masz boazerie PCV
    witex

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: czym grozi mi nieogrzewanie?

    Cytat Napisał Rav
    Cytat Napisał bob budowniczy junior
    na podłogach panele...
    Panele szlag Ci trafi w pierwszej kolejności...

    Grzać!
    ucięte kawałki paneli (odpadki) leżą u mnie 4 rok na nieogrzewanym ganku. tam temperatura jest okresami taka jak na zewnątrz. Wilgoć - jak atmosferyczna.
    narazie to tylko muchy je pos.rały, innych zmian nie widziałem.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  14. #14

    Domyślnie Re: czym grozi mi nieogrzewanie?

    Cytat Napisał retrofood
    ......
    ucięte kawałki paneli (odpadki) leżą u mnie 4 rok na nieogrzewanym ganku.....
    Może przed świętami posprzątaj

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: czym grozi mi nieogrzewanie?

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał retrofood
    ......
    ucięte kawałki paneli (odpadki) leżą u mnie 4 rok na nieogrzewanym ganku.....
    Może przed świętami posprzątaj
    Tam (jeszcze) nikt nie mieszka
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  16. #16

    Domyślnie Re: czym grozi mi nieogrzewanie?

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Rav
    Cytat Napisał bob budowniczy junior
    na podłogach panele...
    Panele szlag Ci trafi w pierwszej kolejności...

    Grzać!
    ucięte kawałki paneli (odpadki) leżą u mnie 4 rok na nieogrzewanym ganku. tam temperatura jest okresami taka jak na zewnątrz. Wilgoć - jak atmosferyczna.
    narazie to tylko muchy je pos.rały, innych zmian nie widziałem.
    No to ułóż podłogę z paneli i zostaw takie pomieszczenie wilgotne i nieogrzewane na kilka miesięcy... Napęcznieje, porobią się łódki, szczeliny, podłoga do wymiany jednym słowem...
    To, że na ganku przetrwały Ci w niezmienionym stanie to Ci się tylko tak wydaje. Poza tym na ganku mają wentylację i przewiew, w nowym, zamkniętym pomieszczeniu dochodzi problem większej wilgoci, więc jeszcze gorzej...
    Pozdrawiam
    Rav

  17. #17

    Domyślnie

    Teoretycznie nie powinno się stać nic a praktycznie te kilkaset pln bo sądzę że nie więcej zaoszczędzone możesz wydać na drobiazgi które jednak się pojawią o których ci nie napisze nikt na forum , bo nie zna twojej chałupy...

    Powiedzmy szczerze skoro dom docieplony aby utrzymać ok 10*C (wiem z doświadczenia że tyle w zupełności wystarczy) w środku, przy piecu na ekogroszek to miesięcznie wydasz jakieś max 150 pln. Przy takiej temperaturze na zewnątrz pewnie 50% tego. Zostały max 4 miesiące gdzie ewentualnie mogą być mrozy... masz 600 pln. Szkoda niezaryzykować takowej kwoty i potem się babrać w poprawki.

    Jeśli wychłodzisz dom i temperatura w nim zejdzie na minus to plamując zamieszkanie i tak sporo wyłozysz na dogrzanie go do żądanej temperatury.
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  18. #18

    Domyślnie

    [quote="Kryspin"]Powiedzmy szczerze skoro dom docieplony aby utrzymać ok 10*C (wiem z doświadczenia że tyle w zupełności wystarczy) w środku, przy piecu na ekogroszek to miesięcznie wydasz jakieś max 150 pln. Przy takiej temperaturze na zewnątrz pewnie 50% tego. Zostały max 4 miesiące gdzie ewentualnie mogą być mrozy... masz 600 pln. Szkoda niezaryzykować takowej kwoty i potem się babrać w poprawki.quote]
    Nie wiem jak to jest bo nie znam jeszcze peca,ale grzałem przez ok miesiąc (dom 120m pow użytkowej) i przy temp zewnętrznych 0- +10 spaliłem ok tony.Fakt,że było w domu ok 20C ale wyszło ok 500zł.Nie chcę całkiem lodówki,tylko np przy tych temperaturach z tydzień pogrzać a dwa nie - i aby do wiosny....
    to czego nie zrobiłeś,będzie zawsze ważniejsze od tego,co zrobiłeś.....

  19. #19

    Domyślnie Re: czym grozi mi nieogrzewanie?

    Cytat Napisał Rav
    No to ułóż podłogę z paneli i zostaw takie pomieszczenie wilgotne i nieogrzewane na kilka miesięcy... Napęcznieje, porobią się łódki, szczeliny, podłoga do wymiany jednym słowem...
    co ma tam napęcznieć? właśnie poszedłem podotykać taki panel - to sam plastik prędzej zniszczy sie podkład pod panelami niż sam panel

  20. #20

    Domyślnie Re: czym grozi mi nieogrzewanie?

    Cytat Napisał fotograf
    Cytat Napisał Rav
    No to ułóż podłogę z paneli i zostaw takie pomieszczenie wilgotne i nieogrzewane na kilka miesięcy... Napęcznieje, porobią się łódki, szczeliny, podłoga do wymiany jednym słowem...
    co ma tam napęcznieć? właśnie poszedłem podotykać taki panel - to sam plastik prędzej zniszczy sie podkład pod panelami niż sam panel
    Cholera, myślałem, że panele mdf to syf a już do plastykowych nie dotykam się wcale...
    W takim razie jeśli macie w domu takie wynalazki to najlepiej w ogóle nie ogrzewać.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Rav

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony