dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jak rozwiązać ten problem ?

    Malowałem pokój farbą dulux wcześniej zagruntowałem podkładem/tej samej firmy/ robiłem tak jak nakazuje instrukcja , jakie było moje zdziwienie , kiedy po kilku dniach zacząła farba pękać , w wielu miejscach widoczne są odpryski nie wiem co z tym fantem zrobić dotychczas malowałem farbami snieżka , słyszałem ,że dulux jest bardzo "ciężki" tak mówią malarze dlatego zalecali podkład !

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mieszałeś farbe przed malowaniem? Jesli tak, to sie tym nie chwal (na opakowaniu jest informacja żeby tego nie robić - chyba, przynajmniej kiedys była) i zareklamuj. Ale raczej marne szanse na uznanie reklamacji.

  3. #3

    Domyślnie Re: Jak rozwiązać ten problem ?

    Cytat Napisał ricardos1
    Malowałem pokój farbą dulux wcześniej zagruntowałem podkładem/tej samej firmy/ robiłem tak jak nakazuje instrukcja , jakie było moje zdziwienie , kiedy po kilku dniach zacząła farba pękać , w wielu miejscach widoczne są odpryski nie wiem co z tym fantem zrobić dotychczas malowałem farbami snieżka , słyszałem ,że dulux jest bardzo "ciężki" tak mówią malarze dlatego zalecali podkład !
    Malowaliśmy Duluxem ściany w gabinecie i poczekalni po wcześniejszym zagruntowaniu zwykłym unigruntem wymieszanym z podbarwiona farbą...Żadnych, opisywanych przez Ciebie pęknięć i odprysków nie widać...
    Farba była wcześniej normalnie mieszana, podobnie jak inne farby używane przez nas w pozostałej części domu...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    acha!
    w zasadzie podstawowe pytanie które mi umkneło: w jaki sposób były przygotowane sciany przed gruntowaniem? Mycie? Skrobanie?

  5. #5

    Domyślnie

    Oj coś mi się wydaje że ktoś skopał gładź.
    Ja tą farbę nie tylko mieszam ale i rozrabiam z wodą i jakoś nic nie odpada.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    acha!
    w zasadzie podstawowe pytanie które mi umkneło: w jaki sposób były przygotowane sciany przed gruntowaniem? Mycie? Skrobanie?
    ...ani myte, ani skrobane...świeże tynki cem-wap. "przejechane" papierem ściernym...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie mówię ze mieszanie szkodzi. Bo nie szkodzi. Tylko w przypadku reklamacji jak powiemy że cos zrobilismy inaczej niz było napisane to sami podkładamy głowe pod topór. A w przypadku Duluxa argumnent o niemieszaniu to ulubiony sposób odrzucania reklamacji

  8. #8

    Domyślnie

    Wielokrotnie malowaliśmy duluxem i nigdy nic się nie działo. Ja bym reklamowała.

  9. #9

    Domyślnie

    Z duluxem mam niemiłe wspomnienia, odpadały potężne płaty. malarze (ci z którymi rozmawiałem) omijaja go wielkim łukiem. U mnie skończyło się na skrobaniu, poożeniu nowej gładzi, zagruntowaniu i pomalowaniu Dekoralem.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    A ja mam następujące wrażenia z Dulux'a - zrobiłem sobie gładź gipsową w przedpokoju. Kupiłem Dulux'a, na wałek go i na niczym nie zagruntowaną ścianę gipsową. I co ? Nawet od wałka się nie odkleił, a to co jakimś cudem przystało do ściany po wyschnięciu ślicznie spękało i odeszło. Na szczęście w ten sposób potraktowałem tylko 1 m2 ściany. Niezła porażka, myślę sobie... Następnie zakupiłem zwyczajny grunt (akurat firmy Den Braven), zagruntowałem pozostałe ściany. Następnego dnia, po wyschnięciu gruntu, za wałek i dawaj Dulux na ścianę. Tym razem wszystko OK, pięknie się rozprowadzał i idealnie pokrył ścianę. Nauczony tym faktem wszystkie inne ściany wyszły "malinowo".

    Pozdrawiam

    Dawid

  11. #11

    Domyślnie

    u mnie pomalowany cały dom Duluxem (zarówno tym nowym Light&Spice jak też i tym zwykłym) i nie widzę żadnych "minusów" (no może poza większą pustką w portfelu )
    podkład to zwykła (najtańsza) biała farba ze Śnieżki + unigrunt
    już na swoim, po 5 miesiącach i 20 dniach

  12. #12

    Domyślnie odpowiedz

    Scian przed malowaniem nie myłem ani skrobałem oczyszczone z kurzu i grunt na to już w trakcie malowania zaczęły małe fragmenty odpadać to zaszpachlowałem szpachlą budowlaną pomalowałem tą farbą i w tych miejscach się trzyma , nie mieszałem tej farby. Mam zamiar te odpadające fragmenty zaszpachlować i tzw. dziury zamalować , nie wiem czy to dobry sposób bo patrze na te miejsca gdzie odpadało w trakcie malowania i zastosowałem tą "metode" farba nie odpada .

  13. #13
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie Re: Jak rozwiązać ten problem ?

    Cytat Napisał ricardos1
    Malowałem pokój farbą dulux wcześniej zagruntowałem podkładem/tej samej firmy/ robiłem tak jak nakazuje instrukcja , jakie było moje zdziwienie , kiedy po kilku dniach zacząła farba pękać , w wielu miejscach widoczne są odpryski nie wiem co z tym fantem zrobić dotychczas malowałem farbami snieżka , słyszałem ,że dulux jest bardzo "ciężki" tak mówią malarze dlatego zalecali podkład !
    Dulux Once ? Może miałeś wilgotny podkład

    D.O. dokładnie tak się u mnie zachował na świeżym niezagruntowanym ubytku wypełnionym gipsem szpachlowym. Odlazł na tym jednym fragmencie a reszta ściany miodzio. Grunt nie był Duluxa, nie pamiętam jaki.

    pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Już kiedyś pisałam, że mój tato jest malarzem. Na samo słowo "dulux" ma ciarki, podobno strasznie się łuszczy i pęka.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dulux jest mocno przereklamowany. Wiekszość jego ceny to koszt marketingu, gęstość budyniu jest tylko "chwytem" (gęste = dobre) i nie żadnego uzasadnienia technologicznego. A przy malowaniu wałkiem wręcz przeszkadza.
    Snieżka jest sformułowana w oparciu o podobną technologię jak Dulux a jej cena jest fajniejsza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony