dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie blondynka pyta.. uginający się próg i obróbka okien HELP!

    Witam
    z miejsca przepraszam "starych wyjadaczy" za tak hmmm głupie pytania, ale na prawdę nie wiemy co zrobić bo spotykamy się z tymi problemami pierwszy raz

    (Informacja zasadnicza: mamy domek przed tynkami i wylewkami..tynki i wylewki planowane na późną wiosnę)

    pytanie nr 1
    Zamontowaliśmy jakiś czas temu drzwi wejściowe. Są zamontowane idealnie proste itd, ALE jest jedno wielkie ALE. Musiały być podniesione na pewną wysokość względem chudziaka, bo przecież przyjdzie wylewka. No i teraz gdy się nadepnie na środek progu to on się ugina o kilka milimetrów.
    Czy coś zrobiliśmy źle? czy pod progiem powinny być jakieś kliny? Jeśli tak, to z czego one mają być? Czy mają być idealnie na wysokość od chudziaka do progu?
    Jeśli nie montuje się klinów, to czy wylewki potem powstrzymają to dziwne zachowanie progu?

    pytanie nr 2
    mamy mnóstwo drzwi balkonowo-tarasowych. Pojedynczych i podwójnych
    (vide przykładowe zdjęcie)


    pod każdymi drzwiami jest szczelina 5-10 cm, w chwili obecnej niczym nie "zapchana". Jest zima i potwornie przez te szczeliny wieje! Czym i jak możemy je "zatkać" ? Pianka? Ok, ale czy jakieś kliny pod próg wciskać, aby uniknąć takiego problemu jaki mamy z drzwiami zewnętrznymi? Jeśli tak, to z czego wykonane?

    pytanie nr 3
    Pewnego pięknego dnia fachowcy zamontowali nam okna. Pionowali i poziomowali je wbijając między ramy okna a mur drewniane kliny. Czy te kliny mamy teraz wyciągnąć a dziury po nich zapiankować, czy zostawić drewienka a to co za bardzo wystaje ładnie spiłować?

    z góry dziękuję za wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi
    pozdrawiam
    ivi
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    tyle osób przeczytało i nikt nie odpowie.. ?
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Ja u siebie pod drzwi balkonowe jak miałem takie szczelniy jak ty dałem kawałki z betonu komurkowegi i reszte wypełniłem pianką. Pod okna zaś dałem syropian i go opiankowałem. Kliny jak ci nie przeszkadzaj to moga zostać i powyciagasz je jak juz bedziesz montowac parapety i robic wyleki.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    bladyy78 - dzieki za odpowiedź a te kawałki betonu to przycinałeś na idealną wysokość i je wbijałeś pod drzwi tak żeby dobrze podpierały od dołu, czy może robiłeś je niższe żeby dobrze od góry i dołu opiankować?
    jeśli robiłeś na idealną wysokość, to czy nie bałeś się że będzie coś podciekać pod ramą albo na styku chudziak-klin?
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Ja miałem szczeline pod drzwiami balkonowymi 15cm wiec na zaprawie połozyłem bloczki z bk o grubosci 12cm i w szczeline która mi została wpuściłem piankę. Pod oknami miałem szczeline 7 cm wiec powkładałem pod nie paski syropianu grubosci 5 cm i je opiankowałem.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    a jeśli te kliny nie były idealnie dopasowane, to czy próg Ci się nie ugina jak na niego staniesz? (wiem wiem, upierdliwa jestem z tymi pytaniami... )
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    patrzac na zdjecie - prog MUSI sie uginac jak sie na niego stanie - tego nie przeskoczysz
    Kliny pod oknami MUSZA zostac do czasu montazu parapetu ktory wejdzie POD okno - jesli nie a ma byc tylko do czola to kliny MUSZA zostac
    a najlepiej wejdz na moja strone i poradnik montazysty sobie poczytaj - bedziesz miala odpowiedzi na chyba keazde z zadanych tu pytan
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    jareko- chylę czoła.. I biegnę czytać poradnik montażysty
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Nad oknami balkonowymi długo się zastanawiałem co zrobić od dołu. Gdy już miałybyć robione wylewki w końcu wymyśliłe tak:

    Podparłem od dołu na kątownikach które skręciłem na sztywno z kotwami i przykręciłem do betonu. Zapobiega to pracy drzwi do przodu i tyłu oraz jak się dokładnie spasuje a tak się starałem to podpiera się także na sztywno ramę dolną tak, że ugięcie jest bardzo małe - w zależności od ilości podparć. Ja zrobiłem na drzwiach 170 cm i 150 cm 3 kotwy-kątowniki a na 90 cm 2. Około 30 cm od boku i na środku.
    Całość wypełniłem na wcisk styrodurem 6 cm (grubość ramy ok 6,5 cm) i opiankowałem.

    Trochę zabawy z tym było ale najtrudniejszy był pomysł.
    Ciekawe czy dobrze wykombinowałem. Co na to Jareko?

    Jak znajdę czas to wkleją zdjęcia.

  10. #10
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie Re: blondynka pyta.. uginający się próg i obróbka okien HEL

    Cytat Napisał sevage&ivi
    [...]No i teraz gdy się nadepnie na środek progu to on się ugina o kilka milimetrów.
    pianka powstrzymała.
    inna rzecz że normalnie nie staję na progu

    Cytat Napisał sevage&ivi
    pod każdymi drzwiami jest szczelina 5-10 cm, w chwili obecnej niczym nie "zapchana". Jest zima i potwornie przez te szczeliny wieje! Czym i jak możemy je "zatkać" ? Pianka?
    pianka albo lepiej (taniej - na tymczas szkoda pianki) resztki styropianu i obłożyć cegłami żeby nie wypadł

    Cytat Napisał sevage&ivi
    pytanie nr 3
    czy zostawić drewienka a to co za bardzo wystaje ładnie spiłować?
    drewienka na wszelki wypadek bym wyjął bo po otynkowaniu, zaakrylowaniu itd ewentualnie mogą się rozkładać . U mnie robili z plastikowych klinów i nie wyjmowałem.

    pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał profus
    ...Podparłem od dołu na kątownikach które skręciłem na sztywno z kotwami i przykręciłem do betonu. Zapobiega to pracy drzwi do przodu i tyłu oraz jak się dokładnie spasuje a tak się starałem to podpiera się także na sztywno ramę dolną tak, że ugięcie jest bardzo małe - w zależności od ilości podparć. ...
    zdjecia sa na mojej stronie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    melduję posłusznie, że wczoraj zakupiliśmy wszelkiego rodzaju blaszki itd i w najbliższych dniach przystąpimy do uszczelniania "dziur" pod-drzwiowych
    Dziękuję wszystkim za pomoc
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony