dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc- czy dobrze wykonane ocieplenie poddasza

    Witam!
    Mam ogromną prośbę. Mianowicie nie do końca jestem pewna czy moi pracownicy dobrze wykonają ocieplenie poddasza.
    W chwili obecnej wyglądałoby to tak:
    - gont bitumiczny;
    - papa;
    - pełne deskowanie;
    - szczelina wentylacyjna 3cm;
    - wełna mineralna 20cm;
    - folia paroizolacyjna;
    - płyty KG.
    Pozdrawiam.

    Mieliście rację!!! Pomyliłam się, chyle czoła przed wami. Już zmieniłam kolejność.
    Powiedzcie tylko czy tak będzie dobrze, czy coś jeszcze trzeba dać?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Folia paroizolacyjna powinna byc zakladana pomiedzy ociepleniem a płyta GK, a nie pomiedzy szczelina wentylacyjna a ociepleniem. Jaki ma sens stosowanie szczeliny wentylacyjnej jesli oddzielimy ja od welny folia paroizolcyjna....?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wróżę takiemu dachowi nie dość że izolacyjności termicznej, to zbyt długiego żywota.

  4. #4

    Domyślnie

    chyba się pomyliłaś z tą folią paroizolacyjną. Nie wierzę że mogli ją włożyć na wełnie, bo byłoby to nawet praktycznie niemożliwe do wykonania. Folia ma być tuż pod regipsem.

  5. #5

    Domyślnie

    Kolejność po Twojej poprawce oczywistego błędu jest OK, ale grubość ocieplenia chociaż dopuszczalna, jednak według obecnych nowych wskazań jest zbyt mała. Zaleca się dać 25-30 cm wełny, zwłaszcza jeśli poddasze będzie mieszkalne. Ja będę mieć 30 cm po dachówką ceramiczną.

  6. #6

    Domyślnie

    ...i jeszcze oprócz grubości ocieplenia liczy się jakość wykonania, szczególnie montaż folii paroizolacyjnej..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamol
    ...i jeszcze oprócz grubości ocieplenia liczy się jakość wykonania, szczególnie montaż folii paroizolacyjnej..
    Czyżby samo ocieplenie nie mało wpływu, tylko sama folia decyduje o jkości ocieplenia?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał Adamol
    ...i jeszcze oprócz grubości ocieplenia liczy się jakość wykonania, szczególnie montaż folii paroizolacyjnej..
    Czyżby samo ocieplenie nie mało wpływu, tylko sama folia decyduje o jkości ocieplenia?
    oj nie czytamy uważnie, nie czytamy...
    napisałem "oprócz"
    Pozdrawiam serdecznie!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamol
    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał Adamol
    ...i jeszcze oprócz grubości ocieplenia liczy się jakość wykonania, szczególnie montaż folii paroizolacyjnej..
    Czyżby samo ocieplenie nie mało wpływu, tylko sama folia decyduje o jkości ocieplenia?
    oj nie czytamy uważnie, nie czytamy...
    napisałem "oprócz"
    Pozdrawiam serdecznie!
    Czytamy uważnie i kierujemy sie tytułem wątku.
    Żadna folia nie decyduje o jakści ocieplenia ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu)
    Pozdrawiam jeszcze serdeczniej.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał Adamol
    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał Adamol
    ...i jeszcze oprócz grubości ocieplenia liczy się jakość wykonania, szczególnie montaż folii paroizolacyjnej..
    Czyżby samo ocieplenie nie mało wpływu, tylko sama folia decyduje o jkości ocieplenia?
    oj nie czytamy uważnie, nie czytamy...
    napisałem "oprócz"
    Pozdrawiam serdecznie!
    Czytamy uważnie i kierujemy sie tytułem wątku.
    Żadna folia nie decyduje o jakści ocieplenia ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu)
    Pozdrawiam jeszcze serdeczniej.
    Oj nie czytamy....
    Jakość montażu decyduje
    i już...
    Koleżanka na wstępie napisała o poszczególnych warstwach ocieplenia. I wszytko ok. Tylko nie napisała, czy poszczególne etapy zostały wykonane zgodnie ze sztuką...
    Stąd moje zwrócenie uwagi na aspekt! Ostatnio sporo słyszałem na ten temat - stąd jestem szczególnie wyczulony...
    Trzymaj się ciepło Krzysztofie!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamol
    ... liczy się jakość wykonania, szczególnie montaż folii paroizolacyjnej..
    Nie chce mi sie tarzać ze śmiechu , ale tylko ze wzgledu na późną pore.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał Adamol
    ... liczy się jakość wykonania, szczególnie montaż folii paroizolacyjnej..
    Nie chce mi sie tarzać ze śmiechu , ale tylko ze wzgledu na późną pore.
    Oj nie przesadzaj...
    Adam m_k kiedyś pośrednio o tym pisał...
    Ale ze względu na późną porę...
    Oj pracujesz TY na etykietkę 1 cynika forum...
    Mimo wszystko wyrazy sympatii

  13. #13

    Domyślnie

    śmiem twierdzić że folia paroizolacyjna w pomieszczeniach typu sypialnia jest tak potrzebna jak umarłemu kadzidło.
    Pójdę dalej, jeśli ją już ktoś położył to im mniej szczelnie tym lepiej

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    śmiem twierdzić że folia paroizolacyjna w pomieszczeniach typu sypialnia jest tak potrzebna jak umarłemu kadzidło.
    Pójdę dalej, jeśli ją już ktoś położył to im mniej szczelnie tym lepiej
    Dlaczego?
    Nie roumiem....

  15. #15

    Domyślnie

    Postów na temat ocieplania poddasza na forum było mnustwo. ci panowie co teraz ci odpisują to teoretycy którzy nigdy z tym nie mieli do czynienia, prócz FREDY który ma racje. Ja jak i wielu forumowiczów robiłem to sam i działa. Poszukaj starych postów jest masa prawdziwych porad.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zby5
    .......... ci panowie co teraz ci odpisują to teoretycy .....
    Pierwszy dom budowałem z ekipą a drugi buduje sam, teraz w okresie zimowym faktycznie teoretycznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony