dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 156
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3109
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Czy ktoś może potwierdzi że beton ma zdrożeć od przyszłego roku? Gdzieś czytałam że o 20%? No to wtedy zaprawy, bloczki, dachowka itd leci do gory.

    Oczywiście nie liczę na to że ktoś się przeniesie z przyszłości żeby mi to napisać

  2. #42

    Domyślnie

    witam.co do cen materialow budowlanych to mi sie wydaje ze to sa tylko spekulacje;ja kupuje w niemczech i kozystam ze slabej waluty euro.widzialem ostatni cement 25kg-2.19e i daja jeszcze 20 procent rabatu na wszystkie materialy.guben-market budowlany praktiker

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    mi by słabego euro na transport nie starczylo.
    a poza tym jak juz ktos wspomnial w polsce na starcie jest o 15% taniej ze wzgledu na VAT

  4. #44

    Domyślnie

    pani w urzedzie skarbowym powiedziala mi ze poki niemam pozwolenia na budowe to niemoge brac na fakture bo mi niezwroca roznicy 22z7procent.wiec nic innego mi niepozostalo jak w niemczech robic zakupy.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    o matko
    nie zakladam ze ktos kupuje materiały zanim kupi dzialke

    a jak Ci nie wydadzą pozwolenia?

  6. #46

    Domyślnie

    DZIALKE JUZ mam,wiem ze dadza mi pozwolenie bo obok sasiedzi juz buduja.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciechan
    pani w urzedzie skarbowym powiedziala mi ze poki niemam pozwolenia na budowe to niemoge brac na fakture bo mi niezwroca roznicy 22z7procent.wiec nic innego mi niepozostalo jak w niemczech robic zakupy.
    Ja w swoim US pytałem, jak wygląda sprawa zakupu materiałów, gdy nie mam jeszcze PnB. Powiedziano mi tak: rozumieją, że można materiały budowlane kupować wcześniej, ale odliczyć VAT na materiały można dopiero wtedy, gdy mamy PnB (czyli chodzi tylko o datę), czyli jęsli kupisz materiały w 2007 roku a pozwolenie uzyskasz w 2008, to VAT możesz odliczyć dopiero w 2009 roku.
    Nie wiem czy mnie zrozumiałas
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  8. #48

    Domyślnie

    wiem co pisze!!!urzad skarbowy zary.poki niedostane pozwolenia na budowe roznicy podatku vat niedostane wogole.tak zostalem poinformowany.powolali sie na jakas ustawe.zeby bylo smieszniej poszedlem po tygodniu i rozmawialem z innym urzednikiem i powiedzial to samo.

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slodek

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Aby odliczyc pdatek wymagane jest potwierdzenie zakończenia robót danego etapu. Takim potwierdzeniem może być np. wpis w dzienniku budowy.
    Slodek

  10. #50

    Domyślnie

    Witam. Będę budował w okolicy Trzebnicy -Dolny Śląsk.Będę wdzięczny za wskazanie dobrej hurtowni w tych okolicach i jeśli ktoś zna ceny aktualne na tym terenie; bloczki betonowe ,poroterm25,cement itp.Pozdrawiam.Adam

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał ciechan
    pani w urzedzie skarbowym powiedziala mi ze poki niemam pozwolenia na budowe to niemoge brac na fakture bo mi niezwroca roznicy 22z7procent.wiec nic innego mi niepozostalo jak w niemczech robic zakupy.
    Ja w swoim US pytałem, jak wygląda sprawa zakupu materiałów, gdy nie mam jeszcze PnB. Powiedziano mi tak: rozumieją, że można materiały budowlane kupować wcześniej, ale odliczyć VAT na materiały można dopiero wtedy, gdy mamy PnB (czyli chodzi tylko o datę), czyli jęsli kupisz materiały w 2007 roku a pozwolenie uzyskasz w 2008, to VAT możesz odliczyć dopiero w 2009 roku.
    Nie wiem czy mnie zrozumiałas
    Z rozliczeniem różnicy podatku VAT od zakupu mat. bud. nie trzeba czekać do roku następnego po roku otrzymania PnB. Wniosek można złożyć w tym samym roku byle już po otrzymaniu PnB. Reasumując: zakup mat. bud. przed wydaniem PnB nie dyskwalifikuje faktur potwierdzających ich zakup - jedynie ze złożeniem wniosku należy poczekać do czasu jego wydania i można go złożyć w tym samym roku, w którym wydano pozwolenie. Jeśli więc kupisz mat. bud. w 2007 r. a pozwolenie otrzymasz w 2008 r. to pierwszy wniosek możesz złożyć już w 2008 r. po wydaniu tego pozwolenia. Pamiętać należy o tym, że wniosek można składać tylko raz w roku lub jednorazowo po zakończeniu inwestycji.

  12. #52

    Domyślnie

    kochani, nie to żebym się czepiał
    ale przeczytajcie prosze temat tego wątku, tam nic nie ma o zwrocie vatu raczej, niebądźmy zboczeńcami (tzn. nie zbaczajmy z tematu )

  13. #53

    Domyślnie

    dzieki wszystkim.no to moze tak
    beton towarowy B-20---------267zl
    bloczek betonowy "38" --------3.6zl
    do tego trzeba doliczyc transport
    BE-BETON NOWOGROD BOBRZ

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    kochani, nie to żebym się czepiał
    ale przeczytajcie prosze temat tego wątku, tam nic nie ma o zwrocie vatu raczej, niebądźmy zboczeńcami (tzn. nie zbaczajmy z tematu )
    Juz się poprawiam.
    Suporek z Solbetu (szary) 24x24x59
    3 tygodnie temu - 8.6
    2 tygodnie temu - 8.8
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  15. #55

    Domyślnie

    --
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  16. #56

    Domyślnie cena wełny "uni mata"

    W składzie zaproponowano mi cenę uni maty 150 mm - 21,75 zł a 50 mm-5,74zł .Oceńcie proszę czy warto w to wchodzić ?

  17. #57

    Domyślnie

    Pożyteczny post, bardzo !!!!!
    W kuj - pom , powiat Inowrocław:
    bloczek betonowy fundamentowy - 3,65 PLN z transportem około 20 km.

    Podobno cement z Lafarge od 18/01/2008 drożeje, lecz o ile to nie wiem.

    Pozdrawiam

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie Re: cena wełny "uni mata"

    Cytat Napisał wolo63
    W składzie zaproponowano mi cenę uni maty 150 mm - 21,75 zł a 50 mm-5,74zł .Oceńcie proszę czy warto w to wchodzić ?
    poszukaj jeszcze.... na pewno znajdziesz taniej
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kike

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2

    Domyślnie cennik materialow budowlanych

    poszukuje po dobrej cenie bloczek fudamentowy .okolice tarnowa.mielca

  20. #60

    Domyślnie

    a ja potrzebuje suporex 24cm (okolice Wrocławia). Ma ktoś moze namiar. pozdrawiam sylwestrowo.

Strona 3 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony