dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 155 z 156
Pokaż wyniki od 3.081 do 3.100 z 3109
  1. #3081
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Armatura regulacyjna i pomiarowa Honeywell, oventrop, Danfoss, grzejniki płytowe Purmo, Radson i Cosmo na początku marca wzrosły o 3-4%. Teraz juz przyszły informacje, ze od 1 czerwca znowu podwyżki o 4-5%. KAN co 3 miesiące robi aktualizację cenników i za każdym razem to 3%. Stal z kolei chyba trzyma cenę.

  2. #3082

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Armatura regulacyjna i pomiarowa Honeywell, oventrop, Danfoss, grzejniki płytowe Purmo, Radson i Cosmo na początku marca wzrosły o 3-4%. Teraz juz przyszły informacje, ze od 1 czerwca znowu podwyżki o 4-5%. KAN co 3 miesiące robi aktualizację cenników i za każdym razem to 3%. Stal z kolei chyba trzyma cenę.
    To ze względu na sezon czy to norma?

  3. #3083
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    W KANie co kwartał to norma. Co do reszty to 2-3 razy w roku sie zmieniało. Była już podwyżka noworoczna, marcowa i teraz zapowiedziana czerwcowa. A czy obecna sytuacja na świecie ma wpływ to nie wiem. Wszystkie inwestycje deweloperskie i publiczne trwają, przestojów nie ma. Nowe też sie rozpoczynają.

  4. #3084
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nicola Grey

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ceny ( i rozmiary BK na dzisiaj w SOLBET Kolbuszowa.
    http://solbet-kolbuszowa.com.pl/wp-c...r1g2020_v2.pdf
    Natomiast w Piotrkowie Trybunalskim BK H + H 24x25x62,5 kosztuje dzisiaj 9,50 zł.

  5. #3085

    Domyślnie

    Czy ma ktoś podobny kalkulator jak ten: https://silikaty.com.pl/produkt/silikat-n24e Zastanawiam się nad materiałem i właściwie na zewnątrz jet mi obojętne czy będzie to BK czy Silikat. Architekt powiedział, że zastosowanie silki 18 odpada jako argument podał, że coś w rodzaju tego, że bezpieczniejsza jest większa szerokość przy ścianach nośnych bo lepiej rozkłada się ciężar. Dlatego pod uwagę biorę 24 albo 25 bo takie też widziałem, ze są. Przy podobnej cenie zdecydowałbym się na silikat. Ciężko mi podjąć decyzję nie znając cen, a próba porównania jest bardzo trudna. Jak poradziliście sobie z tym problemem?

  6. #3086

    Domyślnie

    Jakiej ceny za 1m2 spodziewać się za mur z pustaków szalunkowych i fundament zbrojony pod to? Materiał + robota.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #3087
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Szukam dostawcy bloczków silikatowych Xella. Czy ktoś poleciłby jakąś firmę z dobrymi cenami na terenie Małopolski?

  8. #3088

    Domyślnie

    Jakie są ogólne rokowania co do zmian cen? Na dwóch składach budowlanych usłyszałem, że od jakiegoś czasu (nie wiem czy to dni, tygodnie czy miesiące) to producenci dzwonią i sprzedają, a nie jak to zwykle bywa to skład budowlany dzwoni i kupuje. Ktoś spotkał się z takim info? Ktoś jest na bieżąco z cenami materiałów? materiał na ściany, beton, stal? Ktoś może jest w temacie.

  9. #3089

    Domyślnie

    Właśnie się orientuje dla odmiany wszystko do góry

    Stal 3,25kg
    Beton b20 220 netto, b25 230 netto z w8 (23%, nie da się już na 8% jesli ktoś chce legalnie)
    styrodur 400-430 m3 zależy oczywiście jaki

    o bloczki sie jeszcze nie dowiadywałem

  10. #3090
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Gruba stal 3700/tona
    cienka (8 i 6mm) 3900/tona
    KOSZMAR w Krakowie

  11. #3091

    Domyślnie

    6,40 brutto to dobra cena za Porotherm 25 P+W?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #3092

    Domyślnie

    Nie ładuj kasy w ściany nośne bo to nie ma żadnego sensu... każdy inny produkt i producent spełniający normy wytrzymałościowe nada się. U mnie np. kupiśz Termoton po 3,8zł/szt.

  13. #3093

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Nie ładuj kasy w ściany nośne bo to nie ma żadnego sensu... każdy inny produkt i producent spełniający normy wytrzymałościowe nada się. U mnie np. kupiśz Termoton po 3,8zł/szt.
    Jak się kupi to ok - ale ja ma się czekać to lepiej kupić drożej. U materiał na ściany nośne to ~15% ceny wszystkich materiałów i poniżej 10% SSO, a przy całej inwestucji to będzie może z 4% - więc oszczędności na tym to nieznaczące oszczędności. U mnie wszystko jest brane z jednej hurtowni i symboliczny koszt transportu w porównaniu do przeciętnego prawie niweluje różnice w stosunku do tańszych odpowiedników - a jak by wziąć pod uwagę wszystkie transporty, wszystkuch materiałów to może nawet jestem na tym do przodu. Poza tym kupując w jednej hurtowni można dostać lepsze warunki ogólne i czasem kupowanie wszystkiego po najniższych cenach z różnych miejsc nie wychodzi najtaniej.

    Osobiście zdecydowałem się na Porotherm, widzę że sporo osób buduje z ceramiki z Owczar, ale jak robiłem rozpoznanie w tym temacie to największe składy nie miały tego w ofercie, a opinii prawie na ten temat nie ma. Jakby Termoton był dostępny w którejś pobliskiej hurtowni to bym się na niego pewnie zdecydował.

    Tak czy inaczej ja bym się tam za bardzo ścianami nie przejmował - jak wybrało się materiał. Wszystkie dostępne na rynku spełniają normy, ale z drugiej strony to też nie jest coś na czym można dziś mega oszczędzić.

  14. #3094

    Domyślnie

    Też stanąłem przed dylematem z czego robić mury. Wg projektu miałem silikaty natomiast przez to całe obecne wariactwo cenowe zdecydowałem się na budowę z ceramiki. Z uwagi na ułożenie działki nie mogłem zamówić całego transportu i biorę lokalnie z dużego zielonego marketu budowlanego HDS-em po 10 palet.
    Silka 250x240x240 kosztuje u mnie 6,3 brutto za sztukę. M2 ściany to 94,5 zł brutto.
    Termoton po rabacie wyszedł mnie z transportem 4,5zł brutto sztuka/ 56,2 zł brutto za m2 ściany,
    Na blisko 150m2 ściany już się robi jakaś różnica, którą można na coś innego przeznaczyć.
    Owszem nie ma niż za darmo i ten Termoton ideałem wymiarowym nie jest

  15. #3095
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solek01

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-513
    Posty
    13

    Domyślnie

    JAkieś promocje na rolety zewnętrzne?

  16. #3096

    Domyślnie

    Podbijam temat - jakie ceny za m2 za mur z pustaków szalunkowych i fundament zbrojony?

  17. #3097
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Słyszałem dzisiaj, że obecnie cena stali to powyżej 10 tyś PLN za tonę. Prawda li to?

  18. #3098
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Merkav

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Słyszałem dzisiaj, że obecnie cena stali to powyżej 10 tyś PLN za tonę. Prawda li to?
    Kupowałem dziś pręty na fundament, 550kg. wyszlo 7700 za tone.

  19. #3099

    Domyślnie

    Latasz z tymi dwoma paletami jak jebnięty. Zdajesz sobie z tego sprawę, prawda?

  20. #3100
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kolorowanka

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1

    Domyślnie

    cześć, podpowiedzcie gdzie najtaniej kupię teraz pustaki - budowa południowe obrzeża Łodzi

Strona 155 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony