dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie z butli

    Zastanawiam sie nad wyborem ogrzewania do domu. Warianty jakie mam do wyboru to eko-groszek lub butla w ziemi ,hhhhhhhhhhhhhhhhhhh innych sposobów nie mogę rozważać , bo labo nie mam gazu ziemnego albo miejsca do składowania dużych gabarytowo środków opałowych, pompy ciepła nie chcę, gdyż sugerowane do niej ogrzewanie podłogowe mnie nie przekonuje , jak z powodu innych czynników.
    Odpowiadał by mi gaz z butli ale obawiam sie kosztów ogrzewania i tu właśnie moje pytanie , jaki może być koszt sezonu grzewczego dla takiego domu:
    Dom 260 m2 po podłogach , kubatura 981m3
    podłoga styro 10cm (0,036 W/mK)
    ściany porotherm 24 cm + styro 15 cm (0,038W/mK)
    strop styro 5 cm (0,036 W/mK)
    poddasze 15cm wełna TopRock + 10 cm Superrock
    wentylacja mechaniczna z rekuperacją
    Prosże o Wasze opinie, sugestie na temat butli , ostatecznie mogę miec eko-groszek ale jezeli różnica w kosztach nie była by bardzo porażająca to mozę rozważyłbym tą wygodna formę ogrzewania
    Dzęiki i Wesołych oraz Szczęśliwego

    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Szacuje na 7 tys +/- 1 tys w zaleznosci od zimy, czy wlasny zbiornik itp.
    Pozdrawiam
    Mirek
    openSUSE 11.0-wcześniej, teraz Ubuntu - bardziej user friendly
    Nie korzystam z Windowsa
    http://www.jakilinux.org/dlaczego-li...o-nie-windows/

  3. #3

    Domyślnie

    Z wyliczeń które równiez na tym forum były pokazywane wynikało że LPG jest droższe niż prąd w taryfie G12. Więc biorąc pod uwagę inwestycje to interes raczej kiepski.Przy tym metrażu ja bym brał groch i dobrze docieplił aby zminimalizować pracochłonność przy paleniu.

  4. #4

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc , nie wiem jakie są koszty takiego ogrzewania , ale powiem tak : ja mam około 200 m 2 powierzchni , i postawili mi właśnie butlę na propan przy domu . Mam na ulicy około 20 domów i 100 % ma butle . Wypytałem ich o koszty , i wszyscy zapierają się , że tankują raz w roku . Nie mam powodu aby im nie wierzyć . Tankowanie butli to jakeś 2000 litrów , bo w butli musi zostać zawsze około 20-25 % . Lepiej zainwestuj w dobry piec ( kondensacyjny oczywiście ) i ciesz się komfortem . Pamiętaj ,że propan z butli jest bardziej kaloryczny , więc trudo go porównać z gazem ziemnym ( wypytując znajomych) . Zresztą piece na groszek takie porządne to też koszt żedu 7 - 9 tysięcy zł . ale komfort żaden , aCi co mówią że to super sprawa - to dla mnie zwykli ściemniacze , Niech sobie pojadą na ferie zimowe , 3-5 dni i po groszku , a też do najtańszych nie należy , bo producenci kotłów na groszek radzą sypać EKO-GROSZEK , a ten skolei jest o jakiś 30-40 zł droższy od zwykłego .
    Pozdrawiam
    Mam nadzieję ,że nikogo nie obraziłem , Wesołych Świąt
    kamera

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    To ja bym poczekał aż po tej zimie napiszesz (tylko szczerze) ile wydałaś na gaz. We wszystkich statystykach gazik z butli widnieje jako naczystsze i najmniej obsługowe medium, ale także..... i tu niestety najdroższe, ale wybór i wyrób należy do każdego z Nas. Żeby mnie było stać to najchętniej grzałbym prądem, ale na szczęście lub nieszczęście jestem elektrykiem i wiem ile to naprawdę kosztuje - zwłaszcza na Podlasiu (gdzie co roku jest chociaż przez 2-3 tygodnie -25).

    Pozdrawiam i też życzę Wesołych Świąt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony