dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie Czym mocować ciężką umywalkę w siporeksie?

    Pytanie z pozoru proste, tak jak w temacie: Czym mocować ciężką umywalkę w siporeksie?
    Kupiłem wielka umywalkę i muszę ją zamocować w ścianie z siporeksu. Typowe śruby nie wzbudzają mojego zaufania, ale nie widzę żadnych takich, które by mi się podobały. Może któryś z forowiczów poradzi?
    Maćko

  2. #2

    Domyślnie

    wkrety 12mm i dyble nie beda OK ??

    ile wazy ta umywalka ??

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie

    Wydają mi się zbyt słabe. Nie chodzi o ich wytrzymałość stricte, ale musiałyby byc chyba baaaaardzo długie. Po prostu obawiam się, że zwykły plastikowy kołek długości 80mm wyrwie się z cegły siporeksowej.
    Umywalka waży jakieś 25kg i ma głębokość od ściany około 70cm.
    Maćko

  4. #4

    Domyślnie

    to wkuj w sciane prety gwintowane, takie jak do mocowania murlat.
    wtedy bedziesz mogl wziac kapiel w tej umywalce ....

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie

    Jaaaasne może zrezygnuję z wanny?
    Maćko

  6. #6

    Domyślnie

    są takie specjalne dyble z duzą ilościa nie wiem jak to nazwać listków które zabezpieczają przed wyciągnęciem, tak że nawet ja się wsadzi sam dybel to ciężko go wyciągnąć palcami, na samym początku też mają boczne ząbki na długości około 0,5 d0 około 1cm które po wkręceniu śruby sie zozpychaja i to w miejscu gdzie natrafią na płytkę. a płytki w łazience na pewno masz. Ja zawsze do siporeksu kupuje takie chyba wkręt metu no i otwór musi być bardzo ciasny nie jakiś rozwiercony to bardzo ważne
    Andriu

  7. #7

    Domyślnie

    Są specjalne kołki do BK. Takie ślimaki, jak do styropianu, tylko mniejsze.
    Ja bym jednak montował na klej dwuskładnikowy. Kupujesz kołki, osłony, klej, aplikator, wkręty i możesz na tym powiesić bardzo ciężką umuwalkę.

  8. #8

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no nie glupia ta zywica nie glupia , a nie wystarczylo by jakiegos stelaza zrobic co by zarazem ladnie wygladal i spelnial role nosna mozna lekko go wkuc w sciane zeby go ukryc pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  10. #10

    Domyślnie

    Ja myślałem podobnie jak Krzysztofik, lecz zamiast żywicy klej do Ytonga + jak najdłuższy i jak najgrubszy kołek (duża powierzchnia styku).
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Faktycznie to byłoby najlepsze, ale drogie jak zaraza
    Maćko

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał AXENTY
    Cytat Napisał Krzysztofik
    Faktycznie to byłoby najlepsze, ale drogie jak zaraza
    Chodzi o technologie, ukradniesz na chwile i niech tkwi w Twojej ścianie Nie potrafisz samemu zorganizować takiego rozwiązania?

  13. #13

    Domyślnie

    Inne firmy też to mają. Poszukaj w sklepach. Można też na zwykły klej dwuskładnikowy - epidian, distal (historia) lub nowe wynalazki typu poxy...
    W BK niepotrzebna jest siatka trzymająca klej (przydatna tylko w pustakach). Mogą być też zwykłe kołki. Do nich wkręty, ale bez łba, tylko zakończone gwintem metrycznym.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie Dzięki!

    Dzięki za wszystkie rady! Umywalka wisi (długie wkręty, klej do gazobetonu) i służy!
    Maćko

  15. #15
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony